paine graham cu margarina

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iasmina
Bucatar in devenire

cura de slabire satioasa!

Mesajde iasmina » 19/04/2007 12:57

am citit chiar ieri o cura de slabire care mi se pare f usor de tinut si satioasa.incep cu alimentele permise:carne de:vitel,pui,porc,miel,gasca,rata,curca,de la aceste animale se poate manca si ficatu.o poti pregati in mai multe felui, si anume,fiarta,fripta,la gratar, numai pane nu ai voie.poti manca carnati,carne uscata si afumata,nu ai voie crenvursti.peste ai voie cum doresti gatit, chiar si din conserva.tot felul de salate de legume, varza murata,salate cu fructe de mare,condimentate cu ulei,otet,sare, oua gatite in toate felurile,chiar si mezeluri.nu ai voie nici un fel de lactate si nici un fel de fructe, numai lamaie,nimic ce contine faina,orez,mazare,fasole,mazare,cartofi,alune,arahide.se poate slabi in 7 saptamani pana la 15 kg si nu se mai pun la loc aceste kg pierdute timp de 2 ani.
cantitatile nu sunt importante, si trebuie luate in timpul curei vitamina c, vitamina d,calciu,magneziu si zinc.
am sa incerc si eu de saptaman viitoare.fetelor succes si ambitie!
iasmina

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 19/05/2007 06:09

si ce ai facut?????
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

Minunata
Incepator

Mesajde Minunata » 08/01/2008 12:04

Eu tocmai tin aceasta cura cu paine si margarina. E a treia zi si am slabit 1 kg. Sunt un pic dezamagita pentru ca eu citisem ca se slabesc 5-7 kg in 7 zile. Mi se pare cam mult si nesanatos totusi sa slabesti atata in asa scurt timp. Mi s-a parut usor de tinut, deoarece mie imi place painea. Am citit ca nu trebuie neaparat paine graham, ci orice fel de paine neagra. O sa mai tin cura asta inca 2 zile, dar nu prea sunt multumita de rezultate. Adica e totusi un efort, ma simt cam ametita si mi-as fi dorit sa fi slabit mai mult.

ralucutza scumpik
Incepator

Mesajde ralucutza scumpik » 28/02/2008 09:45

:rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :master: sunt noua pe aici!cine ma ajuta si pe mine sa slabesc?am 23 de ani,1,60 inaltime si 57 kg. :cry: va rog mult sa ma ajutati cu o dieta eficienta!am renuntat la toate cele care ingrasa.dar rezultatele vin f f greu... :oops: :cry:

dedeyo
Incepator

Mesajde dedeyo » 08/07/2009 05:29

allain scrie:8) Buna Mona!Nici eu nu sunt asa veche pe forum,dar dieta ta nu e nici macar hipocalorica,mai degraba este de subnutritie! Atentie ca regimul tau este total dezechilibrat si pe termen lung poate sa-ti faca rau! Eu ma mir ca nu cazi pe strada cu acest regim,daca se poate numi regim ceea ce faci tu! Eu nu am asa experienta in diete,dar fetele de pe acest forum au,si poate te pot ajuta cu ceva sfaturi.In ceea ce priveste dieta cu graham si margarina timp de 10 zile,nu am auzit pe nimeni sa-l tina si sa si dea rezultate.Te pup si numai bine!

ba da eu ...2 kg in 2 zile! si nu este sa spui ca am arderi rapide am avut si probleme cu glanda dar am rezolvat!!

dedeyo
Incepator

un regim extraordinar!!!!!

Mesajde dedeyo » 08/07/2009 05:34

ralucutza scumpik scrie::rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :master: sunt noua pe aici!cine ma ajuta si pe mine sa slabesc?am 23 de ani,1,60 inaltime si 57 kg. :cry: va rog mult sa ma ajutati cu o dieta eficienta!am renuntat la toate cele care ingrasa.dar rezultatele vin f f greu... :oops: :cry:

paine cu margarina!!
PIANEA SA FIE GRAHAM IAR MARGARINA CU OMEGA 3.!
Il tii 10 zile si eu staim ca slabesti vreo 7-8 kg dau eu deja am slabit in doua zile 2 kg! slabesti ami mult si eu am si avut pb cu glanda dar am rezolvat si nu ma nici arderi rapide oricum e f bun.
maninci 4 felli de paine cu margarina dimineata... la pranz 2 felli...mai incolo la vreo 2 ore pauza sua maim mult inca 2 felli...iar seara pana in ora 22:00 mai mananci si celelalte 2 felli...in total 10 felli pe zii!!!! nimic absolut nimic alceva...nici bere nici suc nici vin nici guma de mestecat nici lapte nici fructe absolut nimic alceva 10 zile!! doar paine cu margarina si foarte foarte foarte multa apa la fiecare 5 minute cate o gura de apa si somn ... mult...functioneaza bine ca somnul nici eu nu il am dorm doar noaptea dar si asa funcitoneaza in 2 zile 2 kg!! pupici!si incearaca sigur va functiona!!!! :love: :pup:

dana67
Bucatar in devenire

Mesajde dana67 » 08/07/2009 05:40

Am citit si eu acum despre cura cu piine graham si margarina :x .Cu piinea graham :) da sunt de acord caci e sanatoasa dar margarina :rusine: :rusine: :rusine: NUUUU ,nu mai folositi asa ceva este cancerigena ,nu mai folositi nici la creme nici in mincare si mai ales nu le mai dati copiilor.mai bine piine goala cu rosii decit asa ceva!!!! :)

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 08/07/2009 07:47

Dana ai perfecta dreptate, =D> =D> margarina este un produs artificial obtinut si este unul din cele mai periculoase alimente .
Noi ne ferim de margarina ca dracul de tamaie. :twisted: :P
Dupa ce am citit pe internet modul in care se prepara si ce compusi chimici are in componenta m-am luat cu mainile de cap :badday: :badday:
:rusine: :rusine: Nu mai vreau produsul asta la mine in casa sub nici o forma.

dana67
Bucatar in devenire

Mesajde dana67 » 09/07/2009 03:55

pupi scrie:Dana ai perfecta dreptate, =D> =D> margarina este un produs artificial obtinut si este unul din cele mai periculoase alimente .
Noi ne ferim de margarina ca dracul de tamaie. :twisted: :P
Dupa ce am citit pe internet modul in care se prepara si ce compusi chimici are in componenta m-am luat cu mainile de cap :badday: :badday:
:rusine: :rusine: Nu mai vreau produsul asta la mine in casa sub nici o forma.

:) nici eu nu mai folosesc de mult timp margarina ,mai bine untul dar cu masura :!: :hug: :hug:

dana67
Bucatar in devenire

Mesajde dana67 » 09/07/2009 03:58

dana67 scrie:Am citit si eu acum despre cura cu piine graham si margarina :x .Cu piinea graham :) da sunt de acord caci e sanatoasa dar margarina :rusine: :rusine: :rusine: NUUUU ,nu mai folositi asa ceva este cancerigena ,nu mai folositi nici la creme nici in mincare si mai ales nu le mai dati copiilor.mai bine piine goala cu rosii decit asa ceva!!!! :)

mai am un sfat ... inlocuiti margarina cu ulei de masline ,aveti numai de cistigat :)

Înapoi la “Cure de slabire”