Grup de sustinere in cura de slabire

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Manu
Incepator

Mesajde Manu » 13/03/2006 09:47

Da,ai dreptate Cara,cred ca cel mai important lucru e sanatatea.
Si de cele mai multe ori noi simtem aceia care ne-o stricam....

allain
Incepator

Mesajde allain » 16/03/2006 06:14

:hug: N eata fetelor,haideti la o :cafea: !Meniu pentru azi:D - 1 banana,pe la 11-12 un sendvis de post,la ora 16 prinzul -mazare cu o salata,iar seara un ceai cu 2-3 covrigi,dar nu mai tirziu de ora 18.30!Va pup si toate cele bune! 8)
allain

oaky
Incepator

Mesajde oaky » 18/03/2006 12:30

salutare lume buna :) v-am citit parerile de la inceput si acum m-am hotarat sa va scriu si eu si sa va spun ca sunteti niste fericite. de ce? pt ca nu aveti decat cateva kg in plus. nu cred ca stiti cum e sa ai peste 50 kg in plus. poza mea e buna de pus pe frigider ca sa va fac sa nu mai mancati. :) ideea e ca am inceput sa ma ingras dupa 19 ani. cam 5 kg pe an. acum am 31 de ani si...multe,multe gk.ma lupt cu dietele de multi ani si am ajuns la concluzia ca nu am vointza si singurul lucru care m-ar mai putea salva e renumitul inel pe stomac (daca as avea si banii necesar :) ). dar...citit forumul vostru...am zis sa-mi mai dau o sansa. poate cu sustinerea voastra sa ajung in limite mai normale. ma bucur ca suntetii aici si sper sa pot face ceva in privintza greutatii mele. (nu ma trimiteti la sala. in zona in care stau nu exista asa ceva :) ). va pup si astept sfaturi si indrumari
Fişiere ataşate
Image068.jpg
Image068.jpg (13.02 KiB) Vizualizat de 5470 ori

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 18/03/2006 12:45

Bun venit Oaky.
In poza arati foarte bine ( insa putin cam trista ) . Intr-adevar kilogramele in plus sunt o pacoste insa trebuie sa ai un motiv foarte serios ca sa slabesti si iti propun sa te gandesti cum aratai fara kilogramele astea pe tine. Sunt sigur ca iti era mult mai usor in toate privintele si cred ca inca mai poti sa recuperezi.
Fa-ti un regim disociat si tine-te de el si iti promit ca o sa mearga. A mers la mine care nu credeam sa fiu in stare.

Bafta si tine-ne la curent.

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 18/03/2006 01:02

Buna Oaky! :clipocit: Daca ai ceva intrebari sau nelamuriri intreaba.... si sigur impreuna vom gasi raspunsuri! :pup:

Bun venit ... eu pot spune ca nu m-am mai tinut asa drastic de nici o dieta! :blushing:

Nu am luat in greutate dar nici nu am mai dat jos nika! :blushing:

In ultima vreme numai vesti rele am primit :? poate ca de aceea am si neglijat dieta! :? sper sa imi revin rapid si sa ma apuc iara sa dau jos! :rugaciune:

oaky
Incepator

Mesajde oaky » 18/03/2006 01:25

multumesc pt primirea calduroasa :) sincer...foarte optimista nu sunt.am inceput atatea cure de slabire... pe unule am reusit sa le si termin (cura daneza) cu bine si rezultate vizibile dar apoi... sunt o mare pofticioasa... da.cred ca voi incepe cu mancarea disociata. dar de luni :P (de luni se incep toate curele,nu? ) va pup si va multumesc ,inca o data, pt incurajari .

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 18/03/2006 05:48

Daca esti o mare pofticioasa ai grija sa nu intri in alte zone ale forumului (Retete Ilustrate/Concurs) ca e de jale cu pozele astea.

In rest spor la cura si fii mai vesela :hug: :roll:

oaky
Incepator

Mesajde oaky » 18/03/2006 07:42

:P crede-ma...nu am indraznit sa ma uit peste retetele din site. :) prea periculos :D cat despre veselie....sunt o fire destul de vesela dar mai are omul si...scapari :) ma bucur ca am gasit un forum atat de...activ. imi place aici =D>

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 18/03/2006 07:47

oaky, daca incerci sa-ti orientezi atentia catre orice altceva in afara de "slabit", o sa slabesti cu sigurantza. ocupa-ti timpul cu multe activitati(lasa mancarea pe planul ultim, dar sa nu te anemiezi.., fa multa, multa miscare..si incearca "disociatul", daca zice andrei ca functioneaza

iti recomand sa bei :cafea: dimineatza(eventual cu mine)
mie cafeaua nu-mi face pofta de mancare.. :?

oaky
Incepator

Mesajde oaky » 18/03/2006 07:54

:) ms cara o sa-mi beau cafeaua de dimineatza. cu tine. cafea care imi taie pofta de mancare si astfel nu mananc pana la 12 ,1, dar dupa aceea.... si mai ales seara.... off offf adevarul ca nu am ambitie.am spus clar :de slabit se poate slabi.trebuie doar sa vrei. si ai dreptate cu umplutul timpului. :) trebuie sa-mi canalizez energia spre ceva anume ca sa uit de foame. va pup dulce :hug:

Înapoi la “Cure de slabire”