Shopping on-line H&M

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pmk
Incepator

Mesajde pmk » 15/10/2009 03:59

Eu iti recomand de la Quelle se ocupa doar de vanzarea online preturile sunt acceptabile au de toate de la hainute la jucarii.Cumnata mea a tot comandat si hainute si jucarii pt scumpa mea nepotica :vis: ,doar din spusele ei vin cam greu dar e foarte multumita(lucreaza toata ziua deci cumpara tot ce are nevoie de pe net)

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 15/10/2009 07:24

Elena, ti-am promis ca revin cu info. Am fost la 2 magazine, am sunat la altele, dar peste ocean nu fac business-uri cu persoane fizice. Imi pare rau.....stiam ca magazinele astea mai trimit si peste hotare da nu stiam exact unde....acuma am aflat :wink: ....imi pare rau ca nu te pot ajuta....dar vorba Simonei, daca poti sa vii incoace , ai loc si la mine :)

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 15/10/2009 09:44

pmk scrie:Eu iti recomand de la Quelle se ocupa doar de vanzarea online preturile sunt acceptabile au de toate de la hainute la jucarii.Cumnata mea a tot comandat si hainute si jucarii pt scumpa mea nepotica :vis: ,doar din spusele ei vin cam greu dar e foarte multumita(lucreaza toata ziua deci cumpara tot ce are nevoie de pe net)

pmk- nu stiu exact unde stai, insa lucrusoarele de la Quelle nu sunt de foarte buna calitate.

Elena, de la redoute iau si eu pt baieti sunt frumusele si cum spunea Danuka pretul e corect , H&M in Elvetia nu exista on-line dar daca vrei pot cumpara din magazin daca imi trimiti cam ce ai dori pentru piticuta, trebuie sa fie cam aceleasi lucruri casi on-line. Mai exista un magazin frantuzesc dar nu stiu daca are on-line, cu lucrusoare frumusele, poate stie si Danuka de el: Dpam(Du pareil au mĂŞme). Eu cred ca vin in tara spre sfarsitul anului si daca te hotarasti iti pot aduce. :hug: :clipocit:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

pmk
Incepator

Mesajde pmk » 15/10/2009 10:39

Stau in Romania,eu nu am cuparat nimic dar am vazut la cumnata mea care cumpara pt fetita ,a cumparat si hainute si jucarii e foarte multumita si chiar e pretentioasa cumpara doar lucruri de marca(deh :vis: isi permite).Ea tot in Romania locuieste insa nu intr-o localitate anume,serviciul e de asa natura.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 17/10/2009 08:27

h&m...
Intru frecvent in magazinele H&M. Sunt lucrusoare pentru copii. Nu m-am uitat pe etichete dupa tara in care sunt fabricate. Nu mi-au parut deosebite ca design. La raionul pentru femei insa, m-a frapat sa vad multe produse fabricate in Romania :? Nu ca n-as avea incredere in confectiile romanesti.. dar, repet- nu ma asteptam sa le gasesc la H&M in Frankfurt. Intre H&M si C&A as alege marfurile de la C&A- preturi mai convenabile, calitate mai buna, modele mai dragute. Dar daca e sa iau un cadou pentru un micut, il iau sigur din galeria Kaufhof - nu pentru ca sunt modele de firma, ci pentru calitatea hainutei respective. Preturile aici sunt relativ accesibile- adica, de exemplu, o geaca de iarna+manusi , de firma - pentru baietel de 12-18 luni- este 20 euro.
**Am sa ma uit saptamana viitoare in H&m sa vad unde sunt produse lucrusoarele pentru copii.
Nu sunt adepta cumparaturilor online- pot sa vina cu defecte, sau pot sa fie masuri gresite. Daca hainele care te intereseaza sunt in catalogul online si sunt in magazin, cea mai simpla treaba e sa fie cumparate direct din magazin si apoi trimise pachet in Ro. Sunt multe de discutat si pe aceasta tema. Daca le cumperi online, pe langa pretul hainutelor, o sa platesti si costul de trimitere la adresa celui din Germania, si apoi si costul de trimitere a pachetului in Ro. Mi se pare ca devine total neprofitabil pentru tine.
Tinem legatura.

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 17/10/2009 10:22

Hm.. :? asa e, sunt cheltuielile cu transportul,dar tot iesi mai bine... La quelle sunt destul de mari preturile, de la H&M am primit hainute pt Eva si sunt super, imi plac mult, sigur ca sunt facute in ro si turcia si china, ca toate celelalte firme (de ex C&A) dar nu mi-e rusine totusi :D
Pupi, esti extraordinar de draguta, iti multumesc mult, nu am avut intentia sa te pun pe drumuri draga mea, te imbratisez! :hug:
Yafa, daca te duci la H&M sa ma anunti, dar sa nu o faci special pt mine, doar daca ai tu drum si atunci eventul sa-ti spun cateva produse, esti deosebit de amabila si draguta, acum ma simt vinovata cumva ca am deschis topicul pt ca nu vreau sa va incurc.... :? Multumesc pentru bunavointa Yafa,
Cara ... :flower: :pup: :hug:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 17/11/2009 04:11

elena.elena scrie:Hm.. :? asa e, sunt cheltuielile cu transportul,dar tot iesi mai bine... La quelle sunt destul de mari preturile, de la H&M am primit hainute pt Eva si sunt super, imi plac mult, sigur ca sunt facute in ro si turcia si china, ca toate celelalte firme (de ex C&A) dar nu mi-e rusine totusi :D
Pupi, esti extraordinar de draguta, iti multumesc mult, nu am avut intentia sa te pun pe drumuri draga mea, te imbratisez! :hug:
Yafa, daca te duci la H&M sa ma anunti, dar sa nu o faci special pt mine, doar daca ai tu drum si atunci eventul sa-ti spun cateva produse, esti deosebit de amabila si draguta, acum ma simt vinovata cumva ca am deschis topicul pt ca nu vreau sa va incurc.... :? Multumesc pentru bunavointa Yafa,
Cara ... :flower: :pup: :hug:

Elena, eu intru destul de des la H&M, daca mi-ai spune cam ce doresti m-as putea uita si cumpara mai ales ca se apropie venirea in Ro. Te astept cu vesti :flower: :flower: :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

lilico
Incepator

Mesajde lilico » 27/01/2010 12:13

Buna draga si eu sunt tot Deveanca si locuiesc in Germania daca vrei te pot ajuta trimitemi un meil si iti dau id-ul meu si putem vorbi.Eu incurand vin in Deva si poate ne vedem :D
pupici o seara frumoasa.

modisan
Incepator

Mesajde modisan » 06/11/2015 08:41

Ar trebui să încercați mai multe opțiuni.

Înapoi la “Zona libera”