Cafeneaua RC (29)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

Cafeneaua RC (29)

Mesajde iuliajewel » 16/01/2011 12:11

pupi scrie:Tare imi e teama ca da faliment cafeneaua asta :cry: ...adineaori Iulia a intrebat pe unde este cafeneaua ca nu o mai gaseste :( ....nimeni nu a mai dat pe aici cam de multisor :( .....hai sa o scoatem de la naftalina :wink: :D ....am pregatit o cafeluta special pentru voi...o inmultesc de cate ori e nevoie :D

Mare dreptate ai pupi: lancezea cafeneaua chiar din primele zile cand m-am dat la ea; am vrut s-o fac mai vesela si mai vioaie - cu glume, patanii, povestiri etc. - dar n-a prins :cry: :cry:

Acum...asta e! Sper sa nu dea faliment, chiar si-asa cum este - ar fi pacat!

Mie imi prinde bine cafeaua ta supercalifragilistica - am multe postari de citit, am multe de recuperat :D

Las'ca redeschid eu subiectul "rapirii mele de-acasa" si povestesc pataranii din excursia prin Europa - numa una si una, n-a existat oras in care sa nu fi patit cate ceva amuzant, ba chiar periculos de aproape tragi-comic in Amsterdam. Chiar daca nu ma urmeaza nimeni, o sa ma prefac ca nu observ si-asa, poate ca aceasta cafenea va prinde un pic de suflu :wink:

Continuare de laCafeneaua RC 28

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/01/2011 01:00

Fain pisicut ai, un suflet in casa cu care mai poti sa "schimbi" o vorba....uneori sufletele astea necuvantatoare ne raspund in felul lor, prin privire, reactie, comportament.....sant atat de expresive....cum il cheama???
Sa inteleg ca a fost cadou de la Mos Craciun???? :D :D
Am si eu un necuvantator in casa, un cersetor de prima mana, un terorist sentimental cum nu s-a mai intalnit ( exagerez , dar asa imi place mie sa il alint :D ) , dar pe care il iubesc si il iubim toti ....ne umple inima, cu dragostea , recunostinta si iubirea lui.
Daca prietenii s-ar bucura asa de mult de prezenta noastra cum se bucura el atunci cand venim acasa, daca ei ar astepta momentul revederii cu , la fel de multa dragoste,ca si el , daca ar fi si ei la fel de loiali cum sant tacutii nostrii prieteni, daca si ei si-ar face timp pentru noi asa cum isi fac necuvantatorii nostrii, ce frumoasa ar fi viata .
Uita aici si cateva poze cu animalutul meu :D ..... :hug: :pup:
Fişiere ataşate
baxterflowers 010 Bb.jpg
Isi pazeste jucarica
baxterflowers 010 Bb.jpg (32.06 KiB) Vizualizat de 4710 ori
baxterflowers 009 Bb.jpg
In asteptarea unui partener de joaca
baxterflowers 009 Bb.jpg (39.75 KiB) Vizualizat de 4710 ori
baxterflowers 005 Bb.jpg
...sant mandru nevoie mare
baxterflowers 005 Bb.jpg (32.24 KiB) Vizualizat de 4710 ori
baxterflowers 004 Bb.jpg
...astept sa fiu bagat in seama
baxterflowers 004 Bb.jpg (44.67 KiB) Vizualizat de 4710 ori
Ultima oară modificat 16/01/2011 07:17 de către pupi, modificat 1 dată în total.

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 16/01/2011 01:26

NU-I POZA, nu-s pozeeeeeee, nu-s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 16/01/2011 01:44

AAAAAAAAAAAA, acum au aparut!!!!!!!!!!!!!

Koker, nu? Imi plac si mie cainii dar sunt prea atasati "la vedere", cu tot trupul si sufletul; nu-i pot trata cum se cuvine: ca pe un copil de-adevaratelea - fara nici o greseala, fara nici un rabat !!!

Pisica e altfel - are momente cand vrea sa fie tratata ca o regina si momente cand este detasata si distanta (aparent....) dar atunci pot s-o tratez, tot aparent cu prefacuta indiferenta si detasare (cine pe cine pacaleste, cam asa e cu pisicile!)

Cu un caine nu mi-as putea permite: cainele nu este rafinat - este direct, iubeste intr-una si ma simt mereu datoare fata de el - ochii unui caine spun toata povestile lumii - alea cu dragoste si alea de Sandra Brown =)) =)) =)) - glumesc, dar doar pe jumatate....

Acum m-am uitat pe saturate la poze (am avut si eu koker in copilarie, si-o data am avut pekinez - dar tot pisica imi place mai mult...sunt oameni "de caine" si oameni de "pisici"...cred ca din nastere...)

Ma bucur ca ai animal si ma bucur mai mult ca este caine: adevar graiesti cand spui de intampinare - nimic nu se compara cu intampinarea, sariturile, tarcoalele, coditele, limbile si toate dragalaseniile pe care ti le da un caine la venirea acasa! NIMIC!

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 16/01/2011 01:50

:pup: , fiica ta adoptiva seamana tare mult cu thea! Gresesc :?: :?: :?:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/01/2011 02:42

Seamana foarte bine ( socant pot spune) cu Catherina Zeta-Jones...in poza asta nu se vede clar ...

Asa cum spui , sant persoane pentru pisici si altele pentru caini....noi cu cainii....trebuie sa caut o poza , veche dar de o frumusete deosebita....cand l-am adus pe B acasa aveam o pisica , mai exact un motan, alintat nevoie mare si mandru foc...era stapan absolut ( asa credea el :wink: )....am primit un Cocker Spaniel ( he's my Valentine :D ) ...avea doar 2 luni, un ghem de caine negru cu o cravata alba si un botic ( aici se vede ca nu este 100% pur)cu niste pete albe si ochi albastri.
Motanul , suveran , a inceput sa chinuie bietul catel, mereu trebuia sa stam cu ochii pe ei .... :( multe a mai patimit Baxter din cauza mandriei motanului, dar asta doar pana a ajuns si el ceva mai mare decat o cutie de pantofi....sa te tii atunci fugareala prin casa :P :P ....se ascundea motanul prin te miri ce locuri dar degeaba ...vanatorul lui mama =)) il mirosea si il lua din nou la fugareala. Cand il prindea , il imobiliza , il tinea cu laba pe dupa gat si il lovea in cap intr-un ritm de 1 la 3 timpi =)) ....nu gasesc poza aia fenomenala pe care a reusit fiul meu sa o faca intr-o fractiune de secunda, dar o am inramata poza ....am facut foto la tablou si o copiez aici ...sa vezi minuni de animale....cum aia m =)) ....unul alb si unul negru?....e cam neclara dar tot se distinge :wink: :hug:
Fişiere ataşate
036Baxter and Baylei.jpg
Cainele si motanul
036Baxter and Baylei.jpg (30.33 KiB) Vizualizat de 4700 ori

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 16/01/2011 03:02

Intr-adevar, fenomenal!!! Se vad bine de tot ambele specii: atat cea canina cat si cea felina =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

DA, chin mare la inceput, dar rasete cat cuprinde pe parcurs!

Aceste "necuvantatoare" cuvanteaza mai mult si mai bine decat omenirea, ea cu sine insasi :( Din tot ce ne spun ele, noi percepem cam 50% - de aceea le sunt atat de recunoscatoare si le iubesc mai mult decat propria-mi specie (iertata-mi fie impietatea....)

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/01/2011 03:06

Iertata este :peace: ...si eu le iubesc...fug la paine :hug: :pup:

aquarius
Bucatar in devenire

Mesajde aquarius » 16/01/2011 05:02

Cat ...lover!! :love: Ne fac viata mai frumoasa,sunt alaturi de noi neconditionat,ne iubesc asa cum suntem,sunt sincere si au nevoie de noi.
Fişiere ataşate
IMG_0047.JPG
IMG_0047.JPG (62.94 KiB) Vizualizat de 4682 ori
69.JPG
69.JPG (96.01 KiB) Vizualizat de 4682 ori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/01/2011 11:13

Aquarius, e dragut pisoiasul tau....are ochii albastrii???

Înapoi la “Zona libera”