Prajitura cu mere si sos de vanilie

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 01/12/2010 03:14

thea scrie:Na uite la ea ... ce faina este prajitura !!! maine o fac de ziua lui Andrei...chiar nu stiam ce sa fac...vroiam sa repet placinta cu dovleac dar praji asta a ta chiar e mult mai potrivita :roll:
nah si sosul ala :roll: :roll: :roll: acum seara cat de buna ar fi praji asa cu sos .. vai de mine asa pofte in Post :rugaciune:

Esti iertata pentru ...pofta :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune:

Sa sti ca merita facuta prajitura. Dupa cum vezi, eu am pus un strat foarte gros de mere- ne plac tare mult :buuun: :buuun: :buuun:

:hug: :pup: :love: :flower:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 02/12/2010 05:53

thea scrie:OFF TOPIC THEA....LA MULTI ANI CU SANATATE pentru Andreiut ,.... marti e SF. ANDREI cel intai chemat, ocrotitorul Romaniei....ma gandeam cum ii faci praji la A. de ziua lui....mi-a picat fisa cam greu :wink: :party: :party: :party: :party: :flower: si :pup: :pup: la cei mici

Lucia te rog sa ma lasi sa-i multumesc Ancai pentru urare , :hug: :hug: :hug: :flower:[/quote]

LA MULTI, MULTI ANI baietelului tau !!!
:flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
Ce nume frumos are !

:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
:party: :party: :party: :party: :party:
:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

-Legea lui Bookev-

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 02/12/2010 05:55

pupi scrie:Te-ai dat la mere???.....ma gandesc deja de vreo 2 ani sa imi pun si eu un mar si un prun in curte si mereu ma trezesc prea tarziu :badday: .....la primavara sant cu ochii pe ei .....mor de pofta pe mere culese din gradina mea, cele de la magazin nu sant din cele chiar " sanatoase"....
Lucia =D> =D> =D> , simpla , simpla prajitura ( tu esti cam modesta acuma :) ) dar arata fenomenal si cu sosul ala de vanilie langa, este un deliciu :hug: :pup:

OFF TOPIC THEA....LA MULTI ANI CU SANATATE pentru Andreiut ,.... marti e SF. ANDREI cel intai chemat, ocrotitorul Romaniei....ma gandeam cum ii faci praji la A. de ziua lui....mi-a picat fisa cam greu :wink: :party: :party: :party: :party: :flower: si :pup: :pup: la cei mici

Esti invitata mea !
:hug: :hug: :hug:
Intotdeauna a fost mai buna cea primita !
:peace: :peace: :peace:

:pup: :pup: :pup:

-Legea lui Bookev-

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”