Grup de sustinere in cura de slabire (3)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

elena.elena
Bucatar Sef

Re: vreu si eu in acest grup .....am de slabit aproximativ 1

Mesajde elena.elena » 30/03/2008 08:22

ani_beita scrie:Am inceput in acesta saptamana ,dupa ce a trecut Pastele( sunt catolica) ,adica,de astazi ,sa tin o cura dupa indicatiile de pe www.sanatate.org,dieta gr.sanguine(sunt 0), si incerc sa ma documentez,si sa aplic dieta w.w. (nu am un grup de spijin ),dar sper sa le combin ,si sa obtin rezultatul dorit,in un an si jumatate (aproximativ).Am acasa un stepper,pe care as vrea sa-l folosesc macar de 2 ori pe saptamana,cate 30 min.Mai mult , am gasit pe net ,cartea d-nei doctor Bilic "Traiesc,deci ma abtin",pe care sper sa o termin de studiat cat mai repede ,si la felul in care ,se pune problema ,cred o sa o invat pe de rost !
Mi-am dat seama,ca trebuie sa imi schimb comportamentul ,si ca mai am multe de invatat despre alimente .
Va doresc sucees,si sper sa am si eu !

Ani cartea e in format electronic sau pe hartie? Am vazut-o in librarii dar e destul de scumpa si am investit deja in niste carti inutile pentru mine, asa ca ma intreb daca mai merita inca o investitie...

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 31/03/2008 06:35

Ani, am intrat si eu pe sanatate.org si am constatat ca sunt inscrisa din 2005... mi se pare destul de complicat dar nu cred ca poti fara sa calculezi caloriile si tot ce faci...mi-e destul de greu totusi, tu cum te descurci?

Oty
Incepator

Mesajde Oty » 02/04/2008 02:32

Hello fetelor! Sunt noua pe aici insa ma lupt cu kg in plus care pur si simplu nu vor sa dispara! Fac cardio in fiecare seara, minim 40 de minute plus streching pentru diferite grupe de muschi, tin dieta [ pap sanatos din toate grupele de alimente, fara excese] insa nu slabesc. Se pare totusi ca ar exista unele probleme hormonale, maine am programare la endocrinolog. S`a mai confruntat careva cu astfel de probleme care sa impiedice slabirea? Va pup si sper sa`mi fiti alaturi!

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 03/04/2008 12:57

Ca in fiecare Miercuri m-am cintarit si am mai slabit un kilogram... :D :clipocit:
Intr-o luna de cind am inceput dieta "my way",am slabit 5 kg... :!:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 03/04/2008 10:22

Danieluta scrie:Ca in fiecare Miercuri m-am cintarit si am mai slabit un kilogram... :D :clipocit:
Intr-o luna de cind am inceput dieta "my way",am slabit 5 kg... :!:

Bravo Danieluta :flower: ai slabit mult, ai ambitie si asta este important =D> =D> =D> cred ca bicicleta este pe moment prietena ta de nadejde :wink:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 03/04/2008 10:47

Ca sa fiu sincera zilele astea am cam ocolit bicicleta caci am avut diverse treburi prin casa... :blushing:
Dar tot am slabit... :D
Am ambitie si am s-o tin tot asa pina ajung la greutatea pe care mi-o doresc... :vis:

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 03/04/2008 11:15

Daniela cati ani ai si ce greutate? Felicitari pt ambitie dar cred ca ai un metabolism tare prietenos...
:flower:

ablodde
Incepator

Mesajde ablodde » 03/04/2008 01:01

Felicitari Danieluta! 5 kg intr-o luna e super! Sunt tare invidioasa pe perseverenta ta, eu de cam o luna sunt tare demotivata. Si cine nu ar fi! Sunt atenta la tot ce mananc (maxim 1500 de calorii pe zi), dar organismul meu nu mai vrea sa piarda nici macar 100 de grame de vreo 3 luni!
Tu cum faci?
Alex

ani_beita
Incepator

Re: vreu si eu in acest grup .....am de slabit aproximativ 1

Mesajde ani_beita » 09/04/2008 08:57

elena.elena scrie:
ani_beita scrie:Am inceput in acesta saptamana ,dupa ce a trecut Pastele( sunt catolica) ,adica,de astazi ,sa tin o cura dupa indicatiile de pe www.sanatate.org,dieta gr.sanguine(sunt 0), si incerc sa ma documentez,si sa aplic dieta w.w. (nu am un grup de spijin ),dar sper sa le combin ,si sa obtin rezultatul dorit,in un an si jumatate (aproximativ).Am acasa un stepper,pe care as vrea sa-l folosesc macar de 2 ori pe saptamana,cate 30 min.Mai mult , am gasit pe net ,cartea d-nei doctor Bilic "Traiesc,deci ma abtin",pe care sper sa o termin de studiat cat mai repede ,si la felul in care ,se pune problema ,cred o sa o invat pe de rost !
Mi-am dat seama,ca trebuie sa imi schimb comportamentul ,si ca mai am multe de invatat despre alimente .
Va doresc sucees,si sper sa am si eu !

Ani cartea e in format electronic sau pe hartie? Am vazut-o in librarii dar e destul de scumpa si am investit deja in niste carti inutile pentru mine, asa ca ma intreb daca mai merita inca o investitie...

Dar cartea este scanata,de cineva si o putem gasi pe net ,dupa ce gasesc link-ul,il postez aici :hug:

ani_beita
Incepator

Mesajde ani_beita » 09/04/2008 08:59

elena.elena scrie:Ani, am intrat si eu pe sanatate.org si am constatat ca sunt inscrisa din 2005... mi se pare destul de complicat dar nu cred ca poti fara sa calculezi caloriile si tot ce faci...mi-e destul de greu totusi, tu cum te descurci?

Scuze,ca am intarziat cu raspunsul.Eu am inceput dieta w.w. ,care presupune,in pricipal,un regim de viata echilibrat,cu reducerea grasimilor ,dulciurilor.Mi se pare un regim complet,si dupa 12 zile ,am dat 4 kg......! :flower:

Înapoi la “Cure de slabire”