paine graham cu margarina

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mona
Incepator

paine graham cu margarina

Mesajde mona » 12/01/2006 11:01

sunt noua printre voi, sunt si eu la cura disociata dar ma intereseaza daca ati tinut careva cura de 10 zile cu paine graham si margarina cat ati mancat ( 10 felii/zi) si ce rezultate ati obtinut.Regimul disociat il tin de ceva timp da rezultate foarte bune, depinde si de ce şi cat manânci, dar as dori sa mai schimb.Astept raspunsuri.

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 12/01/2006 12:25

Bun venit pe forum Mona! :hug:

In legatura cu aceasta cura... nu m-ar incanta deloc sa tin! Margarina cu paine timp de 10 zile? Nik altceva? :shock:
Plus ca nu ma incanta nici margarina in special! Bleah... :mrgreen:

Tu vrei sa tii asa ceva sau deja tii aceasta cura?
Cat ai slabit cu disociatul si de cand il tii?
Gata cu intrebarile mele! :D
Spor la slabit! :pup:

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 12/01/2006 12:48

Bun venit Mona.

Nu stiu cum ar putea sa faca cineva un regim atat de greu. Desi am auzit ca painea, totusi, nu ingrasa , ar fi super greu de tinut asa regim.

mona
Incepator

Mesajde mona » 12/01/2006 01:48

Nu l-am tinut ca numai cat am auzit de el dar mi se pare mai bun decat ce fac eu in sensul ca Luni, marti, miercuri,joi,vineri pana cand ajung acasa de la serviciu mananc poate nu va vine sa credeti dar jur ca asta e realitatea 1-2 lapte batut/zi, in alta cate 2-3 mere si atat, cascaval cam 100 gr/zi, adica mai nimica toata dar incepand de vineri dupa masa , sambata , dumineca cand stau acasa si nu am ce face efectiv mananc cat se poate.Stiu ca nu e sanatos dar din octombrie excluyând sarbatorile de iarna cand am mancat de toate am dat jos 15 kg.
Saptamana asta am mancat asa:
Luni - o bucata de tort
Marti - 1 lapte batut
Miercuri - 2 lapte batut
Joi - nu am terminat-o dar am mancat o bucata de cascaval dimineata ca eram ametita şi eventual o sa mai beau un lapte batut.
PS.Tigari si cafea fara zahar cat pot
Sunt perfect normala , putin obosita dar sper sa trec cu bine

allain
Incepator

Mesajde allain » 13/01/2006 05:58

8) Buna Mona!Nici eu nu sunt asa veche pe forum,dar dieta ta nu e nici macar hipocalorica,mai degraba este de subnutritie! Atentie ca regimul tau este total dezechilibrat si pe termen lung poate sa-ti faca rau! Eu ma mir ca nu cazi pe strada cu acest regim,daca se poate numi regim ceea ce faci tu! Eu nu am asa experienta in diete,dar fetele de pe acest forum au,si poate te pot ajuta cu ceva sfaturi.In ceea ce priveste dieta cu graham si margarina timp de 10 zile,nu am auzit pe nimeni sa-l tina si sa si dea rezultate.Te pup si numai bine!
allain

mona
Incepator

Mesajde mona » 13/01/2006 09:15

Iti multumesc pentru sfaturi, mi-au spus si altii ca nu e bine ce fac , dar sa stii ca in momentul in care ti se obisnuieste corpul e ok. Primele 2-3 zile e mai greu in sensul ca ai dureri de cap, ameteli, adica esti slabita dar asta e ca si la o oricare cura de slabire. Nu stiu pe ce site am citit dar si pentru o cura de dezintoxicare e indicat ca 3 zile pe luna sa nu mananci nimic doar apa plata.
In ceea ce priveste cura cu paine si margarina tot pe forumul unui site spunea una ca ea la tinut si a slabit 8 kg.in 10 zile
In fiecare zi manca 10 felii de paine cu margarina. Nu mi-a venit sa cred ca doar de aceea v-am si scris , eram curioasa sa vad pareile voastre, ca de ar fi asa si pe mine m-ar tenta.

allain
Incepator

Mesajde allain » 13/01/2006 11:51

8) Hm...si asa cum spui mi se pare cam exagerat ,8kg in 10 zile.spun asta pentru ca si eu am tinut f. multe regimuri.Chiar si dietele care promit 1kg pe zi nu sunt reale.Da,slabesti la inceput primele 2-3 zile cam 700-800g pe zi,apoi ritmul incetineste,pentru organismul nostru e mai inteligent ca noi,consuma mai putin pentru asi pastra rezervele cit mai mult timp.De aceea dupa o dieta este necesara o perioada de timp ,cel putin egala cu dieta,in care trebuie sa avem un regim echilibrat in principii alimentare dar hipocaloric(sa maninci atit cit consumi),pentru stabilizarea greutatii.Asta inseamna ca dupa cura sa nu te napustesti pe frigider,maninci normal ca ratie,dar nu consumi fainoase,dulciuri.Eu am slabit in urma cu 4 ani 15 kg,si nu am mai pus la loc nici 1g. Si acum vreau sa dau jos 1okg,deja am dat aproape 4kg,in aproape 2 saptamini. Oricum din tot ce am citit eu nu se recomanda un ritm de slabire mai mult de 1-2 kg pe saptamina.Fetelor ,aveti grija ca slabirea brusca de multe kg poate duce la ptoze de organe si credeti-ma e o afectiune cu care nu e de glumit!Succes si numai bine!
allain

mona
Incepator

Mesajde mona » 19/01/2006 11:06

dar despre cura lui Ionut Moraru ati auzit careva. Da roade.Am inteles ca sunt niste capsule de mai multe culori care trebuie luate dupa o anumita schema, sunt produse naturiste si costa in jur de 250.000 lei / 3 saptamani.Se dau jos cam 7 kg.Daca ati luat careva asa ceva va rog scrieti-mi si spuneti ce rezultate ati obtinut.

mona
Incepator

Mesajde mona » 19/01/2006 11:27

Am gasit reteta cu paine graham.Daca va intereseaza intrati pe www.sanatatea.com iar de la diete e dieta cu paine uscata.

allain
Incepator

Mesajde allain » 26/01/2006 10:23

:? Am incercat si eu multe din pastilutele cele colorate,de fapt sunt niste capsule colorate,unele se iau dim.,altele la prinz si altele seara si pot sa-ti spun ca am aruncat banii degeaba si m-au costat vreo 2 mil.Nimic nu poate inlocui dieta alimentara,poate pastile sa-ti scada pofta de mincare,e o varianta ,dar nu uita ca noi mai mincam si de pofta nu numai de foame si in cea mai mare parte a cazurilor excesul ponderal se datoreaza poftelor care aduc un aport crescut de alimente fata de volumul alimentar care ar fi necesar sa ne satisfacem doar foamea.Va pup pe toti si numai bine! 8)
allain

Înapoi la “Cure de slabire”