DIETA PENTRU O SAPTAMANA

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Simosymo
Incepator

DIETA PENTRU O SAPTAMANA

Mesajde Simosymo » 18/02/2006 11:00

Dimineata: 1 fruct (mar, portocala, grapefuit) sau 1 pahar cu suc preparat in casa, o ceasca cu ceai de fructe.
La ora 10: un iaurt cu o lingura de cereale, un pahar cu sus de morcovi sau sfecla rosie.
La pranz: 200 g carne slaba (vita sau pasare), prajita la gratar sau fiarta; salata de cruditati la care se adauga 1 lingurita de ulei; un pahar cu suc de rosii.
La ora 16: un fruct, un pahar cu suc de fructe facut in casa.
Seara: 1 ou fier tare, salata de cruditati, 1 feliuta de paine prajita, un pahar cu suc de morcovi, rosii, sau sfecla rosie.
Veti putea slabi astfel 1 kg pe zi.
SUCCES!

allain
Incepator

Mesajde allain » 22/02/2006 12:02

Mai vroiam sa te mai intreb ceva in legatura cu aceasta dieta:deci nu pot ca in loc de suc de morcov sau rosii sa le maninc ca atare?Sucul de morcov nu imi place dar imi place morcovul,ciudat nu?Pentru ca exista si o diferenta,sucul nu contine fibra,dar morcovul ca atare,da.La fel mi se intimpla si cu rosiile,nu imi place sucul de rosii,dar imi place rosia ca atare.
allain

allain
Incepator

Mesajde allain » 22/02/2006 12:04

:wink: Scuze pentru repetitia "ca atare"dar nu gaseam cuvintul potrivit!
allain

Simosymo
Incepator

DIETA PENTRU O SAPTAMANA

Mesajde Simosymo » 22/02/2006 04:13

Colega mea care mi-a dat acest regim la tinut ca atare :lol: . Nu a inlocuit absolut nimic. Si a slabit 1 kg/zi. Nu stiu sa-ti spun mai mult. Incearca si vezi ce iasa. :wink:

Înapoi la “Cure de slabire”