Miracol ?!

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adriana_stefan
Bucatar in devenire

Miracol ?!

Mesajde adriana_stefan » 20/03/2009 03:27

Ma scuzati ca postez aici,dar poate are cineva un raspuns.
Sa va spun povestea verisoarei mele acum in varsta de 20 ani.
Pe la 15 ani a inceput sa se simta foarte rau,avea foarte multe scaune pe zi.Au dus-o pe la foarte multi medici in Oltenita,toti puneau cate un diagnostic,dar tratamenturile lor nu dadeau nici un rezultat.
Eu am prietene asistente medicale carora le-am povesti despre aceasta,iar ele mi-au recomandat sa faca un test HIV,ca dupa spusele mele ar avea simptomemele specifice acestei boli.
Parintii au dus-o la spitalul Colentina din Bucuresti,unde s-a descoperit ca este infectata cu acest virus.
Timp de 5 ani a urmat tratamentul prescris de medicii de aici dupa sa simtit foarte bine.In ultimul timp rezultatul analizelor pe care si le facea erau din ce in ce mai bine.Luna trecuta i s-a mai facut o analiza si saptamana aceasta s-a dus dupa rezultat.
Doctorita i-a bagat in cabinetul dansei si le-a spus ca s-a vindecat ,ca nu mai are microbul in sange,rezultatele i-au iesit negative, acum se poate casatori,poate da nastere la copii si alapta.
Credeti ca este un miracol sau doar o greseala?
Ati mai auzit astfel de cazuri,credeti ca este posibil?
Poti avea tot ce-ti doresti,trebuie doar sa vrei cu adevarat
MICHAEL NEIL

carla27carla
Incepator

buna

Mesajde carla27carla » 02/05/2009 07:47

asa ceva nu am auzit inca .e unul din virusii care nu s a gasit inca tratament
marcy

adriana_stefan
Bucatar in devenire

Re: buna

Mesajde adriana_stefan » 02/05/2009 10:33

carla27carla scrie:asa ceva nu am auzit inca .e unul din virusii care nu s a gasit inca tratament

Analizele au iesit negative,acum nu stiu ce sa mai cred ,poate a fost un miracol pt ea ca si-a recapatat viata inapoi.
Poti avea tot ce-ti doresti,trebuie doar sa vrei cu adevarat

MICHAEL NEIL

djprometeu
Incepator

Mesajde djprometeu » 24/01/2010 12:44

Am mai auzit...dar am fost sceptic in privinta asta iar acum mai aud inca odata.
Nu stiu...poate depinde de corpul fiecaruia...
Ma bucur oricum ca s-a facut bine verisoara ta!
Dragostea este una dintre cele mai puternice pasiuni pentru ca ataca in aceeasi timp capul , inima si simturile!

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”