Tarta cu praz

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

DanuKa
Bucatar in devenire

Mesajde DanuKa » 26/05/2008 09:57

Eram sigura ptr ca stiam ca este o reteta frantzuzeasca :D

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 27/05/2008 12:33

imi plac f mult tartele :roll: ,cu diferite umpluturi, atat dulci cat si sarate..deci si aceasta tarta imi face pofta :buuun: ..
=D> Alex, felicitari :hug: :flower:

ablodde
Incepator

Mesajde ablodde » 27/05/2008 10:24

DanuKa scrie:Eram sigura ptr ca stiam ca este o reteta frantzuzeasca :D

:D pai da!!! Cand eram in Romania nu prea gateam ca stateam la mama acasa :D , deci mama imi facea tote bunataturile romanesti; insa de cand stau in Franta trebuie sa fac de mancare si am descoperit ca chiar imi place sa gatesc. Si bineinteles acum gatesc mai bine retete frantuzesti ca pe cele romanesti! Dar tot fac si eu din cand in cand sarmale si cozonac :)
Alex

ablodde
Incepator

Mesajde ablodde » 27/05/2008 05:48

Mona S P scrie:imi plac f mult tartele :roll: ,cu diferite umpluturi, atat dulci cat si sarate..deci si aceasta tarta imi face pofta :buuun: ..
=D> Alex, felicitari :hug: :flower:

Multumesc mult Mona pt felicitari :flower: :flower: :flower:
Alex

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”