Zilele de nastere a membrilor ReteteCulinare.ro

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

Liliasca
Incepator

Mesajde Liliasca » 09/06/2006 12:35

Sunt noua aici dar imi place comunitatea voastra. Asa ca...citesc si ma supun: 27.10.1970 dar sa nu mai spuneti la nimeni!!!! :wink:

Manu
Incepator

Mesajde Manu » 09/06/2006 12:45

Nelly eu sint in iunie (06) nu iulie. :pup: :master: :master: :hug:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 09/06/2006 08:33

Manu scuzeeee ... :master: am rectificat! :hug: :pup:

Roxana ... dar bine mey ti separe asa mare diferenta de varsta de 2 ani??? Intre '77 si '79? :shock: Poi ce sa zic ca intre mine si sotul meu e o diferenta de 11 ani! 8) Asa ca fetele de o generatie cu el imi sunt ca niste surori! :clipocit: .... Si nici '82 nu imi pare afi copil cel nascut in anul respectiv... totusi sunt 24 de ani... varsta la care eu am ramas insarcinata! :D Si pe bune ca nu ma consideram copil atunci! :lol:

Eu consider ca toti de pe forum suntem asa de tineri si frumosi cum ne simtim si cum suntem de fapt! :wink:
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

Austriaca
Incepator

Mesajde Austriaca » 09/06/2006 11:56

3 aprilie 1970

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 10/06/2006 12:22

nally, ma minunam asa de ani pentru ca sunteti asa de pricepute si de mature, cum pe aici ajung majoritatea numai dupa 35 de ani, daca vezi ce au in cap cele de 24-30, te apuca groaza. iar la noi, uite si tu ce mandrii avem la 24. Nu am mama probleme cu varsta, si Gabi e mai mare decat mine, iar eu am avut-o pe Clara la 22.5, m-am casatorit la 21 si in cazul nostru nu cred ca a fost devreme. Dar avem o medie de varsta foarte tanara, insa experienta e mult avansata.
Iertata? :sfant:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 10/06/2006 12:31

Iertata pui! :love: :hug:

Si eu am momente cand ma minunez tare cand vad ce poate iesi din mainile bucatareselor de pe forum! :love: Si tare sunt mandra ca sunt romance! :hug:

Eu sau mai prost lacapitolul imaginatie cand e vorba de aranjat si ornat masa.... :? am invatat multe de la voi, fetele, si va multumesc tare mult alaturi de sotul meu care se tine cu mana de burta cand ii gatesc cate ceva de pe forum si si imi zice ca e cea mai faina experienta de cand colind internetul eu! =)) El e un gurmand si jumatate ... asa ca e tare multumit de tot ce e nou si interesant pe forum... :D
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

kia
Moderator

da

Mesajde kia » 10/06/2006 12:41

:D da , Roxana draga , copii cu copii, da tu esti din ''77 nu cred ca nu esti si tu tot un copil cu o diferenta de doi ani fata de cei din 79, si de fapt sufletul tau poate e mai tinar decit multi dintre noi!! :lol: :hug:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 10/06/2006 01:00

prietena mea tocmai citise ceva cum ca numarul personal arata prin cate vieti a trecut sufletul tau si cate de batran e. Pentru ca ea are 42 de ani si se simte ca la 19 in fiecare zi, iar eu de la 19 ma simt de parca am 60, nu plangandu-ma de batranete, dar sunt f serioasa, cu mai putin spirit de aventura si uneori prea crispata si atinsa de maturitate, desi la capitolul "judecata", lipsa experientei se vede.
revenind la nr. personal, al meu este 1+5+1+1+9+7+7=31=4, asa ca sunt numai pe la mijocul celor 9 vieti, conform articolului asta, iar prietena mea are numai 2, asa ca intotdeauna radem despre cum vedem fiecare lucrurile si cum reactionam in aceleasi situatii.
Stiu ca 77-79 e tot una si de asemenea 82, dar dupa cum va "vad" eu pe toate, inainte sa ne scriem aici anii, 65, 77, 79, 80 nu aparea diferenta de varsta. Exista diferente la capitolul experienta, unde clar se vede cum unii sunt mai avansati, dar altfel, datorita caldurii si prieteniei instantanee, am putut vorbi toate ca si cum nu exista nici o diferenta. Si de aia m-am aciuit si eu pe aici, ca poti sa dai si cu batul in balta, stii ca ai cine sa te ajute sa iesi si sa mergi mai departe. :flower:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 10/06/2006 01:15

roxanavmv scrie:prietena mea tocmai citise ceva cum ca numarul personal arata prin cate vieti a trecut sufletul tau si cate de batran e. Pentru ca ea are 42 de ani si se simte ca la 19 in fiecare zi, iar eu de la 19 ma simt de parca am 60, nu plangandu-ma de batranete, dar sunt f serioasa, cu mai putin spirit de aventura si uneori prea crispata si atinsa de maturitate, desi la capitolul "judecata", lipsa experientei se vede.
revenind la nr. personal, al meu este 1+5+1+1+9+7+7=31=4, asa ca sunt numai pe la mijocul celor 9 vieti, conform articolului asta, iar prietena mea are numai 2, asa ca intotdeauna radem despre cum vedem fiecare lucrurile si cum reactionam in aceleasi situatii.
Stiu ca 77-79 e tot una si de asemenea 82, dar dupa cum va "vad" eu pe toate, inainte sa ne scriem aici anii, 65, 77, 79, 80 nu aparea diferenta de varsta. Exista diferente la capitolul experienta, unde clar se vede cum unii sunt mai avansati, dar altfel, datorita caldurii si prieteniei instantanee, am putut vorbi toate ca si cum nu exista nici o diferenta. Si de aia m-am aciuit si eu pe aici, ca poti sa dai si cu batul in balta, stii ca ai cine sa te ajute sa iesi si sa mergi mai departe. :flower:

Daca am inteles eu bine.... 1+6+3+1+9+7+9=3+6=9 :? Adica la mine asta e ultima mea viata???? :cry:

Baba de mine!!! :bum:

www.retete-apetisante.ro

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”