Cafeneaua RC (44)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 26/02/2013 07:41

Va invit la un ceai :wink:
Fişiere ataşate
DSC02807.JPG
DSC02807.JPG (63.64 KiB) Vizualizat de 968 ori
Imi place sa gatesc...
Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 26/02/2013 07:44

d_dana_a scrie:Va invit la un ceai :wink:

Am scris si cind ai postat reteta si scriu si acum ca f. mult imi place paharul asta de lamaie! =D>

:hug: :pup: :hug:

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 26/02/2013 07:51

Danieluta scrie:
d_dana_a scrie:Va invit la un ceai :wink:

Am scris si cind ai postat reteta si scriu si acum ca f. mult imi place paharul asta de lamaie! =D>

Multumesc inca o data pentru apreciere :wink: :hug: :pup: :flower:
Imi place sa gatesc...

Imagine

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 26/02/2013 08:04

Ce mult ma bucur cand ajung la cafenea si gasesc de la fiecare dintre voi un mesaj... :hug:

Dani servesc din cafeluta ta (m-am obisnuit sa gasesc cafeluta cand deschid si apoi sa citesc mai departe). :hug:

Dana este foarte frumos si ingenios paharelul din lamaie. :hug:

Yafa :shock: - 14 C (cu minus???) Eu fug de iarna si de frig... :( La noi sunt 12 -13 grade dar ploua... (nu excesiv insa ploua... ”ploua placut”). :) Succes celor mici la scoala! :hug:

Pupi, Claudia, Roxana, Mara :hug: :hug: :hug: :hug:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 26/02/2013 09:24

dana bun ceaiul :wink: il servesc cu placere :hug: antonia o seara placuta :hug: :pup:
claudia

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 26/02/2013 10:55

Eu fur o bomboana de la cafeaua Danielutzei si o gura de ceai de la Dana.
Yafa, nu mi-o lua in nume de rau, imi place frigul, chiar ma plimb mai mult cu frigul asta decat sa stau in casa...Aici locuintele nu sunt deloc calduroase, in special apartamentul unde stam noi, plus ca umezelae accentueaza altfel frigul.... Prefer sa stau la munte si la zapada, sa arda un lemn in soba, sa il aud trosnind, sa ies sa ma bulgaresc pe luna plina si sa simt mirosul de omat amestecat cu cel de fum iesind intortocheat din hornuri....
Na, ca am dat-o iar in proza =)) fara sa vreau!
O seara cat mai placuta , fetelor! :hug:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 26/02/2013 11:27

xanora scrie:Aici locuintele nu sunt deloc calduroase, in special apartamentul unde stam noi, plus ca umezelae accentueaza altfel frigul.... Prefer sa stau la munte si la zapada, sa arda un lemn in soba, sa il aud trosnind, sa ies sa ma bulgaresc pe luna plina si sa simt mirosul de omat amestecat cu cel de fum iesind intortocheat din hornuri....

Roxana
,stiu ce spui :wink: Cind am locuit in IT era la fel.Eu am locuit intr-un mic apartament care era in fata marii si care era,practic,un apartament estiv,in sensul ca nu avea incalzire centrala(calorifer).Vara era perfect,dar iarna era jale :badday: Stateam mereu cu un calorifer electric in priza si imbracata gros toata ziua pina cind mergeam la culcare.Iar eu cum sint friguroasa de felul meu,era mare chin :x Simteai umezeala de-afara de parca ar fii fost - 20C... :(

yafa

Mesajde yafa » 27/02/2013 01:17

Mai este cineva pe aici?

Eu gata am terminat treburile si am venit sa vad ce mai nou....

Dani ce cald e la tine, aici trebuie sa astept luna mai sa am 18 °C, ma servesc si eu un pic din cafeluta ta.

Danuta, tare frumos paharelul, este o ideea minunata pentru a servi ceaiul.

Pupi, vad ca esti alintata, nu gluma...am fost astazi la scoala la preferatul care se pare ca iar a uitat sa inchida gurita. Invatatoarea mi-a spus ca "daca scrie o fraza cu masini- trebuie sa faca zgomotul masinii" ea l-a atentionat ca trebuie sa nu deranjeze pe cei din jur, iar raspunsul a venit direct" incerc, draga mea invatatoare, incerc, dar gurita mea nu reuseste" :P :P
In asta seara iar am vorbit de tine, speram sa nu fi sughitat prea mult, te imbratiseaza cu mare drag.

Antonia, da draga mea cu minus, la pranz ajunge pe la -3°C, dar trebuie sa tinem cont ca suntem la 1100m altitudine si avem norocul de imagini de vis, piste albe si copaci de basm. Multumim mult, speram sa incepem cu dreptul, cam dificil dupa vacanta.

Roxana, te invit la mine atunci ,nimic din ce ai scris nu iti va lipsi :hug: :) , aseara cand m-am intors acasa din oras, zapada pe marginea drumului era mai inalta decat masina :). Sincer, nu pot spune ca nu imi place, insa mi-e tare mila de ganganiile mele, cand dimineata ii scot si dau direct cu nasul in frig....greu, greu dupa vacanta

Claudia, am adus cafeluta pentru maine si alaturi te servesc cu o specialitate de la tine, o feliuta de migliaccio, e prima oara cand fac, e tare bun. :cafea:

Va pupicesc, :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 27/02/2013 05:13

Buna fetele,nu stiu ce e sa schimbat formatul la forum sau :master: computerul meu are ceva findca apare diferit.
hi

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/02/2013 07:35

Mara, n u e nimic schimbat la forum, totul e ca si inainte :o ....verifica sa vezi la tine....ori e ceva cu conectia. Incearac iar dimineata :) :hug: :hug: :pup:

Înapoi la “Zona libera”