vreau sa slabesc

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

ileana34
Incepator

vreau sa slabesc

Mesajde ileana34 » 06/03/2008 12:14

fetelor eu sunt noua pe aici,ma chinui cu cura de slabire de o saptamana,dar seara asa am o pofta sa mananc si nu ma rabd pana cand deschid frigiderul
ce sa fac sa nu am pofta de mancare
mentionez ca peste zi manc grapefruit la greu :badday:

ioanap100
Incepator

Re: vreau sa slabesc

Mesajde ioanap100 » 09/03/2008 12:32

ileana34 scrie:fetelor eu sunt noua pe aici,ma chinui cu cura de slabire de o saptamana,dar seara asa am o pofta sa mananc si nu ma rabd pana cand deschid frigiderul
ce sa fac sa nu am pofta de mancare
mentionez ca peste zi manc grapefruit la greu :badday:

buna,in primul rand nu faci bine ca mananci multe grefe pe zi.Cele mai importante mese sunt cele 3 pe zi care trebuie sa le respecti,dar cel mai important este micul dejun peste care nu trebuie sa treci nici o data.Intre mese este foarte bine sa mannci fructe dar sa fie o diferenta de cel putin 2 ore de la ultima masa.pupici si spor la slabit
ioana

stefy
Bucatar

Mesajde stefy » 10/03/2008 11:10

buna!eu aveam 56 de kg si 1,63 si sa stii ca am incercat multe diete insa mereu eram mai flamanda sau chiar daca terminam dieta dupa mancam iar si dupa cate am citit si m-am informat te poti ingrasa mult mai usor aca treci de la o dieta la alta.
Eu mi-am schimbat si modul de a manca si pot zice ca a dat randamente in 2 saptamani(incet,dar sigur),iata unele dintre reguli poate te vor ajuta la inceput si nu e necesar sa le incepi pe toate odata una cate una ca sa-ti obisnuiesti organismul :
-nu mai manca dupa ora 6 seara(daca ti-e foame mananca fructe doar ananas si grefe),altii spun ca mai poti bea lejer o cana de lapte insa eu am renuntat total ci doar grefe si ananas
-esentialul sa iei micul dejun in fiecare dimineata si cat mai abundent(eu m-am obisnuit cu cereale integrale cu iaurt sau lapte,paine integrala dar putin)
-am renuntat total la painea alba
-fac mai in fiecare zi gimnastica si merg pejos
-beau 2 litri de apa plata pe zi(nu mereu caci cateodata uit si nu ti-e sete mereu,dar ai face bine sa reusesti e important)
-am renuntat total la prajeli si mananc mult mai sanatos(legume si multe fructe,carne de pui de vita mai putin de porc )
-fara dulciuri,alcool,apa frizzante ,sucuri
Sa stii ca la inceput ti-e greu ca poate mancai altfel si asta e o schimbare totala dar eu m-am obisnuit si ma simt in forma .
Sper sa-ti fie de folos sfaturile mele !te salut!

Shadow

Mesajde Shadow » 10/03/2008 04:34

eu am 1,63 si 62 de kg :( ar mai trebui sa mai scap de cateva kg dar din cauza programului incarcat mananc mai mult prostioare asa ca ....nu am nici o sansa :(

Înapoi la “Cure de slabire”