PROTv si Imnul National

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Sunteti de acord cu atitudinea PROTv-ului ?

Chestionarul s-a închis pe data de 23/12/2005 07:48

DA
4
29%
NU
10
71%
Nu ma intereseaza subiectul
0
Niciun vot

Voturi totale: 14

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 22/12/2005 10:52

:twisted: Generalitati ... Hmmm ... Ce o fi insemnand asta ... :!: :wink:

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 22/12/2005 11:06

Cred ca nu mai dorm cei de la PROTV sau cei care au cantat imnul in alte ritmuri de sughituri =)) =)) =))

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 22/12/2005 11:16

Cel putin Guta sughite sub " Rapirea din Serai " si plange de mama focului ca noi nu suntem de acord cu " muzica " lui =))

ildy
Incepator

Mesajde ildy » 25/01/2006 03:54

Ceau tuturor!Ma numesc ildy.Am intrat pe forum din curiozitate,vrand sa aflu ce se mai discuta si ce mai e nou.Am citit din discutiile voastre k se vorbeste despre IMNUL TARII PE RITM LAUTARESC.Eu nu sunt in tara si pt asta nu am de unde sa stiu ce s-a intamplat,dar am intrat pe site-ul PRO TV-ului si am reprodus cantarea.Nu inteleg de ce se face atata tam-tam!Sunt de acord cu tot ce a spus Andrei.Doar pt k manelisti au interpretat imnul pe ritmul lor nu inseamna k este vorba de incultura.Ce ar fi sa incepem o discutie pe tema etniei! :!: Dpmdv pe multi nu va deranjeaza cum a fost reprodus imnul,ci problema e de cine.Haide-ti sa gandim altfel lucrurile!Multi judeca ceea ce vad dar in fond sunt si ei omameni.Muncesc si ei la fel de mult! AH,k fac bani?!Asta e problema lor atata timp cat nu fac rau la nimenia.K sunt fitiosi?! Nu mi se pare! K se lauda?! Asta e altceva! Si pe mine ma enervaza,dar nu e un motiv pt a-i dezumaniza.
Romania dupa 89 a devenit o tara democrata si ca uramare avem dreptul la libera alegere.De ce nu ne facem griji pt alte lucruri mult mai grave.Anyway fenomenul manelelor e deja istorie! :)
Eu v-as sugera sa fi-ti mai rezonabili

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 25/01/2006 04:40

Buna Ildy , bun venit pe forum.
Multumesc , exact la asta ma refeream si eu .
Si iata ce primesc de la un prieten pe mail azi :

"Am vazut la televizor ca un manelist si-a dat foc si a murit ars de viu.

Noi am hotarat sa punem mana de la mana si sa strangem un ajutor pentru familia lui numeroasa.

Avem pana acum 70 de litri de benzina.
Jur ca nu ai suflet daca nu trimiti acest mesaj mai departe.

Trebuie sa ajutam aceasta familie in aceste momente dificile "

Welcome to Romania , it's a fine day today
:P

ildy
Incepator

Mesajde ildy » 25/01/2006 06:13

=)) =)) =)) very funny.

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 26/01/2006 09:31

Sunt de acord cu Andrei&co..e vorba de toleranta..noua ne-a intrat in cap ca orice e legat de romi..muzica/atitudine..nu e un bun exemplu pt comunitate si trebuie extirpat.N-a zis nimeni ca e bun dar cine suntem noi sa judecam? Eu sunt plecata din Romania de cateva luni si am trait niste experiente destul de traumatizante..ma simt ca un tigan in Romania.
Vorbeam cu cineva pe mirc acum cateva zile si toate bune si frumoase pana la asl..cand am zis ca sunt din romania ca inca nu m-am obisnuit sa raspund olanda :lol: , mi s-a raspuns "A country of hackers and hookers" si a iesit.Asa ca ideea de baza a PRO TV-ului dk imi amintesc eu bine era "Gandeste liber".Sie ei au gandit.Nu putem zice ca printre atatea minti luminate din PAche Protopopescu nu s-a gandit nimeni la ce furtuna o sa starneasca..Dar au avut curajul sa arate ca ei gandesc liberi.Eu zic ca merita apreciati pt asta.

Înapoi la “Zona libera”