Unii Muncesc altii Huzuresc !!!!!

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

lilianacostache
Bucatar in devenire

Mesajde lilianacostache » 19/02/2009 12:11

De acord. Fetita asta are probleme de atitudine. Si de ortografie, punctuatie, educatie... Se pare ca nu i se acorda suficenta atentie, de asta reactioneaza asa. Comportament tipic martian de 1986. O sfatuiesc sa se bage la 220 daca tot se crede bec de 110!
Bucataria salveaza Romania!

http://vorbalilianei.blogspot.com/

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 19/02/2009 12:41

Am primit si eu un comentariu de la aceasta persoana ...l-am sters pentru ca din cuvintele pe care le-a scris rezulta ca e o persoana care cu asa ceva isi ocupa timpul dar trebuie sa se faca ceva in privinta asta :x

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 19/02/2009 01:24

E rusinos ce face persoana asta ca nu stiu cum sa o numesc altfel. :oops: Imi place mult acest site ptr ca retetele au poze si iti usureaza munca. Pe mine chiar ma ajuta imi fac o idee, nu e doar o reteta scrisa pe un forum. Imi pare rau ca exista asfel de specimene care fura munca altora.Sper ca bucataresele de pe acest site sa ne incante cu retetele lor delicioase si sa nu se simta descurajate de acest gest. Eu va apreciez mult. :flower: :flower: :flower:

lilianacostache
Bucatar in devenire

Mesajde lilianacostache » 19/02/2009 02:23

I-am luat IP-ul "domnisoarei personalitate", este in Marsilia. IP-ul e 82.246.223.242 , dati-i ban ca nu se potoleste.

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 19/02/2009 02:35

Liliana bine ca i-ai luat ip-ul .
am mai primit un mesaj de la aceasta persoana...

si pana la urma care sunt masurile care le luati impotriva mea? apropo:MULTUMESC TUTUROR CARE CONTRIBUIE LA POPULARITATEA BLOGULUI MEU PRIN ACEST DRAGUT PROTEST ! NU AM CUVINTE SA VA MULTUMESC PT CATA POPULARITATE AM INTR6UN TIMP ASA DE SCURT.
PS: VOI CONTINUA SA PUBLIC DIN RETELE DE PE SITUL RETETE CULINARE CELE CARE IMI FAC CU OCHIUL DESIGUR! :))))

:x

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 19/02/2009 06:54

Oricum ,se pare ca s-a linistit ..sau are in cap altceva :D ...dar acum a sters toate retetele contestate.
Am scos si protestul deoarece paginile cu retete ,acum nu mai exista.
Ultima oară modificat 19/02/2009 07:00 de către nicoleta64, modificat 1 dată în total.

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 19/02/2009 06:56

Fetelor am intrat pe google si am tot citit fel de fel pe acolo. Nu avem ce face cu nesimtita aia. Cu toate ca este interzis sa se copieze si sa se insuseasca ceva ce nuiti apartine se pare ca nu avem ce face cu hoata aia. Esenta celor citite pe google suna cam asa, daca angajam un avocat care sa ia problema in mana atunci si google va lua pozitie si ii va da in cap hoatei dar pana atunci masurile ce la va lua vor fi blande , de genul avertisment. Eu am sa mai incerc o modalitate , am sa fac poze la vasele mele , la masa de bucatarie si la tot ce se mai vede in pozele mele si am sa trimit la google ( aici la mine) si am sa incerc sa mai fac inca odata reclamatie la care atasez si probele astea , sa vad care va fi urmarea. Ma gandesc ca sub forma asta p[ot dovedi ca pozele furate au fost ale mele si nu ale ei. Am sa scriu si la Adi sa intreb daca nu poate pune sigla de RC undeva pe mijlocul pozelor pe care le vom posta de acuma inainte si am sa imi pun si eu numele pe poza , undeva la mijloc. Un scris ceva mai slab , ca sa nu incurce , dar in acelas timp sa fie si ceva ce nu se poate acoperi , in cazul in care hoata aia se mai gandeste sa mai isi insuseasca ceva. . Inca o chestie de care eu nu am cunostinta , daca pagina asta de RC are copyright atunci se pot copia retete fara probleme, daca are all right reserved atunci se schimba placa.
Ma doare sufletul sa vad cum hoata asta isi insuseste ceva ce nu ii apartine si castiga bani( ptr ca ea castiga si bani cu asa ceva) pe spinarea noastra .

lilianacostache
Bucatar in devenire

Mesajde lilianacostache » 19/02/2009 07:33

Vad ca a sters ce nu ii apartine, i-am promis ca daca face acest lucru voi sterge si eu postarea mea de pe blog. Si ma tin de cuvant. Noblesse oblige...

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 19/02/2009 07:44

Ma bucur ca in sfarsit poate a inteles ca nu e frumos ceea ce a facut si a stres toate retetele care nuu ii apartineau.
Asa ca voi sterge si eu mesajul , mai ales ca retetele nu mai sunt pe blogul ei.

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 19/02/2009 08:28

probabil a primit avertisment de la Google.

pupi: ceea ce spui tu cu copyright e eronat :) avem termenii de utilizare a site-ului in care precizeaza clar toate notele legale. Ce spui tu este vorba de Creative Commons - si implica un nivel de drepturi de autor cu permisiunea de a fi folosite de alte persoane in scopuri necomerciale. Noi putem da in judecata pe cineva daca copie continut text/poze etc. de pe site-ul nostru. Ideea e sa ai si pe cine da ... in cazul acesta de ex. datele de contact al aceluia care a copiat pozele.

Privind postarea in mijlocul pozei a unui logo - mi se pare o solutie nelalocul ei - afecteaza calitatea si imaginea transmisa de membrii comunitatii noastre (de asta nici nu recomandam sa se scrie numele pe poza in afara semnaturii automate). La fel de bine respectiva persoana putea sa copie pozele cu tot cu logo sau scris pe ele si sa le puna pe site-ul ei.

Cand vom observa sau ni se vor reporta astfel de probleme vom lua toate masurile pentru a actiona impotriva furtului intelectual, dar asta nu inseamna ca nu vom continua sa urmarim si mentinerea unui anumit nivel calitativ al continutului de pe site. :hug: :flower:

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”