Iulie 2011: Voteaza Bucatarul Lunii - 3 din 5 ingrediente

In aceasta zona alegem in fiecare luna cea mai bune reteta.

Moderatori: Nally, adi, kia, adinush

Voteaza Bucatarul Lunii Iulie

Chestionarul s-a închis pe data de 27/07/2011 10:31

anisoara67
37
22%
carmenica
21
13%
diaser
16
10%
dulceata_de_trandafiri
27
16%
mitinita
32
19%
unqzz
35
21%

Voturi totale: 168

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 10/08/2011 12:01

s-a terminat votarea ?? la cdum sunt acum notele vreau sa il vad pe Adi de unde scoate atitea premii ca numai pe locul 2 sunt 3 premienti =)) :blushing:
parca suntem pe vremea comunistilor cind tovarasele invatatoare iubitoare de spagi si ca sa nu supere parintii scoteau la premiu juma' de clasa =)) =)) =))

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 10/08/2011 12:09

Crista, fac apel la concurentii de pe locul doi sa ma contacteze daca vor schimbare de situatie ca eu n-a votat =)) . primesc cash, cec si credit card, precum si produse de orice fel =)) =))

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 10/08/2011 12:11

ai grija stai atenta la ora inchiderii votului ca eu am ramas mai demult nevotata =)) s-a inchis urna si eu inca ma gindem cui sa dau votul =)) =)) =))

anisoara67
Bucatar in devenire

Mesajde anisoara67 » 10/08/2011 01:48

Imi cer scuze pentru divergentele iscate pe acest sitte culinar linistit :flower:
multumesc fetelor ce m-au sustinut :flower:
Pentru ungz si celelalte fete care au nedumeriri in privinta retetei :) ,va rog incetati cu apropouri si cuvinte ce nu isi au locul aici....reteta si poza sunt ale mele,nici nu stiu sa fi fost postate in alta parte,dar ma rog,de furat vad ca se fura.......nu este nevoie sa dovedesc nimic......poze cu boccelute cred ca am foarte multe,pentru ca acest preparat este gatit de mine foarte des si as putea sa postez si alte poze ,dar nu vreau....imi este jena ca trebuie sa-mi justific munca
Poate ca nu am inteles eu bine regulamentul si poate ca am gresit....dar mi se pare normal sa se atentioneze in mod civilizat...nu stiu asa cred eu .
Fetele care au incercat sa intervina,au vrut sa puncteze faptul ca nu sunt omul sa insele, jigneasca sau sa fure :rusine: ...ATAT....nu ca poate fara sa vreau am gresit :badday: ,dar asta stabileste administratorul.Respect munca tuturor!!!! .Imi pare rau si ma simt tare prost de tot ce s-a intamplat,mai ales ca sunt membra de ceva timp si am si onorabilul titlu de bucatarul lunii. Nu credeam vreodata ca o reteta de-a mea va crea atat divergenta :rusine: Mie imi pare rau de ungz ca inceraca sa explice neregula,dar nu reuseste poate sa gaseasca cuvintele potrivite.Eu apreciez munca la toti membrii RC-ului si nu vreau sa ma cert cu cineva....asta este punctul meu de vedere si ultima mea explicatie.O zi buna tuturor :flower: :flower: :flower:
anisoara

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 10/08/2011 02:02

Ba sa nu te simti deloc prost ca nu e cazul, zau ! :flower: Cum a zis si Flore reteta ta a fost apreciata, si se vede caci e tot pe podium :peace: . Regulamentul nu a fost incalcat deci sa nu iti faci vreo vina... iar comentarii oricum tot s-ar fi iscat caci nu e prima oara 8) ci se intimpla ciclic ( din pacate) .

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 10/08/2011 02:48

Adi e tare intelept, are dreptate, la el trebuia sa mearga reclamatiile prima data, asa e elegant..metoda cealalta nu face decat sa atraga antipatii, din pacate..si mai ales atunci cand e repetata cu fiecare ocazie..pacat, vorba Anisoarei, asta e un forum linistit...Si un rahat cu motz daca se posteaza, nu trebuie aratat cu degetul ca al tau e si mai cu motz..in viata, trebuie sa fim constienti de pozitia pe care suntem altfel riscam sa parem silly...zise Bamse..

alinaraluca2000
Bucatar

Mesajde alinaraluca2000 » 11/08/2011 09:53

black_sweet_crush scrie:ce sa-i faci, ma?!atmosfera e ciudata cand bei numai apa plata....iar unii nu stiu sa piarda :paguba: . Adi e ''taticul'' si el hotaraste, zic si eu nu dau cu parul...mie mi-au placut toate retetele, Chiar si contestata, RC-isti au pus-o pe anisoara in top, semn ca ii recunosc munca.. Eu mi-am gasit pe un blog una din retetele mele alea mortale =)) , daca si pe-alea le-au copiat, cum sa nu copieze altele si mai si?!

=)) =)) =)) foarte tare!!!!!
ImagineImagineImagine

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 11/08/2011 10:53

alinaraluca2000 scrie:
black_sweet_crush scrie:ce sa-i faci, ma?!atmosfera e ciudata cand bei numai apa plata....iar unii nu stiu sa piarda :paguba: . Adi e ''taticul'' si el hotaraste, zic si eu nu dau cu parul...mie mi-au placut toate retetele, Chiar si contestata, RC-isti au pus-o pe anisoara in top, semn ca ii recunosc munca.. Eu mi-am gasit pe un blog una din retetele mele alea mortale =)) , daca si pe-alea le-au copiat, cum sa nu copieze altele si mai si?!

=)) =)) =)) foarte tare!!!!!

Alina, eu sunt o persoana cool de felul meu, :wink: =)) =)) =)) =)) =)) =))

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 11/08/2011 11:01

black_sweet_crush scrie:Crista, fac apel la concurentii de pe locul doi sa ma contacteze daca vor schimbare de situatie ca eu n-a votat =)) . primesc cash, cec si credit card, precum si produse de orice fel =)) =))

=)) =)) =)) te-ai adaptat la ce ofera piata de accepti si produse...mai elaborezi putin la "de orice fel" :P :P :P poate gasim ceva in comun pe acolo :) :P primisem si eu o "oferta" mai demult,mi se dadea o duminica libera de la jobul de mamica...n-am primit-o nici in ziua de azi :cry: :cry:
http://cartederetete.ro

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 11/08/2011 11:13

Mitinita, sincer as oferi eu ceva, daca ma gandesc mai bine..as oferi niste kilograme cui duce lipsa si niste stres cui se simte prea relaxat =)) . Cred ca ma dau pe etnobotanice =))

Înapoi la “Concurs - Reteta Lunii”