idei de slabit !!!!!!!!!!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

LORY
Bucatar de elita

Mesajde LORY » 21/08/2007 06:15

abia astept,chiar vreau sa incerc :)
s-au cam adunat cam multe kg si nici pre-a bine nu ma simt.....
asa ca tinem legatura
"Prietenii sunt ingeri tacuti care ne pun pe picioare atunci cand aripile noastre uita cum sa zboare."

Bucataresele Vesele

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 22/08/2007 12:31

bravo Albinutzza =D> =D> =D> normal ca se vad rezultate si sa vezi daca o sa incepi sa faci sport ce rapid o sa plece de la tine toate kg in plus :wink: ; ar fi fain sa mergi la un club de sport, acolo cu siguranta o sa-ti placa! :flower:

albinuzza
Bucatar

:)

Mesajde albinuzza » 22/08/2007 10:32

Asta urmeaza ,Thea!Deocamdata fac acasa dimineata,dar e altceva cand mergi la sala.Ideea este ca incepi sa te simti super!

nnice26pink
Incepator

of of of

Mesajde nnice26pink » 22/08/2007 11:41

Buna, stiu ca ma repet dar trebuie sa o fac.Am o alimentatie sanatoasa si la doctor am fost de doua ori si nu am nimic cu glanda, asta stiu sigur dar problema e ca sunt in alta tara si aici nu e nimic natural decat artificial.Din cauza asta e mai greu.Asa in tara nu aveam probleme, cantaream greutatea de 57 de kg .dar acum ca nu mai mananc aceleasi alimente naturale corpul meu a suferit o transformare si de aia am intrat in panica.Iar toata lumea imi spune sa nu ma mai gandesc :(
Cum naiba sa nu ma mai gandesc daca ma uit in oglinda si vad pe altcineva si nu pe mine.of of of :oops: :oops: :badday: nu credeam ca e atat de greu

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 23/08/2007 12:50

nnice...cu atatea "artificiale" ai grija...oricum a luat-o industria alimentara razna..serios,cred ca si d-asta am innebunit toti..ni se urca E-urile la creier si ne termina...n-ati observat ca suntem mai nervosi,mai stresati...aici cel putin,nu mai vezi fatza prietenoasa pe strada...numai ingandurati,incruntati,daca se intampla Doamne fereste!sa deranjezi pe cineva...vai de capul tau....zic sa incerci sa consumi legume si fructe,dar care nu arata neaparat "de poza"...ma gandesc ca alea "de poza" sunt "cosmetizate" sa arate asa....parca ziceai ca esti in America acum?nu ai vazut cat e procentul de supraponderali acolo?e ceva cu America asta....

bibi28
Incepator

Re: ;)

Mesajde bibi28 » 18/10/2007 07:55

Buna ,fetelor! Ma alatur voua in lupta impotriva Kilogramelor Peace Eu am 167,5 Cm si 77 Kg,cam mult.Nu mananc carene de porc,nu grasimi,nu fumez ,nu beau,nu cola si alte prostii,nu paine multa,nu dulciuri si totusi am ajuns de la 59 Kg la 77Kg in numai 3 ani.... badday Am crezut ca am ceva cu glanda sau mai stiu eu ce,mi-am facut analize amanuntite si sunt perfect sanatoasa .Nici doctorul nu stie motivul ingrasari mele....sunt disperata.....VREAU SA SLABESC!!!!!

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 18/10/2007 08:36

fetelor :) bibi si nnice , as vrea sa raspundeti sincer la o intrebare :wink: la ce ora mancati ultima oara ?
Ar fi Heritaje ptr. slabit dar nu vi-l recomand :( , apar o serie de efecte secundare .

bibi28
Incepator

Mesajde bibi28 » 18/10/2007 09:29

In cazul meu la 20:30 .....stiu ca dupa 19 nu e bine,dar atunci ajung acasa...si nu pot face miscare pentru ca anul trecut intr-un accident de masina mi-am rupt ligamente la genunchi si abia m-am recuperat sa pot merge.

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 18/10/2007 10:01

ok deci o cauza avem deja :wink: Pot sa-ti spun ca la fel procedez si eu in ultima vreme :x din pacate si am cam depus :oops: ,dar in perioada in care ultima masa o luam la ora 18(si aceea era doar o masa frugala, lapte,iaurt, fructe ...) am dat destul de bine jos din kg. Ar fi cazul sa ma apuc din nou si sa nu mai fac atatea prajituri ca nu ma pot rabda sa nu mananc :oops:
Important este sa mananci des la 3 ore si putin , iar intre mese sa nu gusti nimic, si ultima masa sa fie la ora 18 . Dupa ora 18 nimic ,doar apa :o
Eu am pb. cu tiroida dar nu neaparat trebuie sa te ingrasi din aceasta cauza. Multe ne complacem sa dam vina pe acesta pb. dar de fapt este stilul nostru gresit de a ne hrani :D
IMC ul tau este de 27.6 , :D inca nu ai intrat la categoria de obezitate I dar esti in categoria de usor supraponderali , asa ca nu ta lasa si ia masuri :peace:

bibi28
Incepator

MULTUMESC

Mesajde bibi28 » 18/10/2007 12:08

Iti multumesc pentru sfaturi si o sa incerc si varianta ta,desi nu e prima oara. :pup:

Înapoi la “Cure de slabire”