Ibricul bunicii

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 24/01/2012 04:57

Superb...fara cuvinte! =D> :master: :flower:

aquarius
Bucatar in devenire

Mesajde aquarius » 24/01/2012 05:56

:o :o :o
Am ramas fara cuvinte .De fapt orice as spune nu ar fi la inaltimea maestriei.Deci pe scurt SENZATIONAL!!!!. :flower: :flower: :flower: =D> =D> =D>

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 24/01/2012 06:00

Vreau si eu o ceasca de cafea :buuun: :buuun: :buuun:
Arata nemaipomenit de bine serviciul tau de cafea :hug: :pup: :flower: si cred ca este si delicios :buuun: :buuun: :buuun:
Felicitari :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master:
Imi place sa gatesc...
Imagine

yaya6
Bucatar de elita

Mesajde yaya6 » 24/01/2012 09:49

te-om fi omorat noi cu tema cafelei de luna asta,dar tu ne-ai lasat cu gura cascata pe toti,bravo!!!!!!!!! :hug: :hug: :buuun: :buuun: :pup:

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 24/01/2012 10:46

:shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :o :o :o
mi s-a parut mie lingurita aia cam babana.. dar la ce am vazut mai departe... nu ma steptam.. :shock:
stiti faza din desene animate, cand unui personaj ii pica fata efectiv?.. asa am ramas eu acum :lol:
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
:master: :master: :master: :master:

felicitari! :flower: ... cuvintele nu sunt de ajuns...
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături
Imagine

jiustina
Incepator

Mesajde jiustina » 24/01/2012 11:12

Surprize, surprize!!! Eu, ca de obicei, sar repede la poze si dupa aia citesc reteta, si ma gandeam, ce serviciu de cafea ciudat...na ca e si iesit din comun decat am crezut la inceput. Felicitarile mele pentru ingeniozitate, reteta si prezentare! Ne-ai dat gata :master: :master: :master:
p.s. Nu ti-a fost mila sa le tai dupa atata munca? :D

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 25/01/2012 08:08

iuliajewel scrie:N-am eu timp acum de de-alde astea dar m-ai scos din papuci :!: Abosolut de absolut =D> =D> =D> =D> =D>

Am intrat doar sa citesc si sa ma culc - dar n-am putut trece pe langa ibricul bunicii - are o mana pusa-n sold, asa, vindicativ si provocator - maneru'cela zice ca-ti pui tu mainile in sold si ne tragi tu un sut unde ne trebuie, incat a trebuit sa si postez inainte de-a ma culca. Minunat ibric !!!

Noapte buna, tie si tututror care vor mai avea curajul sa se inscrie in concurs dupa tine.... :peace: :peace: :peace: :flower: :flower: :flower:

Succes tie si curaj fetelor care vin tare din urma =D> =D> =D> :flower: :flower: :flower: :paguba: :paguba: :paguba:

Iulia departe de mine gandul de a da cuiva insomnii :blushing:
Pur si simplu ar trebui sa fie un stimulent pentru fete nu o descurajare :clipocit:
:hug: :flower:
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 25/01/2012 08:14

Danieluta scrie:Alina,... :shock: :shock: :shock:
Absolut superb ce ai pregatit... :master: :master: :master: =D> =D> =D>

Ma bucur sa te revad pe RC... :hug: :pup: :flower:

Multumesc frumos Danieluta :hug: :pup:

Pacat ca nu am asa mult timp cat as vrea sa stau la taclale cu voi :flower:

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 25/01/2012 08:15

antoniah scrie:Foarte frumos serviciul tau de cafea! Minunat! =D> =D> =D> Felicitari! :flower: :flower: :flower:

Multumesc Antoniah :hug: :flower: :flower: :flower:

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 25/01/2012 08:18

pupi scrie:Alina, absolut superb, :master: :master: :master: :master: , am studiat bine de tot si m-am tot mirat de rabdarea de care dai dovada....cata migala la florile alea....e greu sa lucrezi in fondant si sa modelezi asa ceva din mana.....iti trebuie ochi buni, rabdare .....mana si ochiul de artist stiu ca le ai din plin...mereu iti admir retetele/operele pe care le postezi....frumos.....stunning..... :master: :master: :master: :master: inca odata ma plec in fata ta :hug:

Alina, te rog sa te uiti pe plicul cu gelatina si sa imi spui ce gramaj are....al meu e 7 gr dar nu stiu cat are in R.....mersi...mersi :hug:

Anca ma faci sa rosesc :blushing:
Dupa atatea laude nici nu stiu ce sa fac... sa fug sau sa mai stau :P

Plicul de gelatina are 10 grame - am sa modific in reteta :love:

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”