Grup de sustinere in cura de slabire (4)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

thea
Bucatar de elita

Re: crema anti celulita

Mesajde thea » 20/08/2008 10:17

am o problema.de la sarcina,am ramas cu burta,iar abdomene...nu ma prea inghesui.... :( am citit despre crema anticelulita.credeti ca m-ar putea ajuta in vreun fel,sau e neaparat necesar sa ma apuc de abdomene :( ?va rog sa ma lamuriti si pe mine cum e cu aceasta crema :rugaciune: .va urez cat mai putine kg :flower:[/quote
Burtica de dupa sarcina isi revine frumos DOAR cu exercitii pentru abdomen + alergare; eu am avut o sarcina si numai cu foarte mult exercitiu am reusit sa fac sa dispara burtica :wink: - multa bafta
Crema anticelulita nu te ajuta deloc, absolut deloc fara exercitii-crezi ca face ea abdomene in locul tau ??? nu :rusine: ea actioneaza la nivelul epidermei cel mult si atat !
asa ca , iti recomand, in fiecare dimineata si seara inainte de culcare din 2 in 2 zile cat mai mullte abdomene :flower:

claudia_fiscuci
Incepator

Mesajde claudia_fiscuci » 20/08/2008 10:28

multumesc mult pentru raspuns :flower: cate abdomene faceai?am mai alergat si eu seara cateodata cu o centura de slabit in jurul abdomenului dar....e mai comod sa stau in fata calculatorului.adevarul este ca nu am mai dat jos de vreo 3 saptamani nimic si oscilez asa intre 60 si 61 de kg si nu prea ma mai simt motivata sa fac nimic :(

alydragan
Incepator

DRAGA CLAUDIA

Mesajde alydragan » 21/08/2008 08:47

Sa stii ca THEA are foarte mare dreptate in ceea ce zice trebuie sa faci putina miscare, pe mine m-a ajutat f mult faptul ca am gasit o prietena care sa vina cu mine la alergat (eu am o groaza de verisoare si prietene plus o sora si o cumnata din care toate au zis ca vin la alergat da pana la urma doar una s-a tinunt de cuvant), pt mine a contat enorm pt ca daca am chef sa trag chiulu ea nu ma lasa si nici eu pe ea .
Poate iti gasesti si tu pe cineva ca sa va sustineti reciproc :D
Crema eu zic ca poti folosi totusi pt ca pielea sa isi recapete elasticitatea, seara dupa dus nu are ce sa faca rau.
aly

claudia_fiscuci
Incepator

Mesajde claudia_fiscuci » 21/08/2008 08:42

Buna :) va multumesc pentru raspunsurile voastre.Ce sa spun? Aveti dreptate,trebuie sa incep,dar trebuie sa-mi "iau avant",ca am ajuns intr-o "zona" in care nu mai am chef.Dar imi va trece si voi incepe si sa alerg si sa fac abdomene :( . Cat despre alergare impreuna cu cineva,nu am reusit sa fac pe nimeni sa ma urmeze :).Deocamdata am sa va urmaresc pe voi,sa vad ce mai faceti :flower:

mistake
Incepator

Mesajde mistake » 24/08/2008 03:57

Buna ziua! Ma alatur si eu "clubului". Eu am 1,67 si 60 de kg . :( Sunt obsedata de silueta acum. Am reusit sa slabesc cam 3 kg, am ajuns la 57 dar m-am ingrasat la loc. Acum iar am 60 kg. Simt ca ma ingras si cu aer, trebuie sa fiu atenta la absolut tot ce mananc, ma ingras efectiv din orice. Ma intreb daca intr-adevar mai e vreo dieta care da roade, ca eu am ajuns la capatul rabdarilor. De fapt, nu sunt grasa, insa am sunculite/aripioare si burtica. Si ar trebui sa lucrez la asta, dar nu doar cu sport,ci si cu regim. Problema e ca mie nu-mi prieste deloc sportul,e cel mai chinuitor pentru mine.De cand ma stiu am fost o persoana sedentara. Mi-e greu. Vreau sa slabesc 7 kg, sa ajung la 53. Sunt convinsa ca doar asa m-as simti bine. Am 23 de ani. Beau lichide multe, ma straduiesc sa renunt la aciduri.La paine am renuntat demult, dar parca tot nu se vede nici un rezultat.
Ce e de facut?
Bafta tuturor celor care incearca sa slabeasca!

danutza_ro
Incepator

sunt alaturi de voi

Mesajde danutza_ro » 24/08/2008 09:38

buna seara.si eu ma alatur grupului.as vrea sa slabesc 9-10 kg.cred ca impreuna cu vointa si suport moral se poate.am gasit multe retete lihgt gustoase si cu putine calorii

danutza_ro
Incepator

Mesajde danutza_ro » 24/08/2008 10:41

mistake scrie:Buna ziua! Ma alatur si eu "clubului". Eu am 1,67 si 60 de kg . :( Sunt obsedata de silueta acum. Am reusit sa slabesc cam 3 kg, am ajuns la 57 dar m-am ingrasat la loc. Acum iar am 60 kg. Simt ca ma ingras si cu aer, trebuie sa fiu atenta la absolut tot ce mananc, ma ingras efectiv din orice. Ma intreb daca intr-adevar mai e vreo dieta care da roade, ca eu am ajuns la capatul rabdarilor. De fapt, nu sunt grasa, insa am sunculite/aripioare si burtica. Si ar trebui sa lucrez la asta, dar nu doar cu sport,ci si cu regim. Problema e ca mie nu-mi prieste deloc sportul,e cel mai chinuitor pentru mine.De cand ma stiu am fost o persoana sedentara. Mi-e greu. Vreau sa slabesc 7 kg, sa ajung la 53. Sunt convinsa ca doar asa m-as simti bine. Am 23 de ani. Beau lichide multe, ma straduiesc sa renunt la aciduri.La paine am renuntat demult, dar parca tot nu se vede nici un rezultat.
Ce e de facut?
Bafta tuturor celor care incearca sa slabeasca!

danutza_ro
Incepator

Mesajde danutza_ro » 24/08/2008 10:47

din pacate sportul fara dieta nu se poate cum nu se poate dieta fara sport.eu facand 6 zile din 7 o ora jumatate,chiar si 2 de sala (aerobic combinat cu fitnes) nu am reusit sa ma mentin macar,m_am ingrasat 5 kg in ultimele 6 luni.de maine incep dieta de 1000-1200 cal. incluzand toate alimentele dar facand atentie.sper sa reusesc sa ajung la 50-52 kg.
succes la toate fetelor!

alydragan
Incepator

BINE ATI VENIT!

Mesajde alydragan » 25/08/2008 09:46

Buna dragelor si bine ati venit ! Va doresc spor la slabit si succes in ceea ce vi-ati propus. Eu una va astept cu orice problema sau nelamurire, cu un sfat sau cu o incurajare.
Cel mai mare secret in dieta e vointa sau ambitia de a nu ceda orice ar fi si zic eu cel mai bun aliat este apa :)
aly

georgy
Incepator

Mesajde georgy » 25/08/2008 08:27

buna tuturor, si noior fete - imi pare bine ca v-ati alaturat si voi grupului, e important sa stii ca poti discuta despre problemele tate cu persoane care sunt in aceeasi situatie.
bafta multa la slabit :flower: si sa ne tineti la curent cu progresele pe care le inregistrati :)

Înapoi la “Cure de slabire”