Grup de sustinere in cura de slabire (3)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Oty
Incepator

Re: Referitor la slabit

Mesajde Oty » 13/04/2008 07:44

Schwaninger Cristina scrie:Buna, fetelor!
Se spune ca atunci cand te apuci de o dieta,In afara faptului ca ar fi bine sa ai analizele la zi, nu ar trebui sa iti fie interzis nici un aliment, doar ca trebuie sa reduci cantitatile si sa faci ceva miscare. Si, mai ales acum, ca vine vara, luati-o pe salate cat mai multe, cat mai diversificate, doar ca regula de aur este: cat mai putina sare(sau deloc daca se poate) , ulei de masline si suc de lamaie proaspat stors. Si apa cat cuprinde. In rest...de ce sa va abtineti de la atatea minunatii pe care le citim aici, cand trebuie doar sa reduceti portiile...
Ca si maine mai e o zi, nu?
Pupici, C.

Adevarat graiesti :) 4-5 mese pe zi [ 3 mese principale si 1-2 gustari, depinde de ora la care te trezesti]. multe salate, lactate, cereale integrale iar fructele, cu masura...1 pe zi, ca si desert. dupa ce ai ajuns la greutatea dorita poti sa adaugi mai multe. Sportul sau mersul pe jos nu trebuie sa lipseasca. Mult succes! pupici!

Oty
Incepator

Mesajde Oty » 13/04/2008 11:15

Da, eu cand spun lactate ma gandesc la cele degresate care nu reprezinta nici un pericol, dimpotriva:)

Oty
Incepator

Mesajde Oty » 14/04/2008 07:30

Interesant..multumesc ptr sfat! eu de cateva zile iau Diomfibra, la recomandarea medicului endocrinolog cu care m`am "certat" ptr ca`mi zicea ca nu mai am nevoie sa slabesc... Si pana la urma mi`a dat un medicament..natural, din fibre..care ar fi trebuit sa`mi taie pofta de mancare. Sa spun sincer..azi de exemplu, am avut o pofta exagerata de mancare, de cand iau tot asa sunt.... Le iau exact cum scrie pe prospect insa efectele nu sunt cele asteptate. Poate nu se potrivesc cu organismul meu..nu stiu... De azi vreau sa iau tinctura de soc care stiu ca are efecte benefice: curata organismul si ajuta mult la slabit. Eu vreau sa scap de pofta asta ciudata de mancare :(

Oty
Incepator

Mesajde Oty » 14/04/2008 09:15

multumesc ptr sfaturi! pai si eu am zis ca renunta la medicamente..nebunii. Daca nu reusesc sa`mi ating scopul curand voi merge la homeopat. pana atunci papa sanatoasa [ ca d obicei]..sport mult..tot ca d obicei..si....multa relaxare si implinire sufleteasca. Ca tare are legatura.... Succes! pupici!

ioanap100
Incepator

Mesajde ioanap100 » 23/04/2008 04:46

buna fetelor,ce s-a intamplat,unde ati disparut?nu mai aveti probleme cu greutatea? :lol: sau sunteti prea ocupate cu pregatirea pt Sfintele Pasti?Eu va doresc un Paste fericit si sa aveti grija cu alimentatia,nu prea multe bunatati asa mai putin,sa nu avem iar de munca dupa cu kg,ce spuneti?Numai bine,pa :wink:
ioana

Înapoi la “Cure de slabire”