Ardei copti cu sos

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

jiustina
Incepator

Mesajde jiustina » 06/10/2011 09:23

yafa scrie:asta mancare de toamna, o bunatate, din poze iti vine sa papi imediat! Nu stiam reteta cu smantana eu fac ardeii copti cu sos de rosii si usturoi.

:roll: :roll: :hug:

Asa-i Yafa, e o mancare cu miros de toamna. :vis: Iar reteta cu sos de rosii se pare ca numai eu nu o stiu :P
Am si fost azi in piata, mi-am luat capia si vreau sa incerc varianta lui Pupi.
:flower:

gabrielagaby
Incepator

Mesajde gabrielagaby » 11/10/2011 02:17

chiar arata bine.vara asta tot am zis ca fac si eu pt ca o prietena mi-a zis de ardei copti cu sos de smanatana si am ramas surprins,insa ea mi-a zis ca e o delicatesa aceasta reteta.am intrebat-o cum se face,mi-a explicat,am zis ca o prepar si eu,dar nu am mai reusit.dar acuma cred ca a venit timpul :> :wink: :x
gabriela

jiustina
Incepator

Mesajde jiustina » 11/10/2011 04:18

pupi scrie:Uite aici peperonatta mea dar e facuta cu ardei cruzi acuma....sper sa iti placa

http://www.reteteculinare.ro/carte_de_b ... rasi-6110/ :hug: :pup:

Am preparat peperonatta, a iesit foarte buna. Cred ca merge pusa si la borcan :x
Mai vreau sa incerc sa o fac si cu ardei copti...
:hug:

jiustina
Incepator

Mesajde jiustina » 11/10/2011 04:21

gabrielagaby scrie:chiar arata bine.vara asta tot am zis ca fac si eu pt ca o prietena mi-a zis de ardei copti cu sos de smanatana si am ramas surprins,insa ea mi-a zis ca e o delicatesa aceasta reteta.am intrebat-o cum se face,mi-a explicat,am zis ca o prepar si eu,dar nu am mai reusit.dar acuma cred ca a venit timpul :> :wink: :x

Iti recomand din toata inima, si sper sa iti placa. Acum e timpul, intr-adevar, ca indata nu mai sunt ardei proaspeti si buni pe piata. Merge si cu ardei congelati, dar gustul nu mai e chiar acelasi. :flower:

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 12/10/2011 12:20

vai cate retete am invatat de aici...asa n-am mai mancat nici eu,dar imi inchipui ce buna e mai ales cu mamaliga langa =D> =D>
http://cartederetete.ro

jiustina
Incepator

Mesajde jiustina » 12/10/2011 05:12

stii cum e vorba aia...omul cat traieste, invata! :P
Eu sunt surprinsa de gradul de noutate al retetei...la mine acasa (ma refer la zona) e ceva obisnuit. Dar adevarul e ca sunt diferente mari in modul de a gati intre zonele tarii; de cand m-am mutat in Cj am ramas de foarte multe ori uimita de felurile de mancare. Ne mai documentam pe RC, prinde bine :D
:hug:

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”