Dieta Galland

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adry
Bucatar de elita

Dieta Galland

Mesajde adry » 25/05/2007 09:40

Am citit de curand intr-o revista despre dieta acestui medic american Leo Galland. Nu prea erau indicatii detaliate pentru ca te trimiteau sa-i cumperi cartea! (idem si pe Google) Cum am umplut un raft in biblioteca cu carti de diete refuz categoric s-o mai iau si pe asta!
Stie cineva cum functioneaza?

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Re: Dieta Galland

Mesajde nicoleta64 » 25/05/2007 10:21

adry scrie:Am citit de curand intr-o revista despre dieta acestui medic american Leo Galland. Nu prea erau indicatii detaliate pentru ca te trimiteau sa-i cumperi cartea! (idem si pe Google) Cum am umplut un raft in biblioteca cu carti de diete refuz categoric s-o mai iau si pe asta!
Stie cineva cum functioneaza?

M-am uitat si eu acum pe net,din curiozitate, am gasit ceace te intereseaza. Din pacate am gasit doar in italiana,oricum tu nu ai probleme. :wink: :flower:
http://www.girlpower.it/look/benessere/leptina.php

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 26/05/2007 12:12

Nico multumesc, mult!!!! Mi-ai dat informatii pretioase :hug: :hug: :hug:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 26/05/2007 06:47

adry scrie:Nico multumesc, mult!!!! Mi-ai dat informatii pretioase :hug: :hug: :hug:

Cu placere! :hug: Cu ocazia asta m-am informat si eu,inca nu auzisem de dieta Galland.

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 13/08/2007 11:47

fetelor , eu nu am gasit in Ro nimic de Galland; mai caut , dar tare am impresia ca nici nu e tradus; in unele librarii nici Montignac nu se gaseste :D ; poate gasesc carte la vreo editura si o sa o comand 8)

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 13/08/2007 11:59

thea dc te intereseaza acest galland iti traduc eu ce e scris in articolul in it pus de Nico .. principiile,dieta pt 3 zile de la sfirsitul articolului ...

poate e mai bine sa citesti inainte decit sa cumperi o carte ....

alexia291101
Bucatar in devenire

Mesajde alexia291101 » 13/08/2007 01:51

dieta montignac o am eu in calculatorul de acasa.Daca vrei incerc sa ti-o trimit
Iulia Cristina

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 13/08/2007 03:39

Desi prin luna mai ziceam ca nu cumpar carte scrisa de acest Galland pana la urma tot n-am rezistat. Si cum m-a rugat cineva tot aici pe forum sa traduc asa in principiu sa-si faca o idee i-am pus cateva mesaje private cu un mini rezumat al cartii (apropos sper ca mai e in viiata ca n-a mai dat pe aici si nici mersi n-a zis, dar asta-i alta poveste)Deci sa reluam! :) M-am dus la mesajele mele private sa copiez ceea ce am tradus (ca am muncit vreo doua ore la povestea aia) si sa pun aici pentru Thea, am constatat cu stupoare ca acele mesaje au disparut desi eu nu le-am sters! Poate sau sters din oficiu :?

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 13/08/2007 05:15

Crista , sa stii ca chiar azi ma gandeam ca as putea merge la biblioteca si s-o citesc si daca merita atunci sa o si cumpar;
:hug:
Alexia , multumesc, poate mi-ar fi de folos in vreun fel, as fii recunoscatoare daca as primi de la tine aceasta dieta; :flower:
Adry .... nu am cuvinte :? oare cum sa se stearga? ceva ceva rau s-a intamplat :x :x :x eram taaare curioasa despre studiile acestui Galland: in Ro nu este inca tradusa cartea; va fii la moda si aici peste 6-12 luni probabil :clipocit:
multumesc fetelor, asa dragute sunteti :hug: :hug: :hug:

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 14/08/2007 09:48

thea scrie: Adry .... nu am cuvinte :? oare cum sa se stearga? ceva ceva rau s-a intamplat :x :x :x eram taaare curioasa despre studiile acestui Galland: in Ro nu este inca tradusa cartea; va fii la moda si aici peste 6-12 luni probabil :clipocit:
multumesc fetelor, asa dragute sunteti :hug: :hug: :hug:

Cred ca am inteles :clipocit: ! Cand se umple pagina din casuta cu mesaje, pe masura ce primesti unul nou se sterge ultimul. Dar exista si posibilitatea de a le salva, facand click pe casuta salveaza mesajul! Azi am studiat problema, pana acum n-am observat toate astea :badday: [

Înapoi la “Cure de slabire”