Lucrarea Studiul China a lui Colin Campbell

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

thea
Bucatar de elita

Lucrarea Studiul China a lui Colin Campbell

Mesajde thea » 11/08/2007 09:50

Am comandat azi 1 exemplar ,,Studiu China" de T. Colin Campbell; are cineva cartea? :)

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 12/08/2007 11:43

Nu, Thea pe asta nu-l cunosc :D ! Inteleg ca e vorba de ceva diete? Probabil e unul care e in voga prin Ro ca pe aici n-a auzit de el :?

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 12/08/2007 09:42

da, Adry este vorba de ceva diete , am citit aici http://www.studiulchina.ro/Aprecieri.html
Am citit si ceva de la Montignac dar sunt un pic confuza in ceea ce priveste alaturarea painii cu branza: zice ca nu-i voie ,dar meniu la mic dejun paine cu branza dulce; asta ar fi trebuit sa scriu la topicul Montignac , asa-i?

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 12/08/2007 10:37

Multumesc pentru link. Am cautat si eu pe google, dar vad ca in italiana nu e tradus :? Cartea se poate comanda si aici dar e in engleza si costa 24 de euro. Eu odata stiam ceva engleza dar cu timpul (neexersand) am cam uitat :badday: Cand o primesti poate ne dai tu ceva detalii. Sunt curioasa mai ales ca in ultimul timp in afara de cartile lui Montignac am cumparato si pe a lui Leo Galland (si de asta scriau ca e cel mai mare si mai tare) dar pe mine tot nu m-au convins (decat in parte :? )

ionyel
Incepator

Mesajde ionyel » 19/11/2007 11:45

adry scrie:Multumesc pentru link. Am cautat si eu pe google, dar vad ca in italiana nu e tradus :? Cartea se poate comanda si aici dar e in engleza si costa 24 de euro. Eu odata stiam ceva engleza dar cu timpul (neexersand) am cam uitat :badday: Cand o primesti poate ne dai tu ceva detalii. Sunt curioasa mai ales ca in ultimul timp in afara de cartile lui Montignac am cumparato si pe a lui Leo Galland (si de asta scriau ca e cel mai mare si mai tare) dar pe mine tot nu m-au convins (decat in parte :? )

CARTEA ESTE TRADUSA IN LIMBA ROMANA si publicata de Casa de Editura Advent

Distributie si comenzi: www[.]advent[.]org[.]ro

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 20/11/2007 10:03

Multumesc Yoniel, am cumparat cartea de mai bine de 2 luni insa am citit doar jumatate ; astept sarbatorile cand o sa am timp mai mult sa termin de citit cartea

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”