Grup de sustinere in cura de slabire (2)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 10/03/2007 11:32

Draga Stella dupa parerea mea toti suntem inzestrati cu energia universala,dar nu toti stim sa o folosim,sau mai bine zis nu vrem sa o folosim si atunci recurgem la medicina alopata desi multe din problemele cu care ne confruntam le-am putea rezolva daca ne-am descoperi acest dar divin.
Si eu tot prin intermediul unei maistre Reiki am descoperit prima data de problemele mele si la fel ca multi altii nu am crezut pana nu am vazut negru pe alb :D . E adevarat ca cei care lucreaza cu energia universala au capacitatea de a vedea anumite lucruri din trecut ,prezent si viitor.
Il rugam pe Soothe sa deschida un subiect ca sa nu plictisim fetele
:wink: in care sa povestim despre aceste tratamente(acupunctura,Reiki,tratamente naturiste, etc) si le invitam si pe ele sa participe :hug:

Stella Damianou
Incepator

Mesajde Stella Damianou » 10/03/2007 11:57

Leila scrie:Draga Stella dupa parerea mea toti suntem inzestrati cu energia universala,dar nu toti stim sa o folosim,sau mai bine zis nu vrem sa o folosim si atunci recurgem la medicina alopata desi multe din problemele cu care ne confruntam le-am putea rezolva daca ne-am descoperi acest dar divin.
Si eu tot prin intermediul unei maistre Reiki am descoperit prima data de problemele mele si la fel ca multi altii nu am crezut pana nu am vazut negru pe alb :D . E adevarat ca cei care lucreaza cu energia universala au capacitatea de a vedea anumite lucruri din trecut ,prezent si viitor.
Il rugam pe Soothe sa deschida un subiect ca sa nu plictisim fetele
:wink: in care sa povestim despre aceste tratamente(acupunctura,Reiki,tratamente naturiste, etc) si le invitam si pe ele sa participe :hug:
Leila =D> Subscriu la ideea ta din toata inima! :flower: Ramane sa vrea si Soothe sa se inhame la aceasta corvoada :vis:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 10/03/2007 12:01

Il rugam din toata inima sa nu ne refuze :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :flower: :flower: :flower:

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 21/03/2007 10:22

Va spusesem ca m-am apucat de pilates....exercitiile nu-s grele,cel putin la pilates pt incepatori nu ai nici o problema,insa m-am lasat.Lenea a fost mai puternica,pt ca le faceam acasa,nu era nimeni care sa imi dea un impuls.Asa ca mi-am facut abonament la aerobic,ma duc maine sau poimaine,sa vad programul.Aici trebuie sa ma tina pt ca am dat bani :o
Vreau sa slabesc 3 kg pana de paste.Cred ca e rezonabil,nu?3 kg in aproape 3 sapt. :D
mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt...

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 21/03/2007 02:50

E chiar foarte bine...Si eu am fost la sala de aerobic si acolo chiar ma tineam.M-am lasat si mi-am cump o bicicleta de aerobic acasa si nu fac la ea.Nu stiu ce am ,parca nu mai am ambitie ... :(
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/03/2007 07:51

si de cate ori mergeai la sala pe saptamana?S-a vazut ceva sau....doar aveai rezistenta mai mare la topait? :?:
mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt...

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 04/04/2007 06:43

De 5 ori pe saptamana.Nu te mint chiar s-a vazut.Acum ma oftic ca nu mai am aceeasi ambitie.
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

icotrau
Incepator

cura de slabire

Mesajde icotrau » 17/05/2007 08:16

Va salut,am vazut multe lucruri interesante p-aici!!!Si eu vreau sa slabesc dar am cateva probleme.....nu reusesc sa ma abtin de la dulciuri...iar toata ziua rezist sa mananc putin in schimb seara e dezastru-mi se face foame si mananc.Probabil e chestie de vointa dar ce sa fac sa ma pot controla? :blushing:
icotrau

cara
antitalent culinar

Re: cura de slabire

Mesajde cara » 17/05/2007 10:16

icotrau scrie:Va salut,am vazut multe lucruri interesante p-aici!!!Si eu vreau sa slabesc dar am cateva probleme.....nu reusesc sa ma abtin de la dulciuri...iar toata ziua rezist sa mananc putin in schimb seara e dezastru-mi se face foame si mananc.Probabil e chestie de vointa dar ce sa fac sa ma pot controla? :blushing:

probabil ca trebuie sa-i multumesti lui Dumnezeu ca ai pofta de mancare, ca tranzitul intestinal e bun, ca desi mananci nu ti se face rau, ca poti manca orice (fara restrictii), ca ai posibilitatea alegerii: sa manaci sau sa nu mananci dulciuri. sunt oameni care n-au atatea motive sa fie fericiti.
daca te autodisciplinezi si dai dovada de vointza (pe care o ai, trebuie doar sa o folosesti) te asigur ca ai sa slabesti. iar seara poti face si alte lucruri infinit mai placute decat sa mananci dulciuri.
mai bine mananci in cursul zilei mai serios. astfel seara nu o sa-ti mai fie foame.

**iar seara, cant te apuca pofta de dulciuri, poti sa faci un mic exercitiu de imaginatie: iti imaginezi ca ai o boala curabila sau incurabila( sa vedeti atunci disperare reala) o sa iti dispara pofta de mancare

:cafea: :arrow: numai pentru cei maturi.

dns__florin
Incepator

Mesajde dns__florin » 17/05/2007 11:52

buna sunt noua pe aici vreau sa scap si eu de vreo 10 kg in 3 saptamani aveti vreo solutie?
popa irina

Înapoi la “Cure de slabire”