Curele de slabire nu functioneaza!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

5august
Bucatar

Mesajde 5august » 04/10/2008 02:20

adry scrie:
5august scrie:Vreau sa va impartasesc si eu cum am slabit dupa ambele nasteri.Am folosit aceeasi metoda de fiecare data si a dat rezultate.
Metoda aceasta de a slabi am adoptat-o de la un Centru de Sanatate si Medicina Preventiva de la noi din tara.Ei zic ca daca vrei sa slabesti peste 20 de kg sa nu mai mananci de la orele 14.Daca ai un surplus intre 5-10 kg sa nu mai mananci dupa orele 17 si daca vrei sa iti pastrezi greutatea ,ultima masa sa nu depaseasca orele 18.
Nu este usor sa nu manaci de la orele 14,dar in orice cura de slabire ai nevoie de multa vointa.

Exact asta vreau sa fac si eu de luni 6 octombrie :wink: ! M-am intors din Romania cu gandul asta mai ales ca am ex. unei cunostinte care a slabit 30 de kg intr-un an, fara o dieta precisa doar limitand putin pastele, painea si dulciurile!
In rest multe legume, fructe, carne, peste in fine de toate :wink: dar lucrul esential este tocmai ceea ce spuneia si tu 5august! Ultima masa sa nu depaseasca ora 18.00: Si apa este intr-adevar foarte importanta!Sper sa reusesc mai ales ca am masurat o curea pe care o purtam iarna trecuta si trebiue s-o inchid cu trei gauri dupa vechiul semn :badday: :badday: :badday: !
O sa va tin la curent!

Multa bafta si perseverenta iti doresc!

Înapoi la “Cure de slabire”