Covrigei

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 18/03/2015 07:04

Vai cat de buni sunt :buuun: ...si eu am 2 retete, diferite de ale tale...am si uitat de cand nu am mai facut covrigei :rusine: ...poate imi iau un avant in acest sens :D

Sunt deosebit de buni :master: :master: :master:

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 18/03/2015 08:45

Acesti covrigei sunt preferatii mei :wink: ...felicitar pentru postare =D> =D> =D>
...covrigeii arata minunat :buuun: :buuun: :buuun:
Imi place sa gatesc...
Imagine

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 25/03/2015 12:34

nicoleta64 scrie:Si eu cand eram copil , nu exista, de sarbatori faceam acesti covrigei. Nici eu nu-i glazuram ,dadeam doar cu galbenus deasupra. Sunt o bunatate... :buuun: :roll: :hug:

Asa este...erau nelipsiti la sarbatori... Merita incercata glazura cu sare, sper sa iti placa. Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 25/03/2015 12:38

lucia_bp scrie:Vai cat de buni sunt :buuun: ...si eu am 2 retete, diferite de ale tale...am si uitat de cand nu am mai facut covrigei :rusine: ...poate imi iau un avant in acest sens :D

Sunt deosebit de buni :master: :master: :master:

:hug: :hug: :hug:

Noua ne plac mult cei sarati (o portie uneori nu ne ajunge pana a doua zi :) ).

Am sa caut si eu reteta bunicii mele in caietul ei (facea covrigi deosebit de buni). :vis:

Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 25/03/2015 12:40

d_dana_a scrie:Acesti covrigei sunt preferatii mei :wink: ...felicitar pentru postare =D> =D> =D>
...covrigeii arata minunat :buuun: :buuun: :buuun:

Covrigeii sunt si pe lista preferintelor mele. :) Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 02/04/2015 01:40

Iubesc saleurile....abia astept sa treaca postul sa fac si eu o tura....cat de frumos le-ai prezentat...te pup :hug: :hug: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 12/04/2015 10:58

pupi scrie:Iubesc saleurile....abia astept sa treaca postul sa fac si eu o tura....cat de frumos le-ai prezentat...te pup :hug: :hug: :pup:

Si eu... :) Imi plac si mie saleurile / covrigeii / covrigii (mai ales sarati). Iti multumesc. Te pup si eu.

:hug: :pup: :flower:

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”