mai ushor cu 4 kg dupa 4 zile

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lorelei
Incepator

mai ushor cu 4 kg dupa 4 zile

Mesajde lorelei » 22/05/2006 01:10

Am citit pe un alt forum despre aceasta dieta shi m-am gandit ca ar fi o idee buna sa continui cu ea dupa ce termin cu cea de 13 zile(sau mayo pe acest forum).

Lucrurile stau cam asha:

probabil ca voi pune kg la loc in 'no time', dar macar merita incercata, din dorintza de a ma vedea mai slaba fie chiar shi pt o zi:).

Prima zi: un litru de lapte.

A doua zi: un kg de fructe de orice fel.

A treia zi:un kg cartofi fiertzi (fara absolut nimic altceva).

A patra zi:400 gr carne(preferabil de vaca), fiarta sau la gratar.

Ma gandesc ca e bine de incercat in cazul in care avetzi un eveniment important pt care vretzi sa slabitzi..altfel..nu cred ca are rost, sanatatea primeaza! Succes!

damiarcristina
Incepator

Mesajde damiarcristina » 01/07/2006 09:23

am gasit intr-o revista cura aceasta de slabire dar spunea ca laptele trebuie sa fie amestecat cu 200ml suc natural de portocale preparat incasa(nu din comert), AI INCERCAT CURA? CUM ESTE? :pup:

lorelei
Incepator

Mesajde lorelei » 01/07/2006 12:06

am incercat-o insa nu am scapat de 4 kg cum promit ei, ci numa 1 shi jumatate..uff.. :?

loredana laura
Incepator

Mesajde loredana laura » 01/07/2006 03:31

Va rog din suflet fetelor, nu incercati astfel de retete pt ca tot organismul va fi dat peste cap, spre binele vostru o spun. Din experienta zic, deoarece am incercat tot felul de diete si nici una nu a avut efectul dorit, poate am slabit 2-3 kg dupa care m-am ingrasat din nou cand nu am mai tinut dieta respectiva.
Cea mai buna dieta este, cel putin la mine a functionat, sa va formati un meniu bazat pe cat mai multe zarzavaturi, salate, fasole, mazare, naut, linte, mazare uscata, paine graham dar fara amelioratori, fructe care trebuiesc mancate pe stomacul gol, sau intre mese, cereale, eventual cereale cu fructe. Atentie! Fructele nu se amesteca cu lapte sau iaurt - am aflat si eu de curand de la un medic. Evitati pe cat posibil fainoasele, desi sunt atatea bunatati de dulciuri pe aici afisate care iti lasa gura apa, se stie ca fainoasele sunt inamicul nr. 1 al siluetei.
Spor la slabit
loredana

phili
Incepator

Mesajde phili » 01/07/2006 10:33

salut sunt incepatoare la o cura de slabire,si vreau sa va zic ca e tare greu mai ales cand ai un sot acasa care nu te sustine deloc.Adica el zice ca-i plac asa cum sunt....desi el intoarce capul mereu dupa o fata mai supla...
plus de asta ii place sa manance si trebuie sa-i prepar cele mai felurite,diverse si gustoase mancaruri.el nu se ingrase....eu insa da.
tin o cura de slabire de 2 saptamani,dieta astronautului si-mi merge bine...dar e foarte foarte grreeuu... :roll:

damiarcristina
Incepator

Mesajde damiarcristina » 02/07/2006 03:23

Sa stiti ca si eu am ajuns la concluzia ca cu cat mananci mai echilibrat si mai natural reusesti sa faci ceva, dar nu in momentul in care se obisnueste organismul tau cu un mod anume de alimentatie, acum fac un tratament de 11zile cu clarinol asociat cu ceai de slabit din comert "silueta perfecta" nu mai mananc (sau mai bine spus le-am redus considerabil mai bine de 9luni)dulciuri, zahar, grasimi, fainoase, paine,....etc Asa ma reusit sa slabesc intr-o luna 7kg dar ce greu se slabeste nici nu va puteti imagina, nu stiu de cate luni incerc sa slabesc cred ca mai bine de 9luni si pana nu am incercat aceste elemente ajutatoare nu am reusit nimic, am avut 78kg acum am reusit sa ajung la 71kg si as mai vrea sa slabesc macar 10kg daca se poate!!!!!!!!! Incerc sa ma tin tare :wink:

lallu
Incepator

Mesajde lallu » 06/07/2006 03:02

cura asta de slabire pare foarte interesanta, cantitatile sunt cam mari dar merge! :) si chiar cum a spus cineva mai sus...slabesti 1 kg jumatate..dar macar slabesti! :D pupici! :pup: :pup: :pup:

Vannesa
Incepator

cura de slabire

Mesajde Vannesa » 29/08/2006 03:46

mi-a spus cineva de o ...la inceput am luat-o ca pe o gluma dar chiar functioneaza :D intradevar ai putina grija la ceea ce mananci dar nu este greu deloc..si nici nu pui kg la loc
deci....in prima zi ei pe stomacul gol dimineata un bob de grau crud(din cel pentru coliva),a 2-a zi 2 ,a 3-a zi 3 si tot asa pana ajungi la 31 de boabe pe zi...apoi incepi descrescator....de la 31 la 1 bob pe zi
trebuie totusi s tin un pic de regim si in rest dar nu drastic..nu abuzezi de paste fainoase si dulciri...
astea fiind zise va urez bafta mut...si....nu aveti ce pierde :)
la mine a dat rezultat in genere de la 2-4 kg pe saptamana
multumesc ;)

Vannesa
Incepator

Mesajde Vannesa » 29/08/2006 03:50

btw...scuze pentru greseli...timpul ma presa dar....idea ca as putea ajuta alte fete sau femei in problema slabiri ma impins sa scriu acel mesaj
merci:>

maria tolbaru
Incepator

vreau dieta ta

Mesajde maria tolbaru » 05/09/2006 04:53

vreau dieta ta,multumesc

Înapoi la “Cure de slabire”