paine graham cu margarina

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

allain
Incepator

Mesajde allain » 26/01/2006 10:27

8) Sa stii ca pastilute contra poftelor ,inca nu s-au inventat,caci si eu am aceeasi problema cu poftele,dar tare mi-as dori niste pastilute contra poftei de cioco,sau torturilor mascota..... :lol:
allain

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 26/01/2006 10:40

Exista impotriva poftei de dulciuri!
Cromul... il gasesti sub forma de pastilute si in farmacii! :wink:

allain
Incepator

Mesajde allain » 26/01/2006 10:54

:) Pentru mine nu au avut nici un efect,in tratamentul de care vorbeam ca l-am facut,am avut printre altele si asa renumitul crom ,dar fara rezultat.Departe de mine gindul de a demoraliza pe cineva ,eu spun doar ca in cazul meu pe corpul meu,si mentionez ca tratamentul l-am facut complet 3 luni nu a avut efect.Poate ca la altcineva sa mearga,va doresc succes,dar eu am fost tare dezamagita cind la sfirsitul tratamentului,mincam ciocolata cu aceesi pofta ca si inainte.Numai bine! 8)
allain

allain
Incepator

Mesajde allain » 26/01/2006 10:58

:) Acum incerc si ma abtin cit pot desi e foarte greu cind ai copii ,permanent am cite ceva dulce prin casa.Va pup si deocamdata va las ,caci trebuie sa-mi iau copilul de la scoala! :wink:
allain

oaky
Incepator

Mesajde oaky » 18/03/2006 07:59

exista niste pastile super adevarat (dintr-un punct de vedere) care taie perfect pofta de mancare si te mentine si plin de energie.e vorba de regenon. dar nu vi le recomand. sunt foarte periculoase.creeaza dependentza. fac parte din clasa amfetaminelor. nu incercati. le-am incercat eu. prima data a fost perfect. a doara oara m-am simtit putzin rau dar a treia oara...credeam ca mor... si chiar pot provoca moartea.

Anchy
Incepator

despre painea graham cu margarina...

Mesajde Anchy » 28/04/2006 10:22

Eu nu cred ca se poate slabi cu 10 felii de paine cu margarina, pe zi.. si sa va spun si de ce: o felie de paine graham , din aia patrata, are 85 de calorii. Margarina care o ungi pe deasupra, aprox 10 grame, inseamna 30 de calorii, daca e margarina la caserola obisnuita, 55 de calorii daca e margarina Ramma, sau 60 de calorii daca e margarina Unirea. Bun! Sa luam in calcul varianta cu margarina cea mai usoara...deci o felie cu margarina= 80+30=110 calorii. X 10 felii pe zii=880 de calorii. Eu am mai citit ca in curele de slabire caloriile trebuie sa se situeze undeva intre 650-750/calorii pe zi. Nu zic ca nu se poate slabi cu aceasta cura, fiindca daca o persoana are un meniu de 1200 de calorii pe zi, a sa aiba ceva rezultate...Dar daca o sa faceti o socoteala, poate o sa vedeti ca in momentul de fata dvs. nici nu depasiti 900 de calorii pe zii, si atunci, ce rost mai are...?

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 28/04/2006 02:04

Nu cred ca numai atat de putine calorii... depinde de greutatea corporala si de varsta din cate stiu eu. Daca eu consum de ex. 3500 de calorii pe zi in mod normal, cand vreau sa slabesc probabil ca e suficient sa consum doar 2000 si tot se vede in conditiile in care imi pastrez aceeasi activitate si nu devin brusc sedentar.

roxanna anca
Incepator

Mesajde roxanna anca » 02/07/2006 08:03

salutare! ma numesc roxanna, am 17 ani, 65 kg si 1.63. Referitor la slabitul cu medicamente... clar nu recomand nimanui. Pe langa faptul ca sunt scumpe, nu fac deloc bine organismului. Eu am tinut cura de la Forever Living cu extract de Aloe Vera si m-am ingrasat 1.5 kg in 7 zile si au costat destul de mult... 160 Euro ( 5.500.000 lei ). Din 15 mai, am inceput cura de slabire cu supa de varza( 7 kg/ 7 zile ), am slabit de la 71 kg la 65 in aprox 3 saptamani si am facut si suficiente exceptii. :D Sunt multumita pana in prezent dar am constatat ca nu reusesc sa slabesc mai mult de atat orice as face. Am hotarat sa tin cura 1 kg/ zi. Sunt constienta ca nu o sa fie chiar asa, dar ma gandesc si la faptul ca pot sa o intrerup fara probleme in cazul in care nu ma simt bine, fara ca sa o iau de la inceput( sunt cure de 10 zile sau mai mult, care, daca sunt intrerupte trebuie reluate de la 0 ). Succes tuturor !!
roxana anca

mara30
Incepator

Mesajde mara30 » 17/04/2007 09:29

HAI,SUNT MARA30 SI VREAU SI EU CU DISPERARE SA SLABESC .AM INCEPUT RETETA CU VARZA DAR AM TREI ZILE SI MA DOARE STOMACUL.AJUTATIMA CU ALTCEVA

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 17/04/2007 09:54

Bine ai venit, Mara30!

In primul rand, nu trebuie sa mananci numai supa de varza. Eu stiu sigur ca da randament, dar ca auxiliar al dietei si nu ca baza.

Fiica mea a tinut aceasta dieta si a avut succes, dar dupa o portie de supa de varza, de exemplu, manca piept de pui si legume la gratar, sau peste la gratar. In general fara grasime si paine, fara dulciuri, multe fructe (dar de acelasi fel, nu amestecate, de ex. mere cu pere la aceeasi masa) si mai ales fara sa rabde de foame.

Obligatoriu 5 mese pe zi, la doua ore stomacul trebuie sa aiba ceva de "lucru" . Intre mesele principale (micul dejun, pranz si cina), un iaurt, o fructa, un ceai cu zaharina sau fara.

Tine-ne la curent si ai multa grija de sanatate, altfel dieta va fi o povara pe care nu o vei putea duce la final. Mult succes !

PS. Te rog sa nu mai folosesti majuscule decat acolo unde este nevoie, altfel vom intelege ca vrei sa stigi la noi (si sunt sigura ca nu vrei asta), desi chemarea ta de ajutor am simtit-o ca un strigat de disperare.

Aceasta este una dintre regurile acestui site si astfel suntem o familie mare si prietenoasa. Sunt sigura ca iti va place si vei gasi aici multi prieteni de incredere ai de ajutor.

Înapoi la “Cure de slabire”