Cura mea de slabire

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Elena
Incepator

Cura mea de slabire

Mesajde Elena » 06/02/2007 10:36

Imi doresc sa slabesc si nu ma pot tine de nici una din dietele pe crae le vad scrise peste tot. asa ca mi./am facut propria dieta. Nu mananc paine, cartofi si dulciuri. mananc multe legume si fructe. Nemancand paine nu pot consuma alimente grase. Pe o zi mancarea mea este
- dimineta pe stomacul gol un mar
- pe la 10 un ou fiert sau 1/2 grefruit sau un iaurt mic
- pe la 13 legume fierte cu carne fiarta(intr/o cutie mare de margarina
- pe la 16 ceva usor fara paine, sau lapte cu mamaliga, si o cana de ceai verde

peste zi beau cat mai multa apa, eu oricum beau apa f multa.
Tin acest regim de 1 saptamana si am slabit un kilogram. stiu ca nu e mult, dar eu am un ritm cam alert de viata si nu pot sta nemancata, plus de asta ma simt si foarte bine. daca mai aveti sfaturi le ascult pentru ca eu mai am de slabit cam 5 Kg
eli

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 07/02/2007 07:48

Nu mananci mult deloc...ma mir ca nu ai slabit mai mult...Incearca sa faci si ceva sport,macar o jum de ora si ai sa vezi cum vin rezultatele :)
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

Înapoi la “Cure de slabire”