Grup de sustinere in cura de slabire (4)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

wyp
Incepator

Mesajde wyp » 10/07/2008 01:31

ablodde scrie:Buna fetelor si mult curaj la cura!!!!
Eu mi-am comandat un aparat de elecrostimulare musculara SPORT ELEC se numaste. Azi o sa-l primesc si tot azi o sa-l incerc. Careva dintre voi a incercat deja? Si cu ce rezultate? (mai ales la nivelul abdomenului?)

Eu nu am incercat niciun aparat insa am citit ca unele dau intradevar rezultate, daca perseverezi. Sper ca asa va fi si in cazul tau, poate fetele care au incercat asa ceva te vor ajuta cu un raspuns.
Tu vrei doar sa-ti imbunatatesti musculatura sau sa si slabesti?

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 10/07/2008 02:34

Am fost azi la un consultant de nutritie, cum isi spun ei, de la herbalife. A tinut careva dintre voi regim cu produsele lor, ce-mi puteti spune?

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 10/07/2008 02:47

Elena eu am o prietena care a slabit cu herbalife si tot din spusele ei era foarte multumita, doar ca trebuie sa te tii intr-adevar de aceste produse care am inteles ca sunt destul de costisitoare, dar cred ca depinde foarte mult si de organism , prietena mea dupa ce nu le-a mai luat s-a ingrasat la loc...
asa ac cel mai in masura sa te lamureasca e nutritionistul.

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 11/07/2008 08:22

Elena, eu am 2 prietene care au luat Herbalife si nu am vazut rezultate spectaculoase :rusine: ; eu nu cred in pastile - minune - cunosc doctori care au probleme cu greutatea si niciodata nu au apelat la medicamente ci doar la abonamente la sport :party:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 11/07/2008 08:28

Eu sunt DE ACORD cu THEA :party:

alydragan
Incepator

BUNA DIMINEATA !

Mesajde alydragan » 11/07/2008 09:43

Am auzit si eu de produsele de la herbalife si cunosc cateva persoane care le-au folosit unele au dat jos destul de bine, unele sau ingarsat la loc , altele inca il folosesc pt a se mentine dar stiu ca e f scump pe luna se ajunge la o suma frumusica! Nu stiu exact ce sa zic probabil depinde de organismul fiecaruia.
aly

elena_grasutza
Incepator

Re: Grup de sustinere in cura de slabire (4)

Mesajde elena_grasutza » 13/07/2008 11:02

salut ma alatur si eu voua sunt elena am 19 ani si am 1,63 si 72 kg am fost slaba dar pe parcurs mam ingrasat sunt disperata sa slabesc am depresii in care ma urasc pur si simplu ajutatima si pe mn va rog
helen

geolik
Incepator

Mesajde geolik » 13/07/2008 11:50

Buna..Ma numesc Alina si vreau sa ma alatur voua..Am 1 64 m si 70 de kg am fost la un nutritionist si a zis ca trebuie sa slabesc 14 kg pentru a arata bine.Insa rodusele recomandate de ele erau greu accesibile din punct de veder financiar.Am incerct mai multe metode de slabit electrostimulare,tae bo insa nu am vointa si nu ma pot opri din mancat :(vre au sa slabesc 15 kg cam in 2 luni pana incepe scoala .Ce credeti ca as putea face? :*

geolik
Incepator

Mesajde geolik » 14/07/2008 12:01

Asa de la Herbalife...Nu stiu daca sunt sau nu bune mi`au explicat mai multe femei...Au slabit din martie anul trecut pana acum 15 kg mi se pare o tampenie si costa in jur la 4 5 mil pe luna depinde de organismul fiecaruia.Deci 15 kg intr un an jumatate:)) si eu vreau sa le dau jos in 2 luni =)) :*:*

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 14/07/2008 07:28

Draga mea Geolik, 15 kg in doua luni este enorm! Cel mai bine este sa slabesti 1 kg pe saptamana... adica aprox. jumatate din ce-ti doresti. Trebuie sa tii cont de faptul ca un asemenea soc ar putea sa aiba urmari devastatoare pentru organismul tau. Ia-o incetisor si nu-ti propune obiective greu de indeplinit. :shock:
Nu am incredere in nici un fel de pilule :x si daca tot trebuie sa dai o avere (stiu ca sunt foarte scumpe :clipocit: ) , de ce sa nu dai banii acestia pe mancare sanatoasa :lol: care cu siguranta iti va fi mult mai folositoare!
Nu exista nici un produs care sa ajute la slabit daca nu iti modifici stilul de viata!!! :rusine:
Nu se poate lua o pastila-minune si apoi sa mananci tot ce-ti doresti!!! :? Cine promite asa ceva este un mare mincinos! :rusine: :rusine: :rusine:
Esti foarte tanara si tocmai de aceea eu cred ca numai schimband orarul meselor si mancand sanatos, vei reusi sa dai jos kg care te deranjeaza si vei ramane si cu multi bani in buzunar :D Totul depinde numai de tine!
Eu, am dublul varstei tale :clipocit: si am reusit sa slabesc 5 kg in 4 saptamani :D :D :D pur si simplu mancand sanatos! Daca vrei te pot ajuta cu idei de meniu sau cu tot ce sunt in stare sa-ti explic!
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

Înapoi la “Cure de slabire”