Martie 2007: Alegere Tema Concurs

In aceasta zona alegem in fiecare luna cea mai bune reteta.

Moderatori: Nally, adi, kia, adinush

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 05/03/2007 08:23

Post sa fie fetelor, orice pofteste fiecare.
Eu una tot intru de cateva zile, dar nu ma mai uit/raspund la subiecte de dulce, si spun asta fara sa vreau sa fac pe cineva sa se simta prost, dar imi stric gandurile de post si poftesc asa de tare ca mai mare pacat fac salivand cu ochii in calculator. Si si asa nu reusesc sa tin in fiecare zi, doar luni, miercuri si vineri, prima saptamana si sper si ultima.
Eu zic fiecare sa faca ce vrea. Sa vad cum sunt dar eu s-ar putea sa zic pas, sunt putin obosita. Sa vad cum sunt pana peste 2-3 saptamani.

mery
Bucatar in devenire

Mesajde mery » 06/03/2007 01:14

Si eu sunt de acord :wink:

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 09/03/2007 11:31

deci ce s-a ales: de dulce, de post? sarat, dulce? , meniu pe o zi sau pe tot postul cat mai e?

eu cred ca o o mancare de data asta, adica sarat sau macar ne-dulce, ar fi potrivita; a tot fost dulce de la Tiramisu..la tortuletul cel roz lal Sandrei la care mi-a ramas gandul (crema jofre..hm!)..

deci lasati liber la mancare de primavara, una singura, nu meniu... si asa stam prost cu timpul.. eu am 5-10 minute colo..5 dincolo.. dar tare mi-ar place sa particip, macar asa de amorul artei.. va rog sa hotarati..

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 10/03/2007 12:01

Pai s-a hotarat: Mancare de Post - tine de fiecare ce face, dar sa fie de post.

Ca de obicei inscrierile se fac pana pe 25 Martie. Postez imediat si zona unde sa se realizeze ;)

catana nicolae
Incepator

Mesajde catana nicolae » 22/03/2007 12:32

nu are rost sa ingradim imaginatia fiecaruia.mai bine lasam termenul ;de post;sub forma lui generala

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 22/03/2007 01:09

catana nicolae scrie:nu are rost sa ingradim imaginatia fiecaruia.mai bine lasam termenul ;de post;sub forma lui generala

In primul rand, Catalina, bine ai venit ! Daca te-ai inscris pe acest site, sunt sigura ca ai citit cate ceva pe aici si sper ca ti-ai dat seama ca pe aici imaginatia fiecaruia este extrem de libera, ca nimeni nu o ingradeste si este plina de respect.

Asteptam noutati din partea ta.

Înapoi la “Concurs - Reteta Lunii”