gatit pentru slabit

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mara_dinu
Incepator

gatit pentru slabit

Mesajde mara_dinu » 07/01/2009 05:41

hallo si bine v'am gasit!

pai, eu, la inceput de an, ma confrunt cu o problema! MARE! prietenul meu s'a pus pe slabit si a gasit o cura care exclude total din alimentatie zaharul, faina, pastele, morcovul, ficatul, porumbul, sfecla, cartoful sau mierea.. Eu, in afara de un orez si o frigaruie, nu prea ma mai pot gandi la mare lucru! :badday:

Aveti vreo idee, cam ce'as putea gati in aceste conditii? :rugaciune:

Va sunt vesnic recunoscatoare! :master:

Multam!

Aaah! La multi aaaaaaani! :party:

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 07/01/2009 06:00

Bine ai venit, Mara! :hug:

Cat despre lista cu alimente... ti-au ramas o multime de alte alimente: pestele , ciupercile, mazarea, fasolea uscata sau verde, varza, broccoli... sunt numai cateva... :)

Foarte important este si felul in care gatesti, cum combini alimentele, cantitatea de alimente ingerata la o masa... :D - deja incep sa te sperii?! :wink:

Ia-o usurel :) rabdare multa si perseverenta! Sunteti tineri si la varsta voastra orice este mult mai usor de realizat! (iti vorbeste o persoana care a schimbat termenul "cura" cu "stil de viata"- deja parca suna altfel)

:hug: :hug: :hug:
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 07/01/2009 06:13

Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

mara_dinu
Incepator

Mesajde mara_dinu » 08/01/2009 05:43

multam fain!..
daca l'ai cunoaste pe prietenul meu, ti'ai da seama ca am motive serioase de speriat.... "peste? nu prea am pofta...
varza? altceva nu avem?", s.a.m.d.

o sa incerc sa combin ce pot cat mai bine cu putinta, pe mine asta ma ajuta in bucatarie, ingeniozitatea, ca altfel..

nah, e destul de mofturos, dar sper ca, daca a luat'o pe drumul asta, sa se tina de treaba..

ps: inca nu stiu cum sta treaba cu citatele :clipocit:

Înapoi la “Cure de slabire”