Program de slabit pt elevi .... cine ma ajuta ??

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

acalin16
Incepator

Program de slabit pt elevi .... cine ma ajuta ??

Mesajde acalin16 » 17/01/2007 07:52

Vreau sa slabesc si eu cateva kg, mai ales in zona burtii:((. Dar sunt in cls a 10 si nu as putea merge cu iaurtul la mine, sa il manc la scoala.. Asa ca cine imi poate zice si mie o reteta mai diferita, pt elevi. De genu 1kg/zi ... dar fara iaurt la scoala sau chestii din astea. Va multumesc anticipat, acalin16@yahoo.com ...

dr2000
Incepator

Re: Program de slabit pt elevi .... cine ma ajuta ??

Mesajde dr2000 » 07/02/2007 06:54

Copilul meu e in clasa I si facem sport! Dar sport! Adica: incepem cu alergare usoara, apoi rotatii ale trunchiului, apoi cateva genoflexiuni, apoi multe multe abdomene. Asta inseamna sa ridici picioarele la 45 de grade simplu sau cu forfecare, apoi sa ridici din aceeasi pozitie( culcat pe spate) trunchiul. Toate astea in serii de cate 8, repetate de 3-4 ori.
Nu mai papa dupa ora 18 si scade painea, fainoasele si dulciurile inalt rafinate.
Mananca mult ananas, capsuni, mere (nu ionatan) si.. apa plata cu sau fara lamaie.
Succes! Daca vreti, puteti consuma si minunata ciorba de varza.
:bum:
IN VINO VERITAS!

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 07/02/2007 07:35

Si ananasul ala in compot ingrase?Ca imi place tare mult... :)
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

POwerPuff
Incepator

Mesajde POwerPuff » 28/05/2007 08:17

acalin16 scrie:Vreau sa slabesc si eu cateva kg, mai ales in zona burtii:((. Dar sunt in cls a 10 si nu as putea merge cu iaurtul la mine, sa il manc la scoala.. Asa ca cine imi poate zice si mie o reteta mai diferita, pt elevi. De genu 1kg/zi ... dar fara iaurt la scoala sau chestii din astea. Va multumesc anticipat, acalin16@yahoo.com ...

De ce iti este rusine sa mergi cu iaurt la liceu??? :shock: Eu am avut o colega care tot asa tinea regim si venea la liceul "de fitze" pana si cu carne fiarta intr-o casoleta si nimeni nu radea de ea sau ceva. Asa ca iti poti lua linistita o cutie de activia la tine :D
I wanna be Delgada To fit into my Prada! :D

alexutza89
Incepator

Mesajde alexutza89 » 05/06/2007 02:48

Nu cred ca ar putea sa faca asta ... sa mearga cu mancarea dupa ea...
Ii stiu bine pe colegii mei si sincer eu nu as putea face asta :(
Sunt foarte rautaciosi unii

pynky16
Incepator

Mesajde pynky16 » 04/07/2007 04:03

da ...sti ...dak e pan akol..ce conteaza ce zik aia ..cand o sa vada la ce o ajutat ..credk k merita sacrificiu ..dupaia o sa te simti mai bin in pielea ta....si eu am 16 ani si sunt..pff...adik am fost...am avut 60 kg...totusi am slabit :D ..am 55...ma simt mai bin...cred k dak as da si burtik jos...ar fi.. :wink: ...kre ma ajuta si p mn ..cum sa fac sa mai dau barem 10 kg jos :cry:
[nice body;)

byutzika
Incepator

Mesajde byutzika » 23/06/2008 06:02

buna :) si eu sunt eleva in clasa a 10`a si am tinut un regim.. si am slabit 10 kg in 2-3 luni` si chiar daca acum nu`l mai tin nu m`am ingrasat decat 1 kg.. cine e interesat sa ma anunte pentru a`i putea spune in ce consta regimul:)

andreutza
Incepator

Mesajde andreutza » 23/06/2008 06:13

byutzika scrie:buna :) si eu sunt eleva in clasa a 10`a si am tinut un regim.. si am slabit 10 kg in 2-3 luni` si chiar daca acum nu`l mai tin nu m`am ingrasat decat 1 kg.. cine e interesat sa ma anunte pentru a`i putea spune in ce consta regimul:)

pe mine ma intereseaza:D si eu trec in a 11-a acum si ar cam trebui sa slabesc cel putin 5 kg..daca ma poti ajuta:D te rog :D

byutzika
Incepator

Mesajde byutzika » 23/06/2008 06:21

pai... am mancat din 2 in 2 ore.. foarte putin`..
de exemplu:
8:00 iaurt
10:00 3 felii de sunca
12:00 un mar
14:00 felul 1 (supa)
16:00 felul 2
18:00 salata

felul 1 si felul 2 nu se mananca in cantitati excesive, si pe parcurs poti sa schimbi mancarurile sau sa le inlocuiesti in caz ca nu iti place ceva, ai voie orice in afara de dulciuri si prajeli. in loc de sunca sau altceva se pot manca, cateva felii de branza sau un morcov, un cartof fiert... orice in cantitati mici:Dl. eu am facut si sport , m`am dus la sala, dar cred ca si fara sala as fi avut aceleasi rezultate.

sper sa te ajute... succes!

daniela_dubai
Incepator

Mesajde daniela_dubai » 24/06/2008 07:28

acalin16 scrie:Vreau sa slabesc si eu cateva kg, mai ales in zona burtii:((. Dar sunt in cls a 10 si nu as putea merge cu iaurtul la mine, sa il manc la scoala.. Asa ca cine imi poate zice si mie o reteta mai diferita, pt elevi. De genu 1kg/zi ... dar fara iaurt la scoala sau chestii din astea. Va multumesc anticipat, acalin16@yahoo.com ...

Daca vrei sa slabesti in zona burtii gimnastica te poate ajuta foarte mult, mai ales facand multe exercitii specifice pentru zona abdominala.
Nu e nevoie sa iei iaurtul dupa tine ( ai fost tare simpatica la faza asta :P ), dar nu trebuie sa sari peste cele trei mese zilnice. Mananca in portii mici, dar neaparat de trei ori pe zi. Din experientele oamenilor din jurul meu, am putut observa k cel mai bun intr-o dieta este sportul . Ai spus k esti in clasa a zecea..........Doamne ce as vreas sa ma intorc in timp ..... ei bine, acum k esti in vacanta, creeaza un echilibru in mancarea zilnica prin a pune mai multe legume ( mai ales k e vara) si fructe.
Ia un mar la tine sau o cutiuta de fructe yumi yumi daca nu vrei iaurtul ( pune niste cirese sau fructe de padure) si ciuguleste din ele printre picaturi. Nu trebuie sa stai cu cutia pe banca pana o termini, dar e bine sa ciugulesti din cand in cand din fructe cand iti este fomitza.

Te rog scrie-mi daca vrei sa vorbim mai mult. Succes!

daniela
daniela_dubai

Înapoi la “Cure de slabire”