Cafeneaua ( 18 )

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 14/06/2008 11:10

asa e Adi .. de optimism a suferit si arbitrul care a anulat golul italienilor :lol: pe mine asta ma deranjeaza ca :1. nu e o victorie foarte curata, da liber multor polemici si 2. poate cu golul ala se mobilizau si mai tare ...

e clar ca nu am fost atit de buni ci foarte norocosi. Eu personal sper sa nu se culce pe o ureche dupa bunul obicei romanesc caci ulciorul nu merge de multe ori la riu.

Era o liniste la mine in sat aseara :D

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 14/06/2008 06:47

Aici a fost iadul pe pamant! :D
Christeli

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 15/06/2008 12:45

pentru ca numai la ore asa tarzii din noapte avem net :badday: :badday: ...am intrat putin sa va spun ca am luat in sfarsit si noi vacanta :party: ..si deci vom pleca pentru o perioada de timp...nu am putut sa nu va spun tuturor, ca o sa-mi lipsiti enorm de mult :( ..mai ales :cafea: -feluta bauta in compania voastra :) ...

va doresc din toata inima multa, multa sanatate, o vacanta minunata , clipe de vis petrecute alaturi de cei dragi :pup: :hug: :love:

sa ne auzim cu bine cat mai curand :pup: :hug: ...pupiceeeee :pup: :pup:

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 15/06/2008 10:47

O vacanta super Mona - sa revii cu multe pozii si impresii placute :party: :flower:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 15/06/2008 04:04

Buna ziua!
o cafeluta tare, neagra fara lapte beau si eu acum ca imi pica ochii in gura dar nu vreau sa dorm :P :P
Mona vacanta minunata si odihna placuta iti urez!
o dum inica minunata tuturor!

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 15/06/2008 08:00

:cafea: (am baut ca de obicei trei decaffeinado)

* eu m-am bucurat enorm de egalul cu Italia. Arbitrul de margine a fost cel care a ridicat fanionul- arbitrul de centru nu a decis singur- se mai fac si erori- nu e primul meci la care arbitrul greseste- e si el om, nu computer. Nemtii care au transmis meciul au considerat si considera in continuare ca arbitrul a decis corect anularea golului- se pare ca parerile sunt impartite. Eroarea arbitrului s-a compensat foarte bine prin ratarea lui Mutu ..

Oricum, din cate am remarcat, mingea de la italieni nu prea vroia sa intre in plasa portii noastre (avem si un portar fantastic de bun.. dar a mai fost ceva.. ). Efectiv nu vroia. Cred ca asa a vrut Dumnezeu- sa se marcheze si sa se ia in calcul exact golurile marcate- nici mai multe nici mai putine si sa iasa acel egal- care inseamna atat in contextul sportiv, cat si in afara lui, ca italienii nu sunt superiori romanilor- deci aroganta si rautatea nu se justifica ( iar asta e o realitate ). Si, da, a trebuit sa fie rezultatul asta la fotbal- exact unde ii doare pe italieni mai tare- ca sa revina un pic cu picioarele pe pamant , sa fie mai putin rasisti si sa nu judece un intreg popor prin prisma comportamentului unei singure fractiuni etnice din acesta...

Eu sustin echipa Romaniei- nu sunt ei geniali ca olandezii (care cred ca vor lua campionatul..) dar sunt muncitori si dau tot ce pot ei pe teren.. Mi-am ornat si eu balustrada balconului cu steagul romanesc, am si la masina stegulete si am si la bicicleta placuta cu steagul si cu Romania- am comandat si un steag maaaaaaaaaare pe care o sa-l arborez la balcon (sper sa ajunga in timp util!!) Pe aici nu prea se gasesc steaguri sau alte articole pt fanii romani- ceea ce ma streseaza.. dar, in fine, ne-am descurcat

:hug: Hai Romania!!!!

ps. Daca ne ajuta Dumnezeu sa trecem cu bine de grupe, o sa devin si eu harnica si o sa fac muuuuuuulte prajituri si un party + poze :party:

Mona, Nico vacanta placuta si da... e un timp superb de plaja, mare, imi vine sa plec si eu, insa pana la mijlocul lui iulie nici nu se pune problema :?

o sa mai beau o cafea pe aici.. dar mai rar.. ca ma tenteaza destul de tare sa deschid si alte subiecte.. si de cele mai multe ori nu-mi face bine sa vad poze cu produse la care, din cate am aflat, nici nu mai am voie sa visez (nu in viata asta.. ).
poate.. next life, next time..

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 16/06/2008 09:04

Buna dimineata, concediu placut fetelor :party: de o saptamana avem o vreme fara prea mult soare, cu destule ploi si nori...astept cu nerabdare zilele senine de vara :)

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 16/06/2008 10:17

ps. Daca ne ajuta Dumnezeu sa trecem cu bine de grupe, o sa devin si eu harnica si o sa fac muuuuuuulte prajituri si un party + poze

cara, s-a notat deja promisiunea ta :D :lol: de abia astept poze de la party (sper sa ne dea motive nationala)

O :cafea: lutza pentru o saptamana super
thea - eu dupa vara trecuta ma bucur invers pentru fiecare zi mai racoroasa :)) Ce bine ar fi sa fie soare la mare/munte si racoare in oras :D

Micul
Bucatar

Mesajde Micul » 16/06/2008 10:18

Buna dimineata!
O saptamana frumosa la toata lumea.
Mona numai bucurii in vacanta, si vreme buna.

PS.Asteptam "pozili". :flower:
" Cine calca si din greseala pe partia de schi, sa nu se mire daca va aluneca."

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 18/06/2008 09:00

pentru cine doreste, un rand de :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: lutze sa ne mai treaca amarul :) :lol:

am si ceai de tei si sunatoare daca vrea cineva :D

Înapoi la “Zona libera”