VOTATI RETEZAT! CELE 7 NOI MINUNI ALE LUMII

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

ceatza05
Incepator

VOTATI RETEZAT! CELE 7 NOI MINUNI ALE LUMII

Mesajde ceatza05 » 10/03/2009 10:47

Propun tuturor bucatareselor sa dam mana de la mana si sa ne sustinem frumusetile tarii.

Mai precis, o organizatie internationala s-a apucat sa supuna la vot care sunt cele 7 noi minuni ale lumii create de natura.

Avem si noi pe lista (INCA), PARCUL NATIONAL RETEZAT.
Eu mi-am terminat prietenii cu spam-uri, da' vad ca de pe locul 7 a picat pe 11 si acum pe 12.

Haideti sa punem mana de la mana si sa votam Retezatul, ca nu tot ce e in tara noastra e urat si poate daca reusim sa intram macar in finala, o sa reusim sa dezvoltam si interesul altora pentru zona in care s-au descoperit oase de dinozauri.

http://www.new7wonders.com/nature/en/nominees/europe/c/RetezatNationalParkNationalPark/

deeaandreeadeea
Incepator

Mesajde deeaandreeadeea » 10/03/2009 12:07

Valorile si frumusetile tarii noastre trebuie promovate...avem multe locuri turistice frumoase, care impreuna cu atitudinea noastra ne pot da un atu in plus. Eu una vreau sa cred ca majoritatea romanilor sunt ospitalieri, buni...si ca doar o parte au inclinatii negative(din pacate acestia ne reprezinta..mai ales in afara...si e pacat). Oare se va schimba situatia asta vreodata?

ramada
Incepator

parcul national Domogled - Valea Cernei

Mesajde ramada » 10/03/2009 12:16

Dragi mei mai avem si Parcul national Domogled _Valea Cernei. Este o zona foarte frumoasa, virgina. Iar la hotarul dintre Retezat Si Parcul national Domogled- Valea Cernei se poate vedea o frumoasa rezervatie de Floare de Colt. In apropiere de Piatra Iorgovan.
Si ar mai fi o multime de lucruri frumoase de vazut in tara noastra. :flower:
Amintirea este parfumul sufletului.

Înapoi la “Zona libera”