Sampoane cu care ati reusit sa stopati caderea parului

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mangofree
Incepator

Sampoane cu care ati reusit sa stopati caderea parului

Mesajde mangofree » 03/01/2018 02:54

Ati reusit sa gasiti un sampon cu care sa stopati caderea parului?

marcelabonea
Incepator

Re: Sampoane cu care ati reusit sa stopati caderea parului

Mesajde marcelabonea » 06/03/2018 10:07

Pe mine m-a ajutat sa mai opresc din caderea parului samponul Fortesse. Il folosesc si in prezent si sunt cat de cat multumita de rezultatele pe care le-am obtinut cu el.
Am inceput sa imi suplimentez organismul cu zinc si probabil ca si de acolo vin imbunanatatiri in ceea ce priveste rezistenta firului de par.

mangofree
Incepator

Mesajde mangofree » 19/06/2018 01:42

Sampoanele pentru stoparea caderii parului sunt utile, dar conteaza enorm si alimentatia pe care o avem pentru a avea un scalp sanatos si pentru o echilibrare corecta a vitaminelor si mineralelor din corp de care au nevoie firele de par pentru a-si maru rezistenta.

sorinabad
Incepator

Mesajde sorinabad » 15/10/2018 10:35

Caderea parului se poate stopa si daca se folosesc suplimente pentru stoparea caderii parului.

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”