Program de slabit pt elevi .... cine ma ajuta ??

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

wyp
Incepator

Mesajde wyp » 04/07/2008 02:38

Dimineata inainte sa pleci la scoala este important sa mananci ceva, altfel iti va fi exagerat de foame in timpul orelor. Din punctul meu de vedere, o mana de cereale fara zahar amestecate cu iaurt dietetic, sau un sandvis din doua feli de paine de secara( 50gr), unse cu un pic de branza(20gr), doua feli de suca presata(50gr) plus o rosie sau un ardei verde, sau o omleta facuta din albusuri fara ulei cu niste legume, sunt perfecte pt. a incepe ziua cu energie.
Si eu sunt de aceeasi parere, ca ai putea sa iti iei ceva fructe la scoala. Eu as zice chiar mar, nectarina sau piesica, para, adica ceva ce poti "rontai" fara sa se uite ceilalti stramb la tine. Mai mult decat atat sa ai mereu o sticla de apa plata la tine, nu sucuri acidulate ci apa simpla din care sa bei in fiecare pauza cate putin.
Iar cand ajungi acasa mananci ce se gasete prin frigider daca nu vrei sa-ti gatesti separat. Adica sau iei un castron de supa/ciorba/ tocanita fara paine si nu sa te saturi sau iti pregatesti un gratar din pui sau peste plus o salata de rosi, castraveti, ceapa, patrunjel cu un pic de ulei.
Nu-ti face iluzi ca vei slabi cu vreo dieta 1kg/ zi ca nu exista asa ceva fara consecinte grave. Dar daca iti controlezi alimentatia, bei suficienta apa, renunti la sucurile carbogazoase, dulciuri, produsele de patiserie, etc, vei slabi sigur si te vei mentine.

tynnutza
Incepator

chiar la asta ma gandeam si eu:X

Mesajde tynnutza » 15/09/2008 08:19

buna fetelor!de prin luna iulie tin si eu dieta care consta in mancare mai santoasa!fara sucuri carbogazoase, fara dulciuri..etc!azi am inceput scoala,calsa a10a:> si ma gandeam sa-mi i-au un iaurt activia la mn pe care sa-l mananc la ora 5!dar oare voi fi penibila cu asta? :blushing: !nu am cum sa sar peste el pt k eu termin orelele la ora 20:00 si atunci nu mai mananc k e seara!si cum nu pot sa-l exclud cred k o sa-l i-au in ghiozdanel :clipocit: :clipocit: !voi ce mai mancati?

Înapoi la “Cure de slabire”