E posibil sa fii insarcinata si testele sa fie negative?

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

cristyd
Incepator

E posibil sa fii insarcinata si testele sa fie negative?

Mesajde cristyd » 17/03/2011 09:35

De anul trecut din iunie nu mai folosim nici un fel de protectie. Prin decembrie am avut o intaziere mare, vreo 20 de zile. Am fost la medic si mi-a zis ca e o dereglare, mi-a dat un tratament pentru 3 luni de zile. Mi-a zis ca acest tratament face ciclul regulat si poate chiar sa ajute la a ramane insarcinata. In februarie a venit la timp, a fost pe 4 februarie. A fost ultimaul ciclu. Undeva pe 28 februarie am avut niste scurgeri foarte putin si maroniu. Am crezut ca a venit ciclu insa au fost doar cateva picaturi si dupa 2 zile nimic. Dupa am fost in concediu in Roma, m-am intors in Bratisalva si am inceput cu ture de noapte la servici. Prima noapte mi-a fost rau si am vomat, a doua noapte m-am simit bine, azi iar mi-a fost un pic de greata. Cateodata am putin dureri ca inainte de ciclu dar dupa dispar.

Toate teste sunt negative dar mi-e teama ca din cauza programului haotic nu prea pot sa respect faza cu urina de dimineata. Si am inteles si ca medicamentele pot influenta testele de sarcina.

As dori o opinie de la mamici sau poate e un medic pe forum. Luni ma duc la doctor dar pana luni o sa innebunesc.

elena.elena
Bucatar Sef

Re: E posibil sa fii insarcinata si testele sa fie negative?

Mesajde elena.elena » 17/03/2011 10:15

cristyd scrie:De anul trecut din iunie nu mai folosim nici un fel de protectie. Prin decembrie am avut o intaziere mare, vreo 20 de zile. Am fost la medic si mi-a zis ca e o dereglare, mi-a dat un tratament pentru 3 luni de zile. Mi-a zis ca acest tratament face ciclul regulat si poate chiar sa ajute la a ramane insarcinata. In februarie a venit la timp, a fost pe 4 februarie. A fost ultimaul ciclu. Undeva pe 28 februarie am avut niste scurgeri foarte putin si maroniu. Am crezut ca a venit ciclu insa au fost doar cateva picaturi si dupa 2 zile nimic. Dupa am fost in concediu in Roma, m-am intors in Bratisalva si am inceput cu ture de noapte la servici. Prima noapte mi-a fost rau si am vomat, a doua noapte m-am simit bine, azi iar mi-a fost un pic de greata. Cateodata am putin dureri ca inainte de ciclu dar dupa dispar.

Toate teste sunt negative dar mi-e teama ca din cauza programului haotic nu prea pot sa respect faza cu urina de dimineata. Si am inteles si ca medicamentele pot influenta testele de sarcina.

As dori o opinie de la mamici sau poate e un medic pe forum. Luni ma duc la doctor dar pana luni o sa innebunesc.
Eu pot sa iti spun experienta mea, primul test de sarcina a iesit negativ, adica o singura liniuta,l-am aruncat in cosul de la baie. Dupe o zi-2 am vorbit cu sora mea care mi-a spus ca la ea a aparut si a 2-a liniuta(la testul de sarcina) dar era foarte palida, asa ca am scos testul din cos si ce sa vezi, era si a 2-a liniuta dar foarte foarte stearsa culoarea, deci cred ca daca e facut prea repede testul fie apare negativ fie e foarte slab. Nu imi amintesc la cate sapt de la ciclu am facut testul deci mai mut de atat nu te pot ajuta....

alinaraluca2000
Bucatar

Mesajde alinaraluca2000 » 18/03/2011 03:59

vin si eu cu experienta mea de doctor :P mai ales in probleme ginecologice, si zic ca cred ca poate esti insarcinata.
greturile si varsaturile cred ca se combina bine impreuna doar la o sarcina, iar unele femei la inceputul unei sarcini au dureri de burta (cum le descriai tu) pana se fixeaza embrionul.
Ultima oară modificat 19/03/2011 02:40 de către alinaraluca2000, modificat de 2 ori în total.
ImagineImagineImagine

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 19/03/2011 12:38

Este posibil sa fii insarcinata. Cam asemanator i s-a intamplat vecinei mele...decat ca ea avut ciclul doar de dimineata si pana seara ..apoi nimic. O durea tot ca tine zona uter ...si tot asa ca tine a facut un test dar a iesit negativ . Intre timp avea si greturi ... vomita. Apoi a trecut o alta luna ...si intradevar era gravida...intre timp ii confirmase si medicul. Oricum , fiecare cu experienta lui ..deci luni la medic... zic eu ...vei afla exact. :peace: :flower:

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”