Petrecere surpriza

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 07/04/2008 12:46

Roxana bravooooooooooooooooo =D> =D>
o minunatie ...

si la multi ani prietenei tale ... :flower:

stefy
Bucatar

Mesajde stefy » 07/04/2008 01:13

Am sa incerc reteta ta de napoleons !felicitari pentru tot,frumoasa prezentare :flower:
[img]http://
"Nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi"

iasmina
Bucatar in devenire

Mesajde iasmina » 07/04/2008 01:20

felicitari roxi, nu am cuvinte :buuun: :buuun: super pregatirea, de altfel ca intotdeauna :flower: :flower: :flower: :pup:
iasmina

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 07/04/2008 02:49

Roxanel, vreau si eu o asa petrecere surpriza :party: :party: ...sa vin acasa si -voila party :party: ...cred ca este o prietena foarte speciala si draga tie..frumos si deosebit :)

din nou am sa-ti spun ca pregatesti si decorezi cat se poate de frumos...alegi ingredientele si le combini intr-un mod apetisant...tot ce ai pregatit este super atragator si gustos, iti incanta atat privirea dar si papilele gustative :roll: :buuun:
felicitari si multe =D> =D> =D> iar pentru tine :pup: :hug:

un sincer si calduros LA MULTI ANI !! - prietenei tale ..

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 07/04/2008 02:55

Roxana i-a spune-mi pot inlocui crabul cu creveti?

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 07/04/2008 03:28

Ce de bunatati :buuun: :buuun: ...nemaipomenit ai prezentat. =D> =D> Asa prietena, rar se gaseste... :clipocit: Ce idee minunata ai avut! :hug:

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 07/04/2008 03:52

=D> =D> =D> Felicitari Roxana ! Totul arata minunat. :flower: :flower: :flower:

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 07/04/2008 06:04

FELICITARI!totul e superb!fara cuvinte! :flower: :flower: :flower: :flower:
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 07/04/2008 06:46

Cred ca ca Lili e o prietena speciala ca sa merite asa un party surpriza dar cu siguranza si tu esti speciala :wink: !
Totul este impecabil pana la cele mai mici detalii! =D> =D> =D>
Am cateva intrebari dar vreau sa studiez pozele cu mai multa atentie si o sa revin!
Roxana :hug: :hug: :hug: :flower: :flower: :flower:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 07/04/2008 07:36

Fetelor, sunt convinsa ca la fel ati fi facut si voi si la fel de bine ar iesi totul intr-o situatie ca asta. Lili e mai mult decat prietena mea, e familia noastra de aici, ne-am intalnit din senin si uite asa s-a intamplat o minune. A avut Dumnezeu grija si de noi si de ea cand ne-am intalnit.
Partea frumoasa e cand a intrat si dupa ce ne-am trezit noi sa strigam surpriza - noi am incuiat poarta la cladire sa nu poata intra, ca sa sune ca a ajuns, dar fiind cu Clara, fiica-mea i-a aratat ea cum sa intre prin spate si ne-am trezit cu ea in casa de nu am avut nici timp sa fim toti la usa, ci ieseam toti care de pe unde.... Lili stia ca vine la BBq, si m-a sunat pe la 4:30 sa vada ce fac. Si eu de frica sa nu spuna ca vrea sa vina la mine direct de la lucru, i-am zis ca ma plimb prin oras, ma relaxez ca sunt singura. Si ea a crezut ca mi-o fi fost jena sa-i zic ca nu mai am chef de gratar, de aia i-am zis sa vina cand vrea ea dupa 6:30. Eu si ea facem intotdeauna treaba impreuna cand ne adunam, dar sambata nu eram prea familiara intentionat. De aia s-a gandit ca poate nici nu mai vine :roll:
Si dupa ce a intrat si noi am urlat surpriza pe 10 voci, se tot uita in jur si nu intelegea ce e cu atatea flori si cu mancarea aranjata pe masa, ea a venit la gratar si o bere :D
Cris :hug: , multumesc mult, inca nu stiu cum sa-mi impart timpul sa pot face poze mai frumoase, ca sunt mereu pe graba si nu apuc, dar tare mi-ar placea sa fac poze ca ale tale si poate intr-o zi cand am timp sa fac si un blog :vis:
Stefy, ma bucur daca iti plac napoleoanele, aici asa se cheama cremsnitul. Iar combinatia de crema si capsuni a fost bunicica rau. O sugestie daca le faci: cand asezi una peste alta foile, fa-o in ultima clipa, sau respecta reteta originala cu gemul, ca altfel aluneca. Eu m-am prins dupa ce am asamblat vreo 3, si adevarul e ca pusesem putina cam multa crema pe cea de jos, dar le-am prins imediat si le-am pus impreuna la loc numai cand le-am pus la fiecare in farfuriutza.
Iasmina, tu vorbesti, multumesc mult pt. compliment :hug:
Mona, multumesc pt. urari si complimente, m-as bucura din suflet sa pun asa ceva impreuna pt. oricare din voi sau pt. o adunare de-a noastra :vis: , adevarul e ca am gatit cu inima weekendul asta si de-aia a mers si repede si usor :)
Meli, sa stii ca s-ar putea, nu am incercat niciodata. Carnitza de la crab e asemanatoare la consistenta cu tonul de la cutie, e sfaramicioasa. Pe cand crevetii, ar trebui gatiti, si ai vazut cu ies, sunt putin mai densi si mai carnosi, nu stiu cum sa ma exprim. Nu are de ce sa nu fie buna la gust, dar nu stiu sigur daca o sa stea asa impreuna. Poti face insa salata de ton cu ce ingrediente vrei tu, sau de orice peste pe care l-ai gatit la cuptor sau fiert (vezi cum a scris Ioana la crochetele de peste) si sa folosesti carnita sfaramata. Atunci o sa semene mai mult cu asta a mea.
P.S. toata lumea a zis ce bine merge marul la gust cu salata, am mai taiat cateva feliutze pt. fiecare, data viitoare stiu cum sa pun mai multe.
Nico :hug: , cred ca a fost intr-adevar o idee buna, a zis ca de-abia asteapta sa mearga la lucru sa le spuna la toti ce surpriza minunata a primit de ziua ei. is nu-i venea sa creada ca e-a trecut asa ceva prin cap pt. ea si cum de nu s-a prins.
Maria, multumesc :flower: , sa stii ca de cand ai pus tu primele poze din restaurante, mi-au ramas asa niste impresii si asa o inspiratie, ca tot ce vad pe aici, ma imping la mai bine intotdeauna :peace: .
Ange, ma bucur daca ti-au placut :hug:
Adry, stii cum e unii oameni aduc la iveala tot ce-i mai bun din tine, si atunci e simplu. Asa e in cazul asta - nu e mare lucru ce am pus noi la cale si cinstit nu cred ca o sa-i pot multumi vreodata lui Lili pt. cum s-a purtat ea cu noi toti (familie extinsa cu prieteni si sora), asa ca macar din cand in cand o surpriza merge tare bine :flower:

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”