Intrebare - Ceai de slabit

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

elena_grasutza
Incepator

Mesajde elena_grasutza » 13/07/2008 11:10

christeli scrie:Fetelor, referitor la ceai...din pacate(sau din fericire) l-am incercat...
Daca are cineva intentia de a se apuca de baut chestia aia ciudata(are gust de leustean si menta), ar face bine sa nu plece de acasa sub nici o forma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Seara placuta! :hug: :pup:

cum se numeste ceaiul pe care lai folosit tu te rog da un raspuns va implor un ceai bun
helen

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 14/07/2008 10:47

Ceaiul se numeste ,,Naturavit-ceai de slabit'', dar nu sfatuiesc pe nimeni sa il bea, sub nici o forma!
Christeli

silvia13
Incepator

Mesajde silvia13 » 14/07/2008 10:50

Eu am baut o perioada acest ceai dar il beam cu lamaie ca altfel nu puteam si doar o cana seara,ca alfel e cam necaz.....
Imagine

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 09/10/2008 04:03

fara sa vreau :wink: am tras si eu cu ... ochiul la discutia voastra si vreau sa va spun ca am folosi cam o luna un astfel de ceai - beam seara o cana, a doua zi ... :o :? ... a treia zi :? ... a patra zi ... :vis: (fis) ... parca nici nu as fi baut ceva ... am continuat si nu avea nici cel mai mic efect... asa ca n-am mai folosit - am mai aflat de la un medic si faptul ca este un supliment alimentar si in cele mai multe cazuri da senzatia de foame si mai mult strica decat foloseste (in schimb, nepotica mea il foloseste de cateva luni si la ea are efect, adica a doua zi e musai sa fuga daca vrea sa prinda buda libera :wink: )
* in schimb, dupa ce m-am lasat de beut ceaiul, cam o saptamana am avut ceva problemute (constipatie la greu - e o chestie cu care nu m-am confruntat niciodata si am cam intrat la idei)
asa ca, am continuat dieta mea, am dat jos 5 kg la o luna de cand am inceput - simt nevoia sa spun la toata lumea pentru ca sunt mandra de mine :party: - si ... ce mie imi strica, poate tie iti face bine si invers

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 09/10/2008 04:07

draga christeli, FELICITARI pentru ca ai reusit sa te lasi de fumat - sunt 8 luni de cand am facut si eu acest pas si ma bucur enorm pentru tine :flower: ... pentru mine :flower: ... si pentru toti cei care fac pasul acesta :flower: ...

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 09/10/2008 04:20

Draga Lala, si eu sunt tare mandra de faptul ca nu ma mai afum, dar nu sunt mandra de cele 12 kg acumulate in perioada de un an si jumatate, fara sa fi schibat ceva in alimentatia cotidiana... :flower:
Christeli

Micul
Bucatar

Mesajde Micul » 09/10/2008 04:43

Christeli, sunt sigura, ca daca ai avut ambitie sa te lasi de fumat, ti-a mai ramas atata cat sa dai jos si jumate din kile. :flower:
Vorbeste ambitioasa de mine. :P In sensul ca nici vorba. :lol:
" Cine calca si din greseala pe partia de schi, sa nu se mire daca va aluneca."

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 09/10/2008 04:47

Draga Micul, asta e baiul....imi cam lipseste timpul si consecventa...Ca sa nu mai zic ca socrela nu ma ajuta deloc, gateste fantastic, si cum vizitele sunt f. dese..... :(
Christeli

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 09/10/2008 09:16

multam pentru incurajari, christeli, si sa stii, am de gand sa ma tin de dieta mai departe ... m-am obisnuit deja si e pacat ... dupa ce m-am lasat de fumat am luat serios in greutate si am probleme, dar am consultat un medic, am vazut care e scaparea si m-am apucat de treaba ... sa nu crezi ca a fost usor ... in prima saptamana plangeam si ma intrebam cum voi reusi eu sa traiesc numa cu o bucatica de carnita, fara paste, orez, salamuri, sunci, paineturi si toate alea ... iar acu plang daca n-am legumeturile langa mine ... si ce mi-e mai ciuda este ca abia acum am descoperit deliciunea asta de site si de cate ori deschid si vad nebuniile alea de mancaruri ma apuca o vajaiala si un dor de mancarurile mele ... maaaama mama ... :cry: ... dar tot raul e spre bine ... asa ca: zi GATA! ... incepe ... si vreau sa aud si de la tine, peste o luna, ceea ce am zis eu azi: paaaa!!! celor 5 kg ... :flower:

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 09/10/2008 09:22

Draga Lala, ma bucur ca ai descoperit si acum minunea asta de site, te vei delecta pe cinste cu toate bunataturile, sau vei saliva langa monitor, ca multe dintre noi :badday: :badday: :badday: Dar cel mai important e ca, personal, am slabit 5 cm. in talie intr-o saptamana mancand de toate, dar, dupa fiecare masa am baut un pahar cu suc de grape-fruit si lamaie proaspat stoarse. Bun, gustul e.....cum e, dar cand vad ca incep sa incap din nou in frumoasele mele lucruri, satisfactia e imensa! :hug: :hug: :hug:
Christeli

Înapoi la “Cure de slabire”