Ce dulciuri va amintesc cel mai mult de copilarie?

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Ce dulciuri va amintesc cel mai mult de copilarie?

Halvita
78
12%
Biscuiti spritati de casa
39
6%
Biscuiti Danut (litere, pasari)
18
3%
Biscuiti Mirela (evantai sau scoica)
8
1%
Eugenii in ambalaj de hartie
113
18%
Bomboane tari, cu miez de cacao
13
2%
Dropsuri cu fructe (la vrac)
9
1%
Inghetata Polar
75
12%
Batoane cu susan
6
1%
Cornuri cu gem (de la chioscul scolii)
13
2%
Batoane (de la acelasi chiosc)
16
3%
Vata pe bat
26
4%
Turta dulce
34
5%
Mentosane
58
9%
Caramele
55
9%
Cornulete cu rahat sau nuca
37
6%
Altele
31
5%

Voturi totale: 629

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/07/2013 12:56

antoniah scrie:
10 ?! :)

Dani, mergeam si eu la patinoar apoi il rugam pe tata sa mergem la o alimentara in apropiere unde se gaseau pufuleti inveliti in ciocolata (nu se gaseau chiar la orice alimentara). :lol: Ce buni erau! :vis:

Da,ĂŽnvĂŽrtea bietul om la betele alea pina facea 10... =)) Imi aduc si eu aminte de pufuletii inveliti in ciocolata,tare buni erau... :buuun:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 29/07/2013 02:16

Danieluta scrie:
antoniah scrie:
10 ?! :)

Dani, mergeam si eu la patinoar apoi il rugam pe tata sa mergem la o alimentara in apropiere unde se gaseau pufuleti inveliti in ciocolata (nu se gaseau chiar la orice alimentara). :lol: Ce buni erau! :vis:

Da,ĂŽnvĂŽrtea bietul om la betele alea pina facea 10... =)) Imi aduc si eu aminte de pufuletii inveliti in ciocolata,tare buni erau... :buuun:

:hug: :hug: :hug:
Fişiere ataşate
cotton-candy.jpg
cotton-candy.jpg (12.39 KiB) Vizualizat de 860 ori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 29/07/2013 07:40

Dani cofetaria teatrului e aia vis a vis de palatul telefoanelor intre majestic si continental ??? sau aia se numea tot continental ?? cind luam pentru acasa de acolo luam parfeul, din cofetaria aia mica care era mereu plina de bunatati si inauntru era mereu o coada destul de lunga invirtita :-)) insa cind mincam la Continental mai ales pe terasa era mult mai placut :roll: :roll: :roll:

Anto uitasem de pufuletii in cioco .. tare buni ai dreptate -- mult mai buni ca ceilalti .. oricum si pufuletii ca si tigarile carpati =)) =)) =)) =)) cel putin la Bucuresti ajungeau din 2 fabrici, orase diferite si stiu sigur ca unii erau mai buni ca ceilalti ca in final chiar nu cumparam deloc de la una dintre fabrici, inca de atunci citeam eticheta :-))

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/07/2013 04:36

crista scrie:Dani cofetaria teatrului e aia vis a vis de palatul telefoanelor intre majestic si continental ???

Da,asta mica si mereu aglomerata... :wink: ...dar vorba ta,plina cu bunatati... :roll:

Si terasa de la Conti(eu asa ai zis si acum),era tare frumoasa... :vis:

:hug: :hug: :hug:

Înapoi la “Zona libera”