Intrebare - Ceai de slabit

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 09/10/2008 09:47

eeee, deci exista precedent si inca unul foarte bun ... =D> ... la inceputul dietei beam dimineata apa calduta cu lamaie, iar inainte de celelalte mese ori juma de grapefruit sau un pahar cu suc ... incearca grapefruiturile rosii - sunt muuult mai bune (mie-mi plac enorm si as manca 1kg odata) ... continuam??? ... SIGUR!!!!!!! ... :flower: :hug:

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 09/10/2008 09:50

N-as putea inghiti apa calda nici sa ma pici cu ceara!
Dar de continuat, e musai! :flower:
Christeli

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 09/10/2008 10:52

=D> =D> BRAVO!!!!! ... si e apa calduta, nu calda, ca un ceiut abia calduuut, de cateva zile, cu lamaie ... pana la urma merge ... pe gat ... :( ... de nevoie ... :cry:

oana1979
Incepator

buna

Mesajde oana1979 » 10/10/2008 12:57

christeli scrie:Draga Lala, ma bucur ca ai descoperit si acum minunea asta de site, te vei delecta pe cinste cu toate bunataturile, sau vei saliva langa monitor, ca multe dintre noi :badday: :badday: :badday: Dar cel mai important e ca, personal, am slabit 5 cm. in talie intr-o saptamana mancand de toate, dar, dupa fiecare masa am baut un pahar cu suc de grape-fruit si lamaie proaspat stoarse. Bun, gustul e.....cum e, dar cand vad ca incep sa incap din nou in frumoasele mele lucruri, satisfactia e imensa! :hug: :hug: :hug:
draga christeli ai slabit in talie 5 cm intr o saptamana?? spune mi si mie ce ai mancat ca eu sunt disperata sa pierd vreo 6-7 kilute..si sucul ala de dupa e rau tare?
OANA 1979

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 10/10/2008 09:14

Draga Oana, rau nu e...dar ai impresia ca ti se face gura punga, daca nu suporti grape-fruit-ul. Inceputul e ciudat, dar dupa o masa copioasa sa vezi ce bine iti prinde un suc acrisor! Incearca cu grape-fruit cu pulpa rosie, nu e asa de amar, si adaugi treptat sucul de lamaie, daca suporti. Dar, te rog sa nu te gandesti sa ii pui zahar, ca nu ai facut nimic! Si sa nu il bei NICIODATA pe stomacul gol! M-ar bucura sincer sa stiu ca si la tine a dat rezultate si, daca poti face si ceva miscare, ar fi ideal! Da o veste ca sa stiu cum iti merge! :hug: :hug: :hug:
Christeli

oana1979
Incepator

Mesajde oana1979 » 11/10/2008 02:42

christeli scrie:Draga Oana, rau nu e...dar ai impresia ca ti se face gura punga, daca nu suporti grape-fruit-ul. Inceputul e ciudat, dar dupa o masa copioasa sa vezi ce bine iti prinde un suc acrisor! Incearca cu grape-fruit cu pulpa rosie, nu e asa de amar, si adaugi treptat sucul de lamaie, daca suporti. Dar, te rog sa nu te gandesti sa ii pui zahar, ca nu ai facut nimic! Si sa nu il bei NICIODATA pe stomacul gol! M-ar bucura sincer sa stiu ca si la tine a dat rezultate si, daca poti face si ceva miscare, ar fi ideal! Da o veste ca sa stiu cum iti merge! :hug: :hug: :hug:
christeli multumesc mult pt sfaturi si te voi tine la curent cu tot dar prima data trebuie sa merg la piata sa vad daca gasesc grape-fruit pt ca eu de cand sunt in spania nu am vazut asa ca daca gasesc maine dimineata imi cumpar vreo 7-8 kile :D
OANA 1979

AlexyaPui
Bucatar in devenire

Mesajde AlexyaPui » 11/10/2008 08:33

christeli scrie:Alina, ai dreptate!
Cred ca intai imi voi face un set complet de analize, cu toate ca ultimele(de acum doua luni) au iesit bune, deci nu cred ca ar trebui sa imi fac mari griji. Dar ,preventiv, le mai fac o data...
Nu credeam ca lasatul de fumat ma va face sa am atatea neplaceri de ordin estetic... :x
E, acum va trebui sa fiu consecventa si sa am mai multa grija. :blushing:

nici nu credeam asta.. dar s a intamplat.. eu am luat vreo 13 kg.. si am dat 3.. mai am 10 :D ..
Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile !

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 11/10/2008 04:10

Ufffffffff! Inceputul e greu....Dar sper sa ne putem intalni odata cand vom fi toate slaaaaaaaaaaabe si frumoase si vom putea manca tot ce ne pofteste sufletelul.... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Pana atunci....rabdare si tine-o tot asa! :hug: :hug: :hug:
Christeli

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 11/10/2008 04:45

oana1979 scrie: christeli multumesc mult pt sfaturi si te voi tine la curent cu tot dar prima data trebuie sa merg la piata sa vad daca gasesc grape-fruit pt ca eu de cand sunt in spania nu am vazut asa ca daca gasesc maine dimineata imi cumpar vreo 7-8 kile :D

Oana, pomelo gasesti peste tot : la orice magazin de fructe si legume, la Mercadona... deci nu este nevoie sa cumperi 7-8 kile :wink: Dietisti sfatuiesc mancarea fructelor inainte de masa, ca primul fel.

Indiferent de fruct (cu exceptia struguri, banane, smochine, chirimoya si aguacate), mancat inainte, ca un prim fel, dar numai unul singur. Cu pomelo rezultatele sunt mai rapide, pentru ca se strange stomacul si nu iti da voie sa mananci cat ai dori tu. Te saturi mult mai repede.
Ultima oară modificat 11/10/2008 04:52 de către maria MIHULESCU, modificat 1 dată în total.

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 11/10/2008 04:49

Draga Maria, daca ea tine neaparat sa ia 7-8 kg., las-o. care-i baiul? :hug: :P :flower:
Christeli

Înapoi la “Cure de slabire”