De ce??

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dedeyo
Incepator

De ce??

Mesajde dedeyo » 08/07/2009 05:27

de ce sa nu tinem regimul cu paine graham...si cu margarina..??? spun sincer cred ca sunt cea mai mica de pe-aici.!! am 11 ani..si tin regimul acesta de doua zile este foarte buun! a margarina cu omega 3 si paine cu multe fibre integrala..prajesc painea foarte bine si o ung cu margarina cate 10 felii pe zii timp de zece zile !! va spus sincer si nu exagerez tin regimul acesta de doua zile si am slabit pana azi deci doua zile ..2 KG!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: este foarte buun! nimic alceva decat paine cu margarina si foarte foarte foarte multa apa... ! am 1, 47 , 53 kg...!!!! tin acest regim 5 zile ..adica pana duminica astazi fiind miercuri iar eu incepand regimul de marti ..duminica ma opresc ...mananc alceva ca sa imi fac pofta si de luni inca 5 zile iara!! iar dupaia vine 25 IULIE este ziua mea de nastere cand implinesc 11 ani si fac pauza 7 zile pentru ca trebuie sa mananc tort si toate acelea dar CU MASURA!!! iar dupaia iara mai tin inca zece zile si as vrea fara pauza...si daca mai este nevoie fac pauza 7 zile si il mai tin cateodata! vreau sa va spun tuturor ca in zece zile staim ca slabesti 7-8 kg dar eu cred k o sa slabesc mult mai mult in 10 zile! iubesc dieta! ...pupici :lol: :) :love: :*:*:*

dana67
Bucatar in devenire

Mesajde dana67 » 08/07/2009 05:54

Draga mea oare chiar ai nevoie sa tii aceasta dieta la virsta TA??? In al doilea rind sa NU mai maninci NICIODATA margarina chiar si cu omega3 e unul dintre cele mai cancerigene produse de pe piata.Daca tot vrei sa dai jos citeva kg. mai bine mergi la inot ,plimbate cu bicicleta, fa miscare ca e mult mai bine lasa dietele pe mai incolo!Fiind in crestere tu trebuie sa te alimentezi SANATOS cu multe fructe si legume si multa miscareeee! :)

aquarius
Bucatar in devenire

Mesajde aquarius » 08/07/2009 08:54

La varsta ta nu e sanatos sa-ti privezi organismul de vitamine,minerale ,proteine,atat de necesare intr-o dezvoltare echilibrata.Mai bine consuma mai multe fructe,fa sport dar nu mai tine diete.Sau daca tot vrei sa le tii,consulta un nutritionist. :pup: :pup: :pup: Nu te supara :!: E un sfat parintesc :hug: :hug: :hug: :flower:

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 08/07/2009 10:13

Draga Dedeyo, am o banala intrebare:in afara faptului ca inainte ti-au fost puse cateva intrebari la care nu ai raspuns, a mea ar fi urmatoarea: ce parere are mami a ta in legatura cu a ta dieta? Intreb asta pt. ca sunt convinsa ca orice mama cu judecata rationala nu i-ar permite copilului ei o asemenea dieta. :hug: :flower:
Christeli

Înapoi la “Cure de slabire”