Jurnal de Slabit

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

alinaraluca2000
Bucatar

Re: dieta

Mesajde alinaraluca2000 » 12/05/2009 01:48

maria MIHULESCU scrie:
clara_petpiki scrie:Buna, incerc si eu sa fiu de folos
Ora 8,00 – o cafea fara zahar
Ora 10,00 – un ceai de plante neindulcit
Ora 12,00 – un triunghi de brinza topita
Ora 14,00 – ½ cutie brinza de vaci
Ora 16,00 – un pahar cu suc de rosii
Ora 18,00 – un ou fiert tare
Ora 20,00 – un iaurt dietetic
Ora 22,00 – un mar
Se pierd 3-5 kg. in 5 zile
Se numeste Dieta Americana
Cunosc persoane care a slabit cu aceasta dieta :vis:

Mai e nevoie de ceva foarte important sa ajungi la rezultatul dorit cu aceasta dieta: o sanatate de fier si un stomac care sa accepte aceste capricii.
Asta e sinucidere curata... a sanatatii.
Daca ai curaj sa o faci, mult succes, dar eu nu te sfatuiesc. Sanatatea este mult mai importanta ca 5 kilograme in plus.

Nu prea cred ca este sinucidere curata cu aceasta dieta pentru ca chiar are numai alimente sanatoase, poate doar marul de la ora 22 probabil e mai greu de suportat la stomac, dar oricum il mananci seara si apoi la culcare, eu asa cred.
ImagineImagineImagine

dedilia
Incepator

are dreptate

Mesajde dedilia » 12/05/2009 04:58

:oops: are dreptate:dieta asta e sinucidere curata!ca toate regimurile
ani de zile m am batut contra kg in plus si de fiecare data dublam de volum,dupa fiecare regim
am mai spus o pe un forum si ma repet:putem sa mancam toate alimentele ce exista pe lumea asta fara sa ne ingrasam
dovada:am slabit de la 125 kg la 98 si dupa aia am scazut la 89 si nu ma ingras
misterul: ma misc si merg repede, fac cel putin 10 km pe zi
km ii numar cu un aparat ce l port la mana si care se numeste pedometru
bafta si curaj ca nu suntem chiar asa de urate grase!!eu a trebuyit sa slabesc din cauza tensiunii altfel as fi ramas la fel ,chiar ma obisnuisem :lol:
:!: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
zen

alinaraluca2000
Bucatar

Mesajde alinaraluca2000 » 13/05/2009 09:56

:sfant: Daca sunt doua pareri impotriva parerii mele atunci ma inchin in fata lor. Adevaru-i ca niciodata nu am fost in stare sa tin o cura de slabire (la cat imi place sa tot gust nu sunt in stare), de aceea fac sport de doua ori pe saptamana.
ImagineImagineImagine

martucla
Incepator

Mesajde martucla » 13/05/2009 02:13

Buna fetelor eu nu tin cura de slabire ca am 50kg si am 35 de ani si 1,63m si cred ca ar mai trebui sa pun vreo5 kg ca sa arat asa cum vreau eu,,,,,,,,dar sotu meu are probleme cu greutatea si e si bolnav cu inima si tensiune,acum a inceput o cura de slabire si nu stiu ce efect are dar de mancat ar manca cit zece,se abtine greu de la mancaresi de o saptamina a inceput sa faca si sport.cind mergea 5 km pe jos la lucru si 5 km intors a dat jos citeva chilograme bune si manca tot ce-i placea.Sportu face mult si e indicat pentru cei care vor sa slabeasca si in special sotului meu ca e si bolnav cu inima.eu va urez spor la mers pe jos si multa sanatate :clipocit: :pup: :hug:
Dora

dedilia
Incepator

curaj!!!

Mesajde dedilia » 14/05/2009 06:44

:wink: :peace: curaj sotului tau martucla ! si felicitari daca o tine asa foamea o sa i treaca dupa o luna de activitate fizica si o sa poata manca ce vrea ca daca mergi 10 km pe jos in fiecare zi nu recuperezi kilogramele
spor!!!! =D> =D> =D> =D>
zen

clara_petpiki
Incepator

cure

Mesajde clara_petpiki » 17/05/2009 05:57

Eu am incercat multe diete dar fara rezultat. Slabeam citeva kg pe care le puneam dublu. Am fost si la fitness, slabeam pe luna cam 2 kg si ma opream. :sfant: Cred ca de aceea am renuntat la sala ca depuneam efort cite 2 ore de 3 ori pe saptamana si rezultatul era nesatisfacator pentru mine. Singurul lucru care ma face sa slabesc este alergatul. Am alergat 3 nopti la rand si am slabit 2 kg. Momentan nu mai depun efort sa slabesc pentru ca am alte planuri, peste o luna ma apuc serios de alergat.

Înapoi la “Cure de slabire”