[Iasi | Romania] restaurant cu specific arabesc

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adi
RC Admin
RC Admin

[Iasi | Romania] restaurant cu specific arabesc

Mesajde adi » 28/06/2005 01:55

Unul din locurile in care imi place sa mananc in Iasi este la Warda. Asta pe bulevardul Independentei.

Mancarea e foarte buna, pacat ca nu doreste sa se extinda ca probabil ar avea clientela. Oricum faptul ca e mai mic are si asta farmecul sau.

Nu stiu daca se incadreaza in categoria restaurante, dar daca vrei o Shaworma foarte buna si nu vrei sa te simti dezamagit e primul loc unde sa o cauti.

Roxana Avramescu
Incepator

Mesajde Roxana Avramescu » 04/07/2005 01:07

am mancat si eu acolo si imi place ca servesc salate mari la shaworma, kentucky, etc.

Totusi mancarea arabeasca e poate putin cam incarcata pentru gustul meu.

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 08/08/2005 01:35

Am fost si eu la Warda si e excelenta mancarea. Am mancat Kintaki si a fost super. Au niste sosuri deosebite si o primire remarcabila. Te face sa te simti ca acasa si multe restaurante ar putea copia reteta tratarii clientilor.
Am sa revin.

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 09/08/2005 12:37

da da. Am uitat sa zic de sosuri. Mie imi place foarte mult sosul picant cu usturoi - si cartofii prajiti is taiati mari si sunt mai gustosi.

Înapoi la “Restaurante preferate”