intrebare ptr admin/moderatori

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

Onna
Bucatar in devenire

intrebare ptr admin/moderatori

Mesajde Onna » 02/04/2007 01:34

Am obiceiul, in caietul propriu de retete, sa scriu (de cele mai multe ori) de unde am luat reteta, din ce revista/site, sau numele persoanei de la care am invatat-o.

Iar aici, pe site am procedat la fel din obisnuinta si in ideea ca poate pe cineva intereseaza reteta originalasi pentru ca nu voiam sa 'ma laud' cu munca altcuiva. Am avut o discutie cu Maria Mihulescu :hug: si am inteles ca nu trebuie sa ma stresez foarte tare pe tema asta si ca e mai interesant pentru experienta participantelor la discutii sa prezint retete pe care le-am experimentat si mi-au placut, cu sau fara modificari.

(Apropo, Maria daca citesti: ai o caliate aparte- de a face omul sa se simta valoros :flower: :flower: :flower: )

Este vreo problema din punct de vedere legal, faptul ca citez revista, dau detalii din revista/carte? Sau eventual atasez si o fotografie cu preparatul din revista?

Multumesc (si scuzati vorbaria multa).

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 02/04/2007 02:10

Multumesc, Onna. :hug:

Cred ca toata lumea are o valoare, doar ca doar e nevoie sa fim constienti de ea. :wink: Un pic de incredere in noi insine ne ajuta sa scotem ce e mai bun din noi. :roll: Nu ma indoiesc ca tu ai multe, mai multe decat crezi. :master: Ca fiecare dintre noi, aveai nevoie de un pic de impuls. :hug:

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”