Salutare si va rog sa ma ajutati

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

vladio
Incepator

Salutare si va rog sa ma ajutati

Mesajde vladio » 20/07/2006 12:47

Salutare tuturor!Cine ma ajuta si pe mine?De cand compania pentru care lucrez m-a mutat in tara tuturor posiblitatilor adica America,am cam luat-o razna cu papa.Oricum eu sunt un tip mai plinut asa da asta iarna cand inca eram in romania am slabit de la 110 kg la 81kg m-am pastrata cat m-am pastrat si de cand sunt aici am luat-o razna rau de tot ,eu si cu colegii mei care am fost detasati aici am inceput si noi ca romanu : ia sa incerc si aia ,si aia ,si aia si aia da mi se pare ca aia nu o gasesc in romania.Oau deja am ajuns la 96 de kg.Va rog sa ma ajutati.Va multumesc

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 21/07/2006 09:43

vladio, bine ai venit. Stiu ce zici ca si eu am problema asta in ultima perioada. Vezi ca au inceput fetele un subiect cu curele de slabire, iar Ioana a pus ceva note la Dieta Scarsdale. Daca ai vointa si te tii de ele, depinde de tine. Daca nu vezi ca si astia au aici nenumarate variante dietetice pentru majoritatea produselor, apoi taiem painea, orezul, cartofii si fast-foodul, bauturile dulci, si om vedea ce iese. Nu stiu tu cum esti, dar eu sunt o pofticioasa, gurmanda, stau cu zilele sa vad ce gatesc, imi ploua in gura and imi fac pofte singura si tot asa, dar voi baietii poate nu sunteti chiar asa de dornici sa le gatitit, asa ca trecem la salate si gratare, fara altceva. vezi tu in partea cealalta. Apoi Nally are un link pentru sanatateata.com (cred) unde am fost si eu si vezi atatea variante de diete si sfaturi...Sper sa-ti fie de folos.

Înapoi la “Cure de slabire”