oare medicamentele sunt eficiente?

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

sisilica_anca
Incepator

Mesajde sisilica_anca » 02/08/2006 06:27

Am o prietena care incearca sa slabeasca cu Regenon insa nu o incurajez de loc si nici nu sfatuiesc pe cineva sa incerece(e un medicament gen Prozac si poate cauza dependentza , episoade depresive schizofrenie si chiar deces) :shock: .Eu am slabit cand eram de vreo 17 ani cu DIOMFIBRA insa aveam nevoie doar de vreo 4-5 kg date jos , pe care le-am dat ,acu am 24 de ani , sunt mamica si trebe sa dau jos vreo 10kg.Mi-a zis cineva de DR.IONUTZ MORARIU si fiind naturiste (contzin si diomfibra )cred ca am sa le incerc .Dar am sa va anuntz in timp util.

dutu_cornelia
Incepator

eu am slabit 11 kg intr-o luna

Mesajde dutu_cornelia » 26/05/2008 10:48

Buna! eu am slabit in 4saptamani 11 kg. Am avut 101 si acum am 90. M-am internat sa imi fac toate analizele pentru ca doream sa imi bag inel gastric. O prietena care face China mi-a oferit niste pastile , ea le mai incercase si mi-a zis ca sunt foarte bune. Va zic cu mana pe inima ca am incercat toate pastilele posibile(xentical, regenon, viaredin, La 121 si inca unele luate de la un magazin cu produse de genul acesta printre care si prafuri gen aminoacizi etc ).Am zis sa mai dau o sansa si am luat si astea. Se ia una dimineata pe stomacul gol si atat. O sa bagati de seama ca incepeti sa urinati foarte des, dupa usor usor vi se taie pofta de mancare pana la faza in care uitati sa mancati toata ziua . Toate pastilele imi creau o stare de nervozitate, imi apareau mici bubite pe spate sau mai rau ma duceam la toaleta foarte des dar pentru ca ma deranjau la stomac cea ce este foarte rau , deoarece exista mari sanse sa dai in hemoroizi. Aceste pastile nu mi-au creat nici o stare, nu mi-au facut nimic rau.

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 26/05/2008 11:51

Stiti ceva de Yong Kang SUPLUÂŽ Green Tea Essence? De maine incep sa le iau, Doamne-ajuta, ca nu reusesc sa mai slabesc de vreo 2 ani....

:badday:

dutu_cornelia
Incepator

Mesajde dutu_cornelia » 27/05/2008 11:22

spune-i prietenei tale sa lase Regenonul, vecina mea a ajuns internata la psihiatrie,eu le-am luat decat vreo 2 saptamani si ajunsesem sa vad tot felul de pete pe pereti si sa fiu mai mult decat nervoasa . Exista mai multe pastile si multe alte optiuni decat astea. Sa nu incerce nici xenticalul pentru ca sunt din aceiasi gama. Daca vrea sa caute la plafar si tot asa. Astea de le iau eu sunt 100% naturale , nu au efecte secundare si nici un fel de contraindicatii. Deci daca vrea se gasesc si alte optiuni

ioana_a
Incepator

Mesajde ioana_a » 29/05/2008 09:27

Eu nu sunt de acord cu medicamentele! Trebuie aflata adevarata cauza si nu tratat dupa ureche efectul... Dereglarile metabolismului nu sunt asa de simple. In timp se pot agrava si efectele sa fie dezastruase. Orice medicament are efecte adverse (chiar daca e din plante) si daca e luat aiurea poate sa se asocieze cu afectiuni existente si nedepistate inca. Obezitatea are de regula cauze endocrine. Si nu e de joaca!

Înapoi la “Cure de slabire”