Pentru niste rezultate uimitoare !!!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

katherin
Incepator

Pentru niste rezultate uimitoare !!!

Mesajde katherin » 14/08/2007 03:19

pentru a incepe sa slabim trebuie sa ne alimentam psihicul cu o doza mare de vointa , in primul rand iar apoi sa ne verificam greutatea si sa facem un tabel mintal cu cat vrem sa slabim si in cat timp . Toate aceste diete nu fac decat sa ne incurajeze in scurt timp . De ce sa ne bucuram pentru putin timp . Orice dieta care da rezultate in scurt timp si uluitoare nu face altceva decat sa ne faca rau pe de alta parte . Eu am slabit 15 kg in 3 luni si doar renuntand la paine aceasta fiind inlocuita cu cea prajita, pesmet, crutoane. Apoi am renuntat si la fripturile acelea uleioase si foarte grase care le consumam cu placere :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ...inlocuind toata acea masa de grasimi cu cele la gratar saufierte . Am redus consumul de alimente cu un continut ridicat de grasime. Si nu in ultimul rand am facut mult mult sport .Recomand aerobicul ....cea mai sanatoasa metoda de a slabi ...alergatul in aer liber chiar si
dansul... De la 77 :blushing: :blushing: am 62...si mai vreau sa slabesc 4 kg pt ca am 1.7 BAFTA !!!!!!!!!!!!!! :hug: :hug: :love:

Înapoi la “Cure de slabire”