oare medicamentele sunt eficiente?

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

damiarcristina
Incepator

oare medicamentele sunt eficiente?

Mesajde damiarcristina » 27/06/2006 07:49

este cineva care a ncercat sa slabeasca cu medicamente de slbit :!: :!: :!:

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 28/06/2006 09:16

Personal nu sunt de acord cu pastilele. Nu cred ca e ok sa slabesti in felul asta ne fiind o solutie pe termen lung. Si cred ca ar avea influente negative si asupra sanatatii...

damiarcristina
Incepator

buna

Mesajde damiarcristina » 28/06/2006 02:18

stiu ca multa lume se fereste de medicamente, pentruca au si efecte bune dar si efecte negative.
te rog sa ma crezi dar de mai bine de jumatate de an incerc sa slabesc si nu am reusit in nici un fel desi am renuntat la paine, dulciuri sucuri acidulate si de alta natura din comert, carne grasa, prajeli, etc........ nici un rezultat pana cand am inceput sa beau ceai de slabit si de 7zile am inceput si un tratament medicamentos pe care mi la spus o prietena de a mea care lucreaza la spital astfel ca cu ceaiul si medicamentele in o luna de zile am reusit sa slabesc 6-7kg ceea ce nu am reusit in 7-8luni.
nu stiu care vor fi urmarile dar toata lumea ma place asa cum sunt acum!!! :)

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 28/06/2006 03:43

Buna Cristina, nu stiu exact situatia ta insa nu am auzit pe nimeni sa nu fi slabit cu regimul disociat. Poti chiar sa tii unul mai usor adica la zi si timp de o saptamana. Mai ales ca daca esti la prima incercare de felul asta organismul reactioneaza cel mai bine.
Noi romanii suntem cotati ca poporul care se doftoriceste cel mai bine " din auzite " sau " de la o ruda sau o prietena care avea exact la fel " :) Consider practica asta total anapoda si cred ca ar trebui sa vb cu un nutritionist inainte. Sunt sigur ca exista un regim pe care poti sa-l tii fara mari probleme.
Cat despre placutul celorlalti eu n-as pune asa multa baza... Ce te faci daca maine pui 1 - 2 kile ? Pleaca toti brusc ? No way ...

MIHHA
Incepator

Mesajde MIHHA » 28/06/2006 05:30

am luat si eu Clarinol, 2/zi, si nu am slabit (nu vroiam decat vreo 4-5 kg)

damiarcristina
Incepator

Mesajde damiarcristina » 02/07/2006 03:37

si eu iau clarinol de 11zile dar mai l-am asociat si cu ceai de slabit "silueta perfecta" asa am reusit sa slabesc intr-o luna de zile 7kgdar cred ca mai mult este din cauza ceaiului de slabit este putin cam incomod pentru ca te face sa mergi la baie de multe ori dar se pare ca la mine a dat randament!!! :peace:

damiarcristina
Incepator

Mesajde damiarcristina » 02/07/2006 03:40

Cura de slabire Clarinol
Cura de slabire:
Depurativ - 2 ceaiuri / zi
Soc - 1 plic / zi
Crusin - 1 ceai / zi
Clarinol - 3 capsule / zi
:!: :!: :!: AM GASITO PE INTERNET :!: :!: :!:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 02/07/2006 06:44

Crsitina bun venit pe forum! :flower:

Si eu incerc sa slabesc numai ca in ultima vreme m.a cam lasat vointa!! :blushing: eu consum ceai antiadipos chinezesc si incerc sa nu manac fainoase si dulciuri... nu prea reusesc... :blushing: trebuie sa imi regasesc puterea de arezista tentatiilor...
... ma recunosc vinovata... sunt o gurmanda! :blushing:

Mult succes in cura ta slabire si sa ne tii al curent! :pup:
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

loredana laura
Incepator

Mesajde loredana laura » 03/07/2006 02:31

Eu zic sa aveti grija cu dietele acestea agresive ca pot provoca mari probleme. Un lucru e sigur kilogramele date jos rapid se pun rapid la loc si poate chiar mai mult. Eu am slabit incet...dar sigur. Pot spune ca i-mi mentin greutatea dar bineinteles ca am grija ce mananc. Am slabit intr-un an de zile 15 kg si acum de curand inca 5 kg care nu prea vroiau sa mearga jos, dar cu dieta vegetariana am scapat de astea 5 kg intr-o luna si de atunci ma mentin foarte bine, chiar daca uneori mai mananc si ce nu ar trebui.
loredana

damiarcristina
Incepator

Mesajde damiarcristina » 03/07/2006 05:04

Stiu fetelor ca sa slabesti repede nu este bine, dar este un risc pe care mi-am asumat cand am inceput aceasta cura, va multumesc din suflet pentru sfaturi :master: , dar va mai rog sa ma credeti ca incerc de mai bine de 9luni sa slabesc si acum sunt insfarsit si eu fericita ca am reusit sa dau ceva jos de pe mine, am reusit sa ajung la 70,3kg idealul meu este de a ajunge la 60kg, nu stiu cum voi reusi dar sper si incerc sa ma tin tare desi tentatile sunt foarte mari :? , peste 2zile voi pleca in italia si a-si fi vrut ca prietenul meu sa nu ma mai recunoasca :) FETELOR CU SPERANTA DE LA DUMNEZEU TOTUL VA FI BINE :!: :!: :!:

Înapoi la “Cure de slabire”